Skocz do zawartości

Najlepsza Zanęta Na Leszcza

555 odpowiedzi w tym temacie

#541 radzio1131

radzio1131

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 15:25

witam. mam pytanie do wędkarzy jaką zanętę użyć i jakie dodatki najlepsze na jesienne leszcze z góry dzięki i pozdrawiam icon_surprised.gif

#542 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 15:35

Duże znaczenie ma to gdzie będziesz łowił.

#543 Adam Ka

Adam Ka

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 19:19

Ja moge ci polecic zanęte firmy Marlin leszcze zółty i czarny do tego kukurydza i robaczki biale

Użytkownik Adam Ka edytował ten post 12 listopad 2012 - 19:20

#544 sebastian90

sebastian90

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:50

Witaj , jesienią używaj dużo pęczaku i ziaren - kuku , groch ale z przewagą pęczaku . Sklej to płatkami owsianymi . Zapach - wyciąg z soji + kolendra albo korzenny. Dobrym a nawet "strzałem w dziesiątkę " będzie dodanie zapachu ochotki ze smrodkiem Bartona albo Natural Dip. Tylko pamiętaj , że jesienią leszcze żerują tylko i wyłączniena na większych głębokościach - nie zwabisz leszcza tam gdzie ty wybierzesz sobie miejsce "wygodne". Znajdź ostoję ryb - później syp dużo futru - dopiero po kilku dniach możesz łowić. Jeśli Ci się uda znaleźć leszcze to gwarantuję , że złowisz JE DUUUUŻEEEE

#545 robaczek

robaczek

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 26 maj 2013 - 12:29

Witam!W czerwcu jest dobry miesiąc na połów leszczy proszę o opinie i składnik zanęty oraz zapachy.Mam w planach w czerwcu i trening nad jeziorem gdzie woda jest czysta.Od brzegu do 10 m głęboki na 2,5 m - 4 m Mam taką mieszankę składnik zanęty "Lopior" bream GP op , Big bream GP op , copra melasa 0,2 g i piernik 0,2 g zapachy M.v.d.e brasem karmel lub sensas brasem belge albo płyn melasa brasem.Czy będzie odpowiednia?

Pozdrawiam...

#546 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 26 maj 2013 - 20:42

U mnie połączenie dużego leszcza z leszczep gp się nie sprawdza albo jedno albo drugie. Zapachu proponuję na początek nie dawać a jeśli już to wanilię naturalną ss - u mnie skuteczna bo wg mnie dobrze się komponuje z zapachem zanęty. Do tego melasa i pieczywko żółte.
Napisałeś że będziesz trenował, czyżby tyczka?
A jakie robactwo i gliny/ziemie zamierzasz użyć?

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#547 robaczek

robaczek

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 30 maj 2013 - 21:48

Tak będę trening tyczka i tak gliny ale sam jokers i dżdzownice a zanęty + glina.
Pozdrawiam...

#548 Pia

Pia

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 19:08

Witam, jestem nowy na forum. Chciałbym dowiedzieć się czy można zrobić samemu zanętę na leszcza tak dobrą jak gotową. Nie chodzi o pieniądze, lecz lubię robić sam takie rzeczy. Widziałem na forum taki przepis:
1 szklanka bułki tartej
1,5 kaszy manny
0,5 kakaa
płatki owsiane
przyprawa do pieczenia piernika

Czy jest on dobry? Czy jesteście w stanie polecić mi jakiś lepszy?
Z góry dziękuje za odpowiedź icon_smile.gif

#549 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 21:47

zanęta to głownie mielone ziarna i jest ich sporo w składnie. Do tego sypkie atraktory i cholera wie co jeszcze. Wątpię żeby ci się udało zrobić dobrą zanętę. możesz próbować i jeżeli kiedyś ci się uda na pewno satysfakcja będzie ale na pewno będzie to droga przez mękę.

#550 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 05 czerwiec 2013 - 13:43

w necie jest pełno przepisów na zanęty leszczowe oto dwa przykłady:
http://nahak.pl/prze...-polow-leszcza/
tu masz przepisy na zanety z kupnych i bardzo drogich składników, warto sie zapoznać i przemyśleć co stosują wyczynowcy.
Tu z kolei przepisy na zanętę domową
http://wedkarstwo.wr...kie-na-leszcza/
tymi dwoma linkami pokazuję Ci tylko przykładowo co można znaleźć i że warto szukać.

Nikt nie poda gotowego składu zanęty bo taką sporządza się do konkretnego łowiska a nawet nie napisałeś czy to woda bierząca czy stojąca.

Przy łowieniu leszczy na Wiśle w okolicy Krakowa sprawdzają się następujące punkty

Dużo - wiadro zanety na dzień łowienia to żadna ilość
Ciężko - zaneta ma leżeć na dnie musi być doskonale namoczona by żadne cząstki nie pływały do powierzchni i dobrze sklejona by się zbyt szybko nie rozmywała, o odpowiednim dociążeniu nawet nie muszę wspominać
Grubo - zanęta nie może być zmielona na pył muszą w niej być grube kawałki by leszcz miał co pochwycić.
Słodko - leszcze lubią słodką zanętę

czytaj, myśl i kombinuj na łowisku bo nie ma gotowych recept.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#551 Pia

Pia

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 14:20

ok, dzięki. faktycznie zapomniałem dopisać. jest to zwykły staw, mam zamiar łowić na spławik. głębokość ok. 2 m

nie ma powodu pisząc bezpośrednio odpowiedź aby cytować cały poprzedni post nie zapychaj niepotrzebnie pamięci forum

#552 Roost

Roost

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:46

Na bugu mam swoje miejsce na leszcza (starorzecze z prawie stojącą wodą i głębokością zależną od stanu wody teraz około 3-4m ale niestety wysoki stan wody przyspieszył prąd). Ale przejdzmy do rzeczy. Co wyjazd (2-3 dniowy) łowimy leszcze ale te leszcze są z reguły wielkości dłoni (tylko 2 razy weszły w łowisko leszcze takie od 0,5kg do 2kg) reszta wyjazdów (jakieś 12 razy) to sama drobnica. Cały czas kombinujemy z zanetą do tego stopnia że ciotki syn wykupił wszystkie dodatki na leszcza jakie były. A więc z reguły używamy 1kg Dragona Leszcz, 1kg Lorpio Leszcz i jakies 0,5kg Big Fish Trapera. Do tego coco belge, atraktor leszcz, melasa , 1 puszka kukurydzy i pinka/białe/castery do tego ziemia do dociążenia zanęty. Czy to jest wina zanęty? Czy jest ok?

#553 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 363 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 23:51

jak dla mnie przekombinowane icon_smile.gif i kiepsko sprecyzowales jakie zanety zanet loripo na leszcza moge ci wymienic z 5 na starcie icon_smile.gif ale do rzeczy jak robisz zanete to powinienes isc w jednym kierunku np robisz zanete o nucie krmelowej to nie dodajesz truskawkoej polecam ci zrobic rozeznanie co dana zaneta zawiera w sobie zrobic mniej zanety a dobrze dobranej z uwazac z dodatkami i skupic sie na samej pracy zanety napisz mi na pw jakim buderzetem dysponujesz i do jakich zanet masz dostep jak bede je znal a znam ich troche to moze ci cos polece choc powiem odrazu lowiska nie znam wiec nic nie gwarantuje icon_smile.gif tzn moge zagwarantowac ze zaneta moze byc dobrze dobrana i dobrze pracowac

pozdrawiam

#554 Roost

Roost

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:34

Tzn te Lorpio to leszcz tylko pisze to taka ta zwykła. Teraz jak pojechaliśmy na 4 dni to tam trochę złapaliśmy ale szału nie ma ogólnie słabe brania (mój sąsiad to samo) . Czyli co lepiej kupić 2kg tej samej zanęty wymieszać z melasą dodać pinke i kukurydzę i ok? Łowisko to 3-4 metrowa rynna ze słabym nurtem, dno lekko muliste.

#555 Roost

Roost

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:41

Ostatnio kupiłem zanętę Profess Standart może się sprawdzi

#556 KrisFanFan

KrisFanFan

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 11:26

Zanęte często przygotowuje dużo wcześniej, jeszcze na kwaterach. Wiele składników takiej zanęty wymaga, aby były odpowiednio nawilżone. Moja zanęta nie zawiera żadnych dodatkowych atraktorów. Uważam, że dobra, profesjonalna mieszanka spokojnie może się obejść bez „dopalaczy”.
Nie znam żadnych cudownych dodatków, choć słyszę, że są prowadzone próby z „chemią”. W każdym razie skład mojej zanęty oparty jest na składnikach naturalnych. Jedynym dodatkiem, jaki stosuję w przypadku przygotowywania zanęt na rzekę, jest melasa w płynie.
Rozcieńczam 250 ml melasy w litrze wody i, energicznie mieszając zanętę, stopniowo dodaję płynu. Muszę bardzo uważać w czasie nawilżania zanęt, gdyż wymagają one niewielkiej ilości wody, wystarczy mniej więcej litr na 4-kilogramowe opakowanie, by wstępnie była odpowiednio nawilżona. Zanęta „dochodzi” w wiadrze.
Kolejny krok to dokładne badanie łowiska. Po próbnych przepłynięciach zestawem staram się wyczuć nie tylko siłę nurtu, ale i to, czy warstwy wody układają się równomiernie, bo czasem dołem nie ciągnie prawie wcale, a wtedy zanętę trzeba modyfikować. Dziś przygotuję dwie różne zanęty – kilka kul mniej spoistych, by zanęta „sypnęła” i zwabiła ryby w pierwszej fazie wędkowania, oraz normalną, mocno związaną zanętę gruntową.
W osobnym wiadrze przecieram glinę. Stosuję 1 opakowanie gliny Sensasa „Brune Humide”, 2 opakowania gliny rzecznej B. Bruda i 1 opakowanie gliny wiążącej B. Bruda. Do przetartej i wymieszanej gliny dosypuję przetartą wcześniej zanętę. Dokładnie mieszam wszystkie składniki, a gdy stwierdzam, że mieszanka jest nieco za sucha, jeszcze ją lekko dowilżam.
Teraz dodaję przynęty zanętowe – garść kasterów, pół litra pinek i pół kilograma jokersa panierowanego w glinie. Część zanęty, którą przygotowuję do szybkiego zwabienia ryb, odsypuję do osobnego wiadra. Kule nie będą tak mocno ściśnięte. Chcę, żeby szybko się rozpadły. Z pozostałej porcji przygotuję 10 kul, które mają z wolna się rozmywać na dnie.
W sumie mam około 15 kul, ale kilka pozostawiam w pojemniku do ewentualnego donęcania.
Powiem tak, dużo razy eksperymentowałem z różnymi zanetami oczywiście naturalnymi ale ta receptura wprawdza mi się w 80% na łowiskach gdzie widzę iż nikt nie łowi zdarza mi się często ciągnać różne sztuki icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych