Skocz do zawartości

Najlepsza Zanęta Na Leszcza

555 odpowiedzi w tym temacie

#21 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1283 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, siatkówka

Napisano 06 kwiecień 2006 - 14:59

wiec wszystkie zanety sa do kupienia w slepie i zazwyczaj sa bardzo drobne!! na dobra zanete musisz sobie zapracowac(czyli miec full kasy) bo na zawodach mistrzowie lapia 8-15 kg!!
ich zanety to koszt okolo 1000 zlotych jak nie lepiej!! a glupiego leszcza mozna zwabic tak...... popytaj sie kiedy sie trze i znajdz miejsce gdzie bedziesz lapal sam gdzies na odleglos 7 metrowego baciora!! i przez tydzien dawaj mu zarcia : peczak, pszenice, chleb rozmoczony(z chlebem nie przesadzaj), makaron, kartofle, do tego jakis atraktor srednio dziennie wrzucaj 3 kg zarcia i pojdz na ryby z rana (rano tez zarcie musisz wrzucac) i zobaczysz efekty leszcze jak lopaty, a ploc to juz okaz!! chodz na ryby o tej porze o ktorej rzucasz tylko nie o 12 gdzies o 5 i 17 wtedy zaczyna robic sie zimniej i jazda na calego!!

#22 swistman

swistman

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 03 maj 2006 - 20:09

Mam zamiar zrobić sam zanete czosnkową i zanęcać nią codziennie a w sobote i nierdziele wybrać się na ryby.
Mam takie pytania.
1 Co dodać do zanęty??
2 Ile jej zrobić i ile zanęcać i co ile??
3 Co na hak??
4 gdzie??
5 Jaki zestaw i jaki hak

#23 matihh

matihh

Weteran

• Members
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,siłownia ,turystyka ,piwo

Napisano 03 maj 2006 - 20:15

Opisz zbiornik na którym chcesz łapać

#24 Adams

Adams

Weteran

• Members
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Sztuki walki, wędkarstwo, komputery

Napisano 04 maj 2006 - 07:22

2 szklanki bułki tartej
1 szklanka biszkoptu
2 szklanki kaszy kukurydzianej
2 szklanki otrąb pszennych
1 szklanka częściowo zmielonych płatków owsianych (bardziej zmielone kleja zanęte) albo kup gotową i wzbogać
dodaj mlasy naturalnej bądz palonego cukru który ją zastępuje
pęczak z zapachem czosnku wabi duże leszcze
!! na hak załóż pęczak ten co będzie pachniał czosnkiem !!
zestaw do odległościówki
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

#25 stopro

stopro

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2006 - 07:53

Witam, co mogę dodać do zanęty leszczowej żeby ją osłodzic, zanęta ma byc na zawody. Ja zwykle dodaje ze słodkości do kupnej zanęty na leszcza copre, piernik, biszkopt. Pozdrawiam

#26 Adams

Adams

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 04 maj 2006 - 07:56

możesz dodać malasy pierniokowej (przeznaczonej specjalnie dla leszczy) lub naturalnej... dobrym specyfikiem na leszcze jest czosnek... ugotuj pęczak bądź ziemniaki z ząbkiem czosnku i dodaj troche pęczaku do zanety a później na niego łap ... co do ziemniaków kroisz w kostke (obrane oczywiscie) i zakładasz na haczyk przed zamontowaniem przyponu... polamania kija icon_biggrin.gif

#27 stopro

stopro

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2006 - 08:55

a czy konopie prażone dawac do zanęty leszczowej ? jedni mówią że tak drudzy że nie ?

#28 Adams

Adams

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 04 maj 2006 - 09:18

tak jak najbardziej... a oto przepis domowej roboty na leszcze:

2 szklanki bułki tartej
1 szklanka biszkoptu
2 szklanki kaszy kukurydzianej
2 szklanki otrąb pszennych
1 szklanka częściowo zmielonych płatków owsianych (bardziej zmielone kleja zanęte)
1 szklanka prażonych i mielonych konopii
melasa
coco belge
( niekoniecznie ale można dodać gotowany pęczak o zapachu czosnku)

połamania kija

#29 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 04 maj 2006 - 11:29

zanęta czosnkowa nie nadaje się do kilku dniowego nęcenia, gdyż zapach czosnku szybko się rozprasza a koszty są spore proponuję ci kupić 7kg kukurydzy (takiej suchej z bazarku za 1zł/kg) musisz ją gotować i wstawić w ciepłe miejsce, żeby zpęczniała, możesz ją osłodzić cukrem nęcisz dwa razy dziennie po pół kilograma rano i wieczorem najlepiej w koło jakiejś bojki, żebyś nie nęcił co dziennie gdzie indziej icon_smile.gif nęcić trzeba kołomi o promieniu 2-3m a na haczyk zakładasz kukurydzę z puszki możesz ją dipować dla lepszego efektu radzę ci nęcić w miejscach gdzie nikt nie łowi albo w porach kiedy nie ma gapiów, bo miałem już takie sytuacje, że nęciłem kilka dni ktoś to zobaczył i jak przyszedłem to już siedziało 10 osób kukurydza jest dobra na wszystkie ryby karpiowate więc możesz też liczyć na karasia lina amura i karpia

#30 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 04 maj 2006 - 11:34

żeby zanęta leszczowa była bardziej słodka możesz dodać atraktor miód

#31 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 04 maj 2006 - 12:48

Jeśli chciałbyś iść na łatwiznę możesz dodać do zanęty atraktor Sensas Bremes lub Carpies. Carpies jest skuteczny na letnią porę /miodowy/ szczególnie na ciepłe dni. Nie mniej bardzo skuteczny jest czosnek.

Możesz na patelni "smażyć" kaszę mannę - mała ilość wody, zagotować, wsypać odpowiednią ilość kaszy manny i smażyć do uzyskania bardzo gęstej masy /jeśli wyjdzie na tyle gęsta, można będzie ją nawet zakładać na haczyk/ do tego jak już nieco przestygnie dodajemy czosnek /lub atraktory wyżej wymienione/ i nęcimy tym niewielkimi ilościami.

Zawsze gdy nęciłem kaszą, kukurydzą, białymi robakami itp itd leszcze miały w żołądkach tylko kaszę /zresztą było czuć intensywny zapach czosnku icon_wink.gif/
Pozdrowienia
Klay

#32 marcoss

marcoss

Weteran

• Members
  • 459 postów
  • Zainteresowania:komputery ,wędkarstwo, fotografia

Napisano 05 maj 2006 - 10:07

QUOTE(stopro)
Witam, co mogę dodać do zanęty leszczowej żeby ją osłodzic, zanęta ma byc na zawody. Ja zwykle dodaje ze słodkości do kupnej zanęty na leszcza copre,    piernik, biszkopt. Pozdrawiam

żeby osłodzić zanętę:
Copra melasę, startą na tarce 100g mlecznej czekolady, miód, cukier puder 2 łyżeczki na 1kg, ale najlepszym atraktorem będzie i to słodki jak niewiem co..próbowałem(zreszta wszystko próbuje. icon_biggrin.gif )-jest Brasem Van den eynde
Colmic i Trabucco!!!-nie ma lepszych
Pozdrawiam wędkarzy!!!

#33 stopro

stopro

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 05 maj 2006 - 10:45

Brasem ten atraktor w proszku ? no właśnie kumpel mówił ze tego dużo walnąć albo własnie Sensasu Bremes w płynie, tylko kase by trzeba skołować ;] Pozdrawiam dzięki za odp.

#34 skuter12

skuter12

Wędkarz

• Members
  • 29 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo wyczynowe

Napisano 05 maj 2006 - 16:54

jak dlugo necic lowisko zeby dobrze polowic leszczy i czym necic gdy w lowisku jest duzo ploci czy 2 dni o stalej porze starczy ?????
skuter12

#35 marcoss

marcoss

Weteran

• Members
  • 459 postów
  • Zainteresowania:komputery ,wędkarstwo, fotografia

Napisano 05 maj 2006 - 16:57

QUOTE(stopro)
Brasem ten atraktor w proszku ? no właśnie kumpel mówił ze tego dużo walnąć albo własnie Sensasu Bremes w płynie, tylko kase by trzeba skołować ;] Pozdrawiam dzięki za odp.

tak Brasem jest w płynie i proszku ale najlepszy jest w proszu marcella. i do zanęty należy go dać całę opakowanie na max 5kg zanęty.
Colmic i Trabucco!!!-nie ma lepszych
Pozdrawiam wędkarzy!!!

#36 swistman

swistman

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 23 maj 2006 - 07:24

Wczoraj czytałem sobie książkę o wędkarstwie i zatrzymałem się na rozdziale zanętami. Przyszło mi namyśl aby do podstawowej zanęty czyli bułka tarta+mąka kukurydziana+słonecznik+przetarta przez sito kukurydza+mielone herbatniki+parzone płatki owsiane+z tarta czekolada+przyprawa do pierników. Co o tym myślicie na leszcza. Chodzi mi o dosyć tania i skuteczną zanętę na leszcza. Oczywiście wszystkie podane wyżej proporcje dodane będą w odpowiednich ilości. Jak myślicie dobre będzie?? Co mam jeszcze dodać?
Ogame to moje hobby,wędkarstwo to uzależnienie
Nowa skórka do bani :/

#37 zioaml

zioaml

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 23 maj 2006 - 14:26

mysle ze tarta czekloada jest niepotrzebna, o ile dobrze pamietam zapach czekolady sprawdza się na płoć
Jak łatwo zdobyć piniądze ? nie wiesz to kliknij!klik

#38 urbichampion

urbichampion

Weteran

• Members
  • 629 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo:)

Napisano 23 maj 2006 - 19:08

ja opuscil bym tarta czekolade i przyprawe do piernikow

#39 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1283 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, siatkówka

Napisano 24 maj 2006 - 13:53

zapach czekolady wabi skutecznie zarowno płocie jak i leszcze. ja zamiast herbatników dodałbym biszkopty (własnej roboty lub kupny)
moze jakas glina rozpraszajaca lub wiazaca!
ja doszedłem do swojej zanety na metodzie prob i bledow. jak ci nie bedzie sie sprawdzac to dodaj jakas inna rzecz a jakiejs daj mniej lub wcale icon_biggrin.gif
pozdrawaiam cebula11
Gold Series czy Top Secret oto jest pytanie.

#40 w3

w3

Weteran

• Members
  • 211 postów

Napisano 25 maj 2006 - 16:12

maczka piernikowa jak najbardziej na leszcza, ja do swojej zanety leszczowej dodawalem kakao i sie sprawdzilo bo po 1. zlapalem kilka ladnych leszczy po 2. sciemnilo mi zanete po 3. nadalo dobry zapach zanecie mysle ze kakao na leszcza sie sprawdza takie moje zdanie pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych