Skocz do zawartości

Najlepsza Zanęta Na Leszcza

555 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_count_martin3z_*

Guest_count_martin3z_*
  • Guests

Napisano 06 lipiec 2005 - 17:57

Dowiedz się wszystkiego o zanętach na leszcza i tego jak wykonać ją samemu w domu, aby była jeszcze lepsza niż kupna. Zapraszamy do lektury!

#2 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszykówka.

Napisano 07 lipiec 2005 - 10:43

1. zanęta Gold Series Ekspert - 1kg
2. zanęta Gold Series Grand Prix - 0,5kg
3. Copra-melasse - 200g
4. Coco-belge - 100g
5. dynia prażona - 100g
6. aromat Leszcz Sekret - 125ml
7. glinka rozpuszczająca - 1kg

Jest to receptura na Leszcze.
Jeżeli przetżesz ją przez sito zapewniam, że wejdą w nią także inne ryby.
Pozdrawiam.

Gdy człowiek chce upolować tygrysa,
nazywamy to sportem;
gdy tygrys chce upolować człowieka,
mówimy o okrucieństwie.

George Bernard Shaw

#3 AceKarol

AceKarol

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 12 lipiec 2005 - 16:57

Witam..

Jutro się wybieram na rybki na zbiornik kupiłem zanęte trapera na leszcza oraz atraktor zapachowy na leszcza powieccie co jeszcze moge kupić by zwiększyć efekty ?

• Guests

Napisano 12 lipiec 2005 - 19:17

Dodaj melasę w płynie,to znaczy melasę połącz z woda z łowiska a potem nawilżaj zanetę.Nie dodawaj konopi,leszcz nie bardzo lub ich zapach,lepszy jest słonecznik.Bezpiecznym dodatkiem jest wanilia (wanilix,sensasa)wanilia Trapera nie jest za rewelacyjna.
Opisz łowisko-zbiornik czy stojąca.Jeżeli stojąca lepszy jest leszcz sekret(ten żółty)Na uciąg dobry jest feeder.Powodzenia

#5 biedrzyk

biedrzyk

Wędkarz

• Members
  • 79 postów
  • Zainteresowania:pytanie....:)

Napisano 12 lipiec 2005 - 21:16

Melasa w zanecie leszczowej jest to standart ,mozesz jeszcze dodac mączke piernikowa, epiceine ,i tak jak kolega napisal slonecznik powinno zadziałac..Pozdrawiam

#6 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszykówka.

Napisano 12 lipiec 2005 - 21:27

witam.
No i oczywiście dodać troszkę mięska do zanęty, może to być pinka lub biały robak, niektórzy stosują posiekane robaki czerwone, według mnie nie są skuteczne icon_smile.gif
Pozdrawiam.

Gdy człowiek chce upolować tygrysa,
nazywamy to sportem;
gdy tygrys chce upolować człowieka,
mówimy o okrucieństwie.

George Bernard Shaw

#7 AceKarol

AceKarol

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 12 lipiec 2005 - 21:51

Witam

Na temat łowiska moge powiedzieć tyle ze są to 2 zbiorniki koło siebie jeden "ciepły" drugi "zimy" na ciepłym ostatnio pojawiły sie spore leszczyki i niewiem na co je łapią icon_smile.gif Woda jak najbardziej stojąca. Jeszcze jedno pytanko czy na zbiorniku warto łapać na pęczak ?

• Guests

Napisano 13 lipiec 2005 - 06:45

Jaką metodą chcesz łowić?Spławik,feeder czy grunt z przelotowym zanęcaczem(sprężyną)
A co do posiekanych robaków to są jak najbardziej skuteczne i na nurcie dużo lepsze nawet od joka.

#9 AceKarol

AceKarol

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 13 lipiec 2005 - 09:50

Witam..

Dziś juz byłem połapałem leszczy ale największy 25cm icon_sad.gif pomimo tego okoń 24cm pare płotek jazgacz i kumpel obok mongoła. Łape na drgającą szczytówke oraz na spławik jutro się wybieram do poraja także kupie tą melase i zobaczymy co z tego wyjdzie. Acha z soboty na niedziele byłem w poraju złapałem lina i jednego urwałem ale kolesie obok wyciągnieli niezłe karasie po 40cm z groszami powieccie co moge na haczyk założyc na karasia ? Makaron był by dobry ?

• Guests

Napisano 13 lipiec 2005 - 12:21

Nie baw się w kombinacje,to nie zawody.Połącz zanetę feeder z jeziorem Trapera+0,5 kg parzonej drobnej kaszy kukurydzianej posłodzonej cukrem pudrem +szklanka pęczaku(parzonego w termosie przez 2-3 godz).To wszystko musi ładnie pracować nie zrób przypadkiem betonu( ostrożnie zanęta feeder klei)
Makaron?tak gwiazdki +olejek arakowy(to na karasie)
Pęczak?to na leszcza-wybierz o osobnego pudełka trochę ładnych ziaren,2-3 plasterki z świeżego ząbka czosnku i masz rewelacyjną przynętę.
Uniwersalnym w Twoim przypadku (przy federze)będzie ryż preparowany zalany olejem jadalnym(w słoiku zalej niewielką ilością oleju i potrząśnij aby olej pokrył wszystkie ziarna)+troszkę olejku waniliowego.W przypadku stosowania ryż na pikera musisz być cały czas czujny i reagować na każdy rych szczytówki-dojdziesz do wprawy.Ryż nie nadaje się na spławik.Powodzenia

#11 Guest_750_*

Guest_750_*
  • Guests

Napisano 13 lipiec 2005 - 13:28

ide na leszcza z sameog rana zrobie makaron kolanka (poleje je wrzącą wodą i zostawie na 2 minuty a pózniej obsypie bułką tartą ) i bede miał jeszcze pinke , nie wiem co z tym pęczakiem czy to naprawde dobra przyneta na leszcza ??

#12 AceKarol

AceKarol

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 15 lipiec 2005 - 20:14

Witam

No i juz po rybkach.. wyniki: 2 karasie 30cm oraz 2 karpie 33cm-800g i 44cm-1,6kg. Przynęta białe robaki,makaron,pęczak. Zanęta: Traper + atraktor trapera na leszcza + pęczak + jeszcze jakiś atraktor na leszcza..
2 brania na ciężko były pod kij i wyciągałem bez haczyka pomimo tego z naprzeciwka ludzie przez nocke i nad ranem wyciągneli tylko jednego karasia.

#13 Guest_mikado_*

Guest_mikado_*
  • Guests

Napisano 04 sierpień 2005 - 19:31

Radze wam abyście sobie podnęcili te leszcze 40 % atraktorem. Karmel króluje ! Pozdrawiam

#14 Guest_wicher123_*

Guest_wicher123_*
  • Guests

Napisano 16 sierpień 2005 - 16:36

Dodam od siebie, jesli na rzeke bardzo dobry jest Arachid, coco belge i wg mnie rewelacyjna Coprah Melasa... czy na zawody czy na trenng zawsze te skladniki dodaje do reszty zanety...
Oczywiscie Ochotka zanetowa tez nie bedzie glupim pomyslem lub Pinka icon_smile.gif
Pozdrawiam.

#15 skuter12

skuter12

Wędkarz

• Members
  • 29 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo wyczynowe

Napisano 21 listopad 2005 - 16:59

macie jakies 100%przepisy na zanety na leszcza na wody biezace oraz stojace z gory serdecznie dziekuje
skuter12

#16 wisla

wisla

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 16 styczeń 2006 - 08:17

proponuje gotowaną kaszę gryczaną jedna paczuszka do tego płtki jęczminne albo owsiane tylko błyskawiczne. Dobra jest na wody bieżące i na stojace tylko lepiej gdy jest suchsza. Co do zapachu na rzeki to suszony czosnek z torebki albo wanilia
gg 8180011

#17 Guest_rysiulec_*

Guest_rysiulec_*
  • Guests

Napisano 16 styczeń 2006 - 17:21

Witam

Niezbednym dodatkiem w zanecie na leszcza ( jak dla mnie ) jest KASTER - jest sprawdzony naprawde polecam REWELACJA - tego nie moze zabraknac w zanecie.

Pozdrawiam

#18 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 18 styczeń 2006 - 11:53

Ostatnio najlepsze wyniki na "plaskie" mialem ze zwykla kasza manna.

Przepis:

Niewielka ilosc wody /ok 0,5 cm na dnie/
1 lyzeczka masla /na ok pol szklanki kaszy/
kasza manna /mniej wiecej tyle co wody/

Gotujemy wode, dodajemy maslo. Jak sie wszystko w miare wymiesza - dodajemy kasze. Proste i skuteczne.

Osobiscie dodawalem jeszcze atraktory /Najskuteczniejszy SENSAS - oplaca sie wydatek ok 20 zl za pol litra/

Atraktory zaleznie od pory roku: w lato skuteczny byl Sensas - Carpes, na jesien Sensas - Brasem lub Ochotka.

Podrzucalem niewielkie ilosci w okolice lowiska co ok 30 min. Czasem, jak wyszla nieco "mocniejsza" kasza - mozna bylo ja zalozyc na hak. Jesli nie nadawala sie, jako przynete podstawowa stanowily biale robaki /kolor/ maczane w atraktorze. W tym sezonie tez bede podobnie kombinowal.

PS czasem w naturze zdarza sie, ze ryby maja robaki w przewodzie pokarmowym /nic groznego dla ludzi/. Ryby instynktownie szukaja srodkow zapobiegawczych. Najlepszy do tego jest czosnek. Trzeba to wyczuc ale za zwyczaj, szczegolnie wieksze sztuki, ida do czasnku jak muchy do g....na icon_wink.gif To tez staty i sprawdzony sposob.

Pozdrawiam.
Pozdrowienia
Klay

• Guests

Napisano 18 styczeń 2006 - 21:19

Sory że się wtrącam ale uważam za najskutecznieszy sposób na leszcyka,dużą płoć i karpika to parowana kukurydza z dodatkiem wanilji lub czosnku (najlepiej udaje się w szbkowarze) a łapie na kolanka makaronu (małe kupione w sklepie sporzywczym). Wzeszłym sezonie złapałem 143 leszcze w przedziale od 1 kg do 4,30.

#20 skuter12

skuter12

Wędkarz

• Members
  • 29 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo wyczynowe

Napisano 26 styczeń 2006 - 18:34

nie ma za co nie gniewamy sie a jak zakladasz ten makaron kolanaka na haka i jeszcze raz jakich zapachow uzywasz
skuter12

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych