Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polecane Żyłki

49 odpowiedzi w tym temacie

#1 joker

joker

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 19 wrzesień 2006 - 22:40

Nie jest to żadna wyczynowa żyłka i należy do tych tańszych. W warszawskich sklepach widuję ją za 6.5 czy 7 zeta. Bardzo ją sobie chwale, jest naprawdę mocna, więc jeśli chcesz mieć dobrą żyłkę, a nie chcesz wydawać większej kasy to gorąco polecam.

btw. szukając zdjęcia zauważyłem że w jednym sklepie internetowym http://www.wedkuj.pl...c960fcfbc90a884 kosztuje ona 11zl - chyba na głowę upadli icon_confused.gif .

Użytkownik joker edytował ten post 20 wrzesień 2006 - 09:10

#2 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 07:37

Osobiście mam złe wspomnienia z Kevlonem i raczej unikam tej firmy. Raz się przejechałem i wolę więcej ryb nie tracić przez żyłkę. Nie mniej tej nie stosowałem więc wypowiedzieć się na ten temat raczej nie mogę. Wiadomo, że żyłka żyłce nie równa ale firma ta sama co mnie od razu zniechęca. Osobiście polecam Dragona i Mikado /tu jak dla mnie UV i CrystalLine górują/. Odradzam Shimano /snobizm jeśli chodzi o żyłkę bo nie różnią się od wcześniej wymienionych przeze mnie niczym prócz ceną/. Na przypony z tańszych to Siglon Premium, Mikado a droższe to Hikara, Stroft itp.

Mam z tymi żyłkami bardzo dobre doświadczenie i śmiało można polecać.

Niestety, na Wiśle nie ma chyba żyłki uniwersalnej. W połowie sezonu zazwyczaj trzeba zmieniać żyłkę ponieważ całą osłonę UV mają rozpuszczoną a sama żyłka ma kolor czasem aż brunatny ... icon_wink.gif
Pozdrowienia
Klay

#3 sunbeam

sunbeam

Weteran

• Members
  • 475 postów
  • Zainteresowania:logistyka, wędkarstwo,

Napisano 20 wrzesień 2006 - 09:37

Ja polecam żyłki SUFIX. Są bardzo dobrej jakości. Nie są przegrubione, wytrzymałość jest średnią z wytrzymałości liniowej i na węzłach. W testach są to jedne z najlepszych żyłek na świecie, a już na pewno najlepsze żyłki w swojej klasie cenowej. Żyłki SUFIX są sprzedawane w odcinkach po kilkaset metrów. Kupując raz taką żyłkę można mieć spokój na cały sezon. Będzie jej wystarczająco wiele żeby nawinąć na kilka kołowrotków. Polecam 600 m odcinki zyłki. Szpulka umieszczona jest w puszce co zabezpiecza ją przed działaniem czynników atmosferycznych podczas przechowywania.

#4 siekacz

siekacz

Weteran

• Members
  • 451 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 20 wrzesień 2006 - 16:20

sunbeam ile kosztuje 600m owej zylki ?? podaj jeszcze model, ktory polecasz i czy mozna ja kupic w "zwyklym" wedkarskim czy przez net?
I like fishing :P

#5 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 16:28

Polecam Mimicry super math do metody odległosciowej,płaciłem 11zł za 150m żyłki 0,16. Jest mocna i szybko tonie. Tyle że po zmierzeniu mikrometrem okazało sie ze miała 0,166mm Tyle ze to nie jest chyba ważne.

#6 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 17:05

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 31 październik 2009 - 17:55

#7 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 20 wrzesień 2006 - 18:30

@Joker
Mam tą żyłke na kołowrotku, i nie nażekam icon_wink.gif

#8 sunbeam

sunbeam

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 20 wrzesień 2006 - 21:34

QUOTE(siekacz @ śro, 20 wrz 2006 - 17:20) Wyświetl post

sunbeam ile kosztuje 600m owej zylki ?? podaj jeszcze model, ktory polecasz i czy mozna ja kupic w "zwyklym" wedkarskim czy przez net?

Witam!
Żyłka nazywa się SUFIX Excelon. Może nie jest najlepszą z gamy produktów Sufixa ale ma niepodważalne zalety. Jest wytrzymała, nie przegrubiona i niedroga. W tej cenie nie kupisz lepszej żyłki. Zarówno ja jak i moi koledzy uzywamy tej żyłki do połowów karpi i jesteśmy bardzo zadowoleni. Spójrz tutaj:

http://www.100per.pl...P_28417259.html

A tutaj reszta produktów Sufixa.

http://www.100per.pl...40__SZPT_N.html

Polecam zakupy w dobrych sklepach internetowych. W zwykłych sklepach produkty Sufix'a sa raczej nie wszędzie dostepne. W wolnej chwili zerknij sobie tutaj:

http://market.fishin...orym_mozna_ufac
Pozdrawiam!

Użytkownik sunbeam edytował ten post 20 wrzesień 2006 - 21:39

#9 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 20 wrzesień 2006 - 22:12

a jak to jest z wytrzymałością ??? bo widze ze niewiele jest przy 0.30 mm w porównaniu do inych żyłek ?
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#10 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 21 wrzesień 2006 - 09:30

Zylki Sufixa sa swietne,sa mocne i ich wytrzymalosc nie jest naciagana o 2kg w gore jak u reszty producentow. Do spinningowania polecam Sufix MagicTouch, natomiast do karpiowania Sufix Synergy ale jest juz chyba nieosiagalna w polsce zostal tylko sufix xl. Dobre sa zylki strofta ale sa dosc drogie

#11 sunbeam

sunbeam

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 21 wrzesień 2006 - 17:35

Kolega Tomee ma świętą rację. Najczęściej producenci określając wytrzymałość żyłki wypisują wytrzymałość liniową. Często zyłki są też przegrubione i dlatego bywają mocniejsze. Zdarzają się tez takie paradoksy że producenci zamiast wytrzymałości wypisują np maksymalną wagę ryby jaką można wyciagnąć (sic!). Wytrzymałosć Sufixa to średnia ze wszystkich pomiarów czyli na suchym węźle, mokrym węźle, liniowa itp... Dlatego czasami jest to wytrzymałość niższa. Niższa ale sprawdzona! Żyłki Sufixa to nie jakieś skręcające się buble wciskane, nam często przez niektórych producentów. To produkty firmy specjalizującej się w zyłkach a nie firmy w której produkcja zyłek jest tylko dodatkiem do innego sprzętu. Jeszcze raz polecam!

#12 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 25 wrzesień 2006 - 11:03

Zyla firmy STROF- icon_razz.gif
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#13 Pomurnik

Pomurnik

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 25 wrzesień 2006 - 13:48

Cześć.

Ja do tej pory używałem żyłki Robinson Carp Expert (150m) 0,30mm/8,50kg i jestem z niej bardzo zadowolony. Cena w sklepie internetowym to około 7 pln.

#14 Bartosz

Bartosz

Weteran

• Members
  • 107 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo:)

Napisano 25 wrzesień 2006 - 20:49

Ja podpiszę się pod pozytywną opinią dla Sufixa. Sam do spina używam modelu Xcelon nawijany po 600m i jestem bardzo zadowolony z relacji cena-jakość. A żyłka jest naprawdę mocna! Bardzo polecam!
I like rybki very "match"! :lol:

#15 siekacz

siekacz

Weteran

• Members
  • 451 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 25 wrzesień 2006 - 21:06

Dzieki za info sunbeam, ja moge polecic zylki STROFT na przypon i Mikado UV.
I like fishing :P

#16 sledzik1977

sledzik1977

Weteran

• Members
  • 298 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 06:16

Do spinningowania dobre są Mikado UV, Stroft, Gamakatsu G-Line UV. Nierozciągliwe, pokryte warstwą zabezpieczającą przed szybką utratą parametrów i szybkim "starzeniam się". Nie mam przyrządu do sprawdzenia ale wytrzymałość podana na opakowaniu odpowiada stanowi faktycznemu. Jeszcze mnie nie zawiodły.
Coco Jumbo.......i do przodu.

#17 krajek

krajek

Weteran

• Members
  • 315 postów

Napisano 26 wrzesień 2006 - 07:31

a do gruntu polecam żyłki feder mono. sa w kolorze brązowym. Nie nalezą do najtanszych zylek( ok 10 zł za szpulkę) ale warto je stosowac.
krajek

#18 Martinesss85

Martinesss85

Weteran

• Members
  • 155 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 21:35

odgrzeje temat natrafiłem ok pół roku temu na świetną wg mnie żyłkę Jaxona Satori Premium. Używam ich do BT i naprawdę świetnie się zachowuje. i nie jest wcale droga 11zł 150m 0.16mm.

#19 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 22:18

Też częściowo ich używam i nie są złe. Stosuje je również na przypony

#20 figura191

figura191

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 23:01

siema koleszkowie>
podpinajac sie do owego temaciku mam z wiazku tym pytanie i prosze o rady juz wkrotce bede kupował zylke do ciezkiego spinningu i czas juz cos poszukac do tej pory uzywalem zylek mistrall ale cos mnie wzieło by sprawdzic inne co polecacie jakie konkretne firmy i modele szukam czegos naprawde mocnego gdyz moje ulubione miejsca to miedzy zaczepami i szukam wylacznie okazow ze tak powiem heh prosze nie doradzac mi plecionek bo jak narazie jestem do nich nie przekonany i mam jakis osobisty ze tak powiem wstret.
od zyłki oczekuje odpowiedniej wytrzymalosci na wezlach gdzie zawsze mam problemy znajomy kupil kilka dni wczesniej zyłke od jaxona o ile pamietam to byla jakos podajze 0.30 ktora w rekach mu urwalem wiec ta firma odpada choc sadze ze to musial byc jakis wypadek losowy albo poprostu moze trafilem na uszkodzony odcinek.
prosze koledzy doradzcie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych