Skocz do zawartości

Zdjęcie

Troling

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek28

krzysiek28

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 14 wrzesień 2006 - 18:41

jaki sprzęt mam kupi do trolingu. chcę lapa na woblery powyżej 30gr.

#2 Przemekk

Przemekk

Weteran

• Members
  • 654 postów

Napisano 01 luty 2007 - 17:10

Do trollingu najlepszy będzie kij o c.w. do 40 a nawet 60g, w miarę sztywny, trwały i solidny kołowrotek z nawojem żyłki minimum 0,28 lub plecionki 0,18-0,20.

#3 Kris Pstrąg

Kris Pstrąg

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 12:49

dobre woblery do głębokiego łowienia to rapale dt 16 i ich podróby np jaxon good fish. Moim zdaniem jeśli nie znasz łowiska to trolling bez echosondy mija się z celem

#4 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 10 styczeń 2009 - 17:55

ja trollinguje na wędke dragona do 35gram...w zupełności mi ten cw wystarcza do łowienia woblerami schodzącymi do 6-8m, a i w trollingu nie ważny jest cw bo przynęty nie zarzucasz i nie zwijasz ale ciągniesz za łodzią, sztywność kija trzeba dostosować do oporów jakie stawia wobler

#5 clementino

clementino

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 16:06

chciałbym odświeżyć temat.Chciałbym zacząć wędkować metodą trollingową. Potrzebuje pomocy odnośnie samej techniki kupiłem dziś windę scotty. Ale nie mogę zrozumieć na jakiej zasadzie mam opuszczać tą kulę. Jeżeli sonda pokazuje mi na Zegrzu blat o głębokości 8m a mam zapietego woblera który schodzi na 5-6 m to kule musze ustawić na 2 m??? Czy poprostu na 8m spuszczam kule na windzie na 7,5 m i łowie woblerem bez steru???

#6 clementino

clementino

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 10:18

Na forum nie uzyskałem żadnych info ani pomocy odnośnie trolla metodą szukania znalazłem na youtbe film odnośnie trollingu i wind, myśle że dla osób początkujących będzie bardzo przydatny:

Od maja zaczynam trollingowanie na Zegrzu i Narwi, ponieważ jestem typowym samoukiem na początku zaczynam trolling "z ręki" w czerwcu jak mi się spodoba zacznę nauke z windą. Ciekawsze opisy wypraw i rezultaty oraz opisy będę umieszczał w tym temacie.

Użytkownik clementino edytował ten post 19 kwiecień 2013 - 10:20

#7 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 kwiecień 2013 - 12:09

Jak łowisz np. na 5m. i masz tak głęboko nurkującą przynętę to użycie windy jest zbędne. Natomiast kula się przyda, jeśli np. na tej głębokości będziesz chciał poprowadzić woblera nurkującego na 1m.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#8 clementino

clementino

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 13:27

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 19 kwi 2013 - 15:09) Wyświetl post
Jak łowisz np. na 5m. i masz tak głęboko nurkującą przynętę to użycie windy jest zbędne. Natomiast kula się przyda, jeśli np. na tej głębokości będziesz chciał poprowadzić woblera nurkującego na 1m.

Teraz już to dawno wszystko zrozumiałem i wiem o co chodzi. Mam nadzieje że zapanuję nad tą metodą. Najwięcej info i pomocy otrzymałem od chłopaków z Wybrzeża Gdańskiego z Centrum Wędkarstwa za co dziękuje i chylę Czoła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych