Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

JAKA NAJLEPSZA PORA NA SZCZUPAKA ??

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dareq_*

Guest_dareq_*
  • Guests

Napisano 30 June 2005 - 09:39 AM

Pytanie moze i banalne ale od czegos trzeba zaczac.Dziekuje za ewentualne odpowiedzi icon_biggrin.gif

ps

Wybieram sie jak co roku do Szwecji,bardziej w celach zarobkowych ale mam mozliwosc polowic na ich jeziorach i udalo mi sie juz wyciagnac kilka ciekawych okazow ale moze ktos moze mi dac jeszcze kilka praktycznych rad bo tego nigdy za wiele.Mam na miejscu do dyspozycji lodke od zaprzyjznionych szwedow ale pojecie na temat lowienia nikłe.Wszysto metadoa prob i bledow robie i to podobno jest najlepsze ale za wszelkie wskazowki bede wdzieczny icon_smile.gif
pozdrawiam

#2 Guest_750_*

Guest_750_*
  • Guests

Napisano 30 June 2005 - 11:41 AM

na wszystko tam bierze i kiedy chcesz mozesz ich od groma nałapac co wrzucisz do wody to masz szczupca lub okonia icon_razz.gif

#3 Guest_dareq_*

Guest_dareq_*
  • Guests

Napisano 30 June 2005 - 11:55 AM

no to fakt ze na wszystko ale chodzi mi tez o jakies techniki polowu zeby zwiekszyc wyniki icon_biggrin.gif Druga rzecz ktora mnie zadziwia na tym jeziorku to to ze od 3 lat nie zlapalem tam zadnej bialej ryby,tylkko szczupaki i okonie ktore notabene braly na ciasto..heheh
Mam pytanko...
1.czy rzucac z lodzi tylko w strone brzegu(trzcin) czy tez w kierunku srodka jeziora i czy woblery glebione http://www.spinning....products_id=736 czy blacha czy moze cos innego??
2.Na czystej i glebokiej wodzie jakich woblerow uzyc jasnych czy bardziej imitujacych okonia,szczupaka ??
3.Szukam tez woblerow powierzchniowych,co mozecie mi polecic??

opsss....sto pytan do... icon_biggrin.gif

z gory dzieki i pozdrawiam

#4 Guest_750_*

Guest_750_*
  • Guests

Napisano 30 June 2005 - 01:59 PM

rzucaj gdzie chcesz i czym chcesz icon_razz.gif a wyniki zobaczysz jakie bedą tam szczupaki i okonie to chwasty nikt ich nie łapie w niektórych jeziorach w szwecji ryba nigdy blachy lub gumki nie widziała

#5 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszykówka.

Napisano 30 June 2005 - 09:54 PM

rzucaj gdzie chcesz i czym chcesz

Z tym się nie zgodze na pewno!!
To nie jest tak, że ryba szuka twojego wabika, tylko ty szukasz ryby.
Ryby drapieżne, mają swoje stale określone miejsca żerowań.
A za okoniem, także proponuję Ci pożucać.
Okoń to świetna ryba, a okaz ponad kilowy napewno dostarczy wielu emocji!
Pozdrawiam.

Gdy człowiek chce upolować tygrysa,
nazywamy to sportem;
gdy tygrys chce upolować człowieka,
mówimy o okrucieństwie.

George Bernard Shaw

#6 Guest_dareq_*

Guest_dareq_*
  • Guests

Napisano 01 July 2005 - 12:45 AM

QUOTE(cIaPeK)

To nie jest tak, że ryba szuka twojego wabika, tylko ty szukasz ryby.
Ryby drapieżne, mają swoje stale określone miejsca żerowań.
A za okoniem, także proponuję Ci pożucać.
Okoń to świetna ryba, a okaz ponad kilowy napewno dostarczy wielu emocji!
Pozdrawiam.

no wlasnie....gdzie sa te miejsca zerowan?? icon_biggrin.gif
Co do okonia to tez sie nastawiam bo w zeszlym roku powyciagalem kilka ladnych ale do 1 kg co ia tak bylo dla mnie przezyciem icon_surprised.gif na ten sezon zaopatrzylem sie w cycady,podobno stworzone dla okonia,ktos z was lowil na to?
pzdr

#7 Guest_750_*

Guest_750_*
  • Guests

Napisano 01 July 2005 - 01:25 PM

no ale jak mój stary był i rzucał gdzie chciał i co rzut miał szczupaka lub okonia

• Guests

Napisano 05 July 2005 - 06:07 PM

Witam!
Jadę na północ Szwecji (rowniez w celach zarobkowych) i chciałbym sie dowiedziec jakie sa koszta wykupienia pozwolenia na połów z brzegu,
Pozdrawiam

#9 Guest_750_*

Guest_750_*
  • Guests

Napisano 06 July 2005 - 05:26 PM

wiesz co chodzisz sobie normalnie po tych lasach to tam predzej zobaczysz renifera niz człowieka ... wolisz lapac ryby do woli nikt tam nie sciga icon_smile.gif

• Guests

Napisano 09 July 2005 - 01:43 PM

QUOTE(750)
wolisz lapac ryby do woli nikt tam nie sciga icon_smile.gif

Tak sie wydaje, ale nie wiadomo jak to jest...

• Guests

Napisano 11 August 2005 - 08:25 PM

jak chcesz lapac duze szczupaki tam to biezesz kupujesz ogromne blach,gumy i woblery

#12 Corristo

Corristo

Weteran

• Members
  • 536 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, przyroda Polski, łowiectwo, racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody, japońska kreska i animacja

Napisano 12 August 2005 - 11:16 AM

Gdziesz czytałem że najskuteczniejsze są tam woblery robiące dużo szumu. A najmniej gumy...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania