Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Zielona

229 odpowiedzi w tym temacie

#61 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście wędkarstwo, piłka nożna.

Napisano 07 maj 2007 - 13:41

Elo. Wczoraj wróciłem z weekendu w zielonej. Nastawiłem się raczej na białą rybkę, złapałem kilka ładnych leszczy i parę karpi. Pytałem też miejscowych o drapieżniki. Jeden z nich miał już jednego szczupaka 50cm-łowił 2 godzinki na żywca, wiem też że 2 lata temu na ,,DUŻY" zostały wpuszczone sumy. Na sandacza najlepiej wybrać się na drugą strone jeziora. Na szczupaka raczej po stronie plaży w stronę bobrów. Jeziorko jest SUPER nawet kiedy nic nie bierze. Malowniczy teren, dzikie ptactwo i ten las. icon_smile.gif

#62 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 07 maj 2007 - 17:20

Powidz mi a na ile dni byłes i na co łowiłes i w którym miejscu bo byłem tam niedawno to tylko same małe leszczyki takie po 20-25cm

#63 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 08 maj 2007 - 16:21

Byłem tam 2 dni łowiłem na dużym po stronie plaży przy końcu jeziora, za liniami wysokiego napięcia takie fajne piaszczyste stanowisko. Łapałem głównie na czerwone robaki, kukurydze. Ale jeśli masz czas i jeśli nastawiasz sie na coś większego to idź na drugą stronę niedaleko wyspy (przechodzi tam koryto małej panwi i są tam ładne karpiki, widziałem wędkarzy którzy w tym miejscu mieli karpie ponad 50cm) a jeśli wybierasz się na ładnego sandacza to też po drugiej stronie lecz za liniami wysokiego napięcia najlepiej na noc. Tylko tak jak mówie, żeby złowić coś większego trzeba się tam być parę dni. Pozdro

#64 Szikxs

Szikxs

Wędkarz

• Members
  • 22 postów
  • Zainteresowania:informatyka, wędkarstwo, sport

Napisano 23 maj 2007 - 22:47

Chcialbym sie dowiedziec cos na temat tego ziornika poniewaz wybieram sie tam pierwszy raz .Chcialbym wiedziec czy jest tam zawsze duza presja wedkarska, na ktorym bardziej polecacie lowic na malym czy duzym bo slyszalem ze sa dwa i na jak rybe teraz tam sie najlepeij ustawic zeby cos zlowic.
Pozdrawiam i czekam na Wasza pomoc!!!!!!!!!!!

#65 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 24 maj 2007 - 21:24

Ażeby nie wracać już do opisu dojazdu i jeziora przeczytaj poprzednie posty. W tej chwili wszędzie słabe brania łącznie z Zieloną. Na karpia,szczupaka,sandacza polecam duże jezioro. Najlepiej ustawić się przy jego końcu, począwszy od drogi z napisem " punkt czerpania wody". Głębokość ok. 1,5- 2m, zestaw zarzucać jak najbliżej zielska 40-50m. Co założyć na haczyk? to zależy na co ryby w tym dniu będą miały apetyt. A więc czerwony robak, kukurydza, kanapka, a nawet ryż dmuchany! należy próbowac zmieniać przynęte aż się trafi. Dzisiaj rozmawiałem z gościem który był na Zielonej ani brania.

#66 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 25 maj 2007 - 11:48

Parę dni temu byłem tam i na kukurydze podchodziły mi jakies leszczyki, znów obok mnie jeden gośc mial karpika ,a drugi sandacza 78 cm , ale wywozil to chyba na połowe jeziora.
user posted image

#67 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 25 maj 2007 - 13:42

CYTAT(VooDoo @ pią, 25 maj 2007 - 12:48) Wyświetl post
Parę dni temu byłem tam i na kukurydze podchodziły mi jakies leszczyki, znów obok mnie jeden gośc mial karpika ,a drugi sandacza 78 cm , ale wywozil to chyba na połowe jeziora.

a w którym miejscu łapałeś?

#68 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 25 maj 2007 - 14:40

A mam jeszcze jedno pytanko czy można tam łowić ze swojego środka pływającego. Mam ponton ale nie wiem czy moge na nim wędkować. icon_neutral.gif

#69 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 25 maj 2007 - 16:57

Możesz wędkować ze swojego środka pływającego, pod warunkiem, że jest zarejestrowany! Obowiązuje zakaz wywozu zanęty. Płoć 15cm.

#70 Libol

Libol

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 maj 2007 - 11:33

Witam

Panowie, czy w zbiorniku zielona jest klen i jaz ?? Jezeli tak to jak wyglada populacja tej ryby w tym zbiorniku. Dzisiaj zamierzam sie tam wybrac po raz pierwszy.

Pozdrawiam

#71 Libol

Libol

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 maj 2007 - 11:34

I wlasnie czy jest mozliwosc wypozyczenia lodzi??

#72 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 28 maj 2007 - 15:09

Z kleniem i jaziem na Zielonej jeszcze się nie spotkałem, chociaż wędkuję tam ładnych parę lat. W sezonie można wypożyczyć kajak lub rower wodny na przystani . Wędkować z tego sprzętu bym nie radzil, bo jest nierejestrowany. Miejscowi mają zrobione własne łódki - więc najlepiej swój sprzęt.

#73 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 31 maj 2007 - 19:41

Witam. Czy któryś z was był ostatnio na rybach w Zielonej, bo planuje nockę i nie wiem czego mogę się spodziewać.

#74 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 01 czerwiec 2007 - 09:59

CYTAT(animalpawo @ czw, 31 maj 2007 - 22:41) Wyświetl post
Witam. Czy któryś z was był ostatnio na rybach w Zielonej, bo planuje nockę i nie wiem czego mogę się spodziewać.

Byłem w niedziele na nocce na dużym kicha totalna same leszczyki żeby złapac coś większego musisz posiedziec dwa trzy dni i nęcic np gotowaną kukurydz, ewentualnie możesz nastawic sie na sandacza choc nie wiem czy bierze bo nie rzucałem, kumpel był w sobote tam na nocce i to samo same małe leszczyki.

#75 RaV19

RaV19

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 14:24

Witam, mam zamiar się wybrać na zieloną na duży i mam pytanko na co najlepjej tam łowi: na ciężko, spławik czy żywca i na jaką przynęte. Dzięki z góry Pozdrawiam !!!

#76 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 17:03

RaV19 gdybyś czytał poprzednie posty dotyczące Zielonej, to miałbyś temat jasny.Wędkować można każdą metodą ,tylko trzeba nęcić i to przez kilka dni.

#77 kolega

kolega

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 15:05

A w rzeczce ktoś próbuję ? icon_wink.gif

#78 ryba33

ryba33

Wędkarz

• Members
  • 37 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,motory.

Napisano 17 czerwiec 2007 - 19:07

drapieznik dzisiaj brał na zielonej za linią wysokiego napiecia w strone dopływu duży okoń i szczupak mi wziął na żywca 67 cm icon_razz.gif icon_razz.gif

Użytkownik ryba33 edytował ten post 06 marzec 2010 - 07:50

#79 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 15:00

A po której stronie?

#80 ryba33

ryba33

Wędkarz

• Members
  • 37 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,motory.

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:28

icon_razz.gif teraz w niedziele też wybieram sie na zielona napisze czy cos brało

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych