Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Zielona

229 odpowiedzi w tym temacie

#41 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 16 grudzień 2006 - 13:11

Byłem dzisiaj na Zielonej od rana.Mały staw cały w lodzie. Z brzegu nie ma możliwości zarzucić. Duży również w lodzie, ale są miejsca wolne od lodu, szczególnie przy pierwszej wyspie. W prawo od drugiej wyspy lód wolny tylko środek jeziora. Od wału to samo. Wolne tylko przy pomoście i plaży. W każdym wolnym od lodu miejscu ktoś siedział. Było nawet dwóch z nocki. Tych co pytałem to nie złapali nic nawet nie mieli brania . Nie pomogły nawet wywózki pontonem - zero brań białej ryby i drapieżnika.

#42 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 29 grudzień 2006 - 16:34

Podpinam się pod temat, ażeby nie zakładać nowego na jeden post.Ponoć na Chechle / obok Tarn.Gór / z lodu bierze okoń. Łapią w zatoczce na końcu zalewu przy ośrodkach. Lód ponoć ma 4cm. Był ktoś??

#43 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 29 grudzień 2006 - 17:50

Fajnie się czyta wasze posty. Jestem z Kalet. I co najciekawsze nie wędkuje juz od dawna na Zielonej. Kiedyś była zarybiana przez Kalety - KZCP. Potem przez długi czas była tam bryndza. Widze że teraz dużo się zmieniło. Pozdrawiam

#44 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 02 styczeń 2007 - 10:13

Masz racje Wojt, kiedyś Zielona była bardzo popularna wsród wędkarzy i została przełowiona.Zarybienia były minimalne więc i dużej ryby było mniej.Od kilku lat sytuacja się zmienia, i można już złapać coś konkretnego.Niejest to co było dawniej, ale zawsze warto posiedziec, szczególnie na dużym.

#45 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 10:42

Ja nie łowie na Zielonej, chociaż mam blisko. Duże zawsze było rybniejsze. Znajomy łowi z łodzi i w tym roku wyciągnął Amura 7 kg, karpia 6 kg i suma5 kg. Martwi że ogromna większoś która tam łowi to mięsiarze. Jak powiedziałem że ja wypuszczam to się spytał po co na ryby jezdże. Cóz mentalnośc jest taka że mu się karta nie zwraca to trzeba brac co sie da. Pozdr

#46 kolega

kolega

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 13:34

QUOTE(Wojt @ sob, 06 sty 2007 - 13:42) Wyświetl post

Ja nie łowie na Zielonej, chociaż mam blisko. Duże zawsze było rybniejsze. Znajomy łowi z łodzi i w tym roku wyciągnął Amura 7 kg, karpia 6 kg i suma5 kg. Martwi że ogromna większoś która tam łowi to mięsiarze. Jak powiedziałem że ja wypuszczam to się spytał po co na ryby jezdże. Cóz mentalnośc jest taka że mu się karta nie zwraca to trzeba brac co sie da. Pozdr

Wojt ,a na MP ,w Twoich okolicach wędkujesz? icon_smile.gif

#47 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 09:06

Chodzi Ci o Małą Panew? Dawno temu tak. Między Zieloną i Kaletami. Od wielu lat jest niski poziom poza tym ja nie lubie na rzekach. No i z tej rzeki oczywiście w okolicach Kalet nie wyciągniesz dużej ryby. Pozostaje kanał i starorzecze ale tam też nie ma nic wielkiego. W niższym biegu MP jest znacznie ciekawsza. Czytałem że niedawno jakaś Pani wyciągnęła z MP rekordową brzane.
Pozdr

#48 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 08 luty 2007 - 10:52

Wojt mam pytanie - czy łapałeś na odpływie z Zielonej pomiędzy Kaletami przy tamie? Byłem tam dwa lata temu w styczniu i lutym, brała fajna płoć.Jak jest teraz?

#49 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 08 luty 2007 - 14:38

Ja mam takie pytanie, bylem w tym roku 3 razy na Zielonej na dużym z nastawieniem na karpia i na trzy razy co tam bylem dwa razy udalo mi sie zlapac karpia raz malego a raz juz takie lepszy okolo 3 kg nie byl olbrzymem ale takiego slicznego karpia jeszcze nie widzialem. A co do mojego pytania bo kiedy bylem tam juz tak kolo pazdziernika to biala ryba przestala zupelnie brac nawet te leszczyki juz tak nie pykaly.Kiedy najlepiej wybrac sie tam na karpia??
Ja zawsze lowie na duzym tam z tylu przy liliach wodnych na samym koncu jeziora.

mała pomyłka oczywiście nie w tym roku tylko w 2006:P:)

#50 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 08 luty 2007 - 15:42

Musi zrobić się trochę cieplej maj - czerwiec. Jak jest ciepło na wiosnę to już pod koniec kwietnia można coś złapać.

#51 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 02 kwiecień 2007 - 12:11

Witam wszystkich. Macie już jakieś wieści znad Zielonej?

#52 kolega

kolega

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 03 kwiecień 2007 - 08:59

W niedzielę masa ludzi.Raczej słabe-średnie brania.
1 maja będzie armagedon

#53 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 05 kwiecień 2007 - 16:06

Byłem na Zielonej 3.04, bardzo słabe brania. Brał mały leszczyk i płoteczka- poza tym nic. Ryby spławiały się, ale nie chciały brać.

#54 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 16:55

A nie wie ktoś może czy w nocy coś bierze na zielonej ?? bo nie wiem czy warto się wybrac

#55 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 20 kwiecień 2007 - 06:44

I jak dzieje się coś na zielonej??

#56 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 20 kwiecień 2007 - 22:01

Kolega we wtorek złapał 3 ładne płocie na małym i 1,4kg karpia. Mówił,że brań sporo ale głównie mała płotka skubała

#57 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 24 kwiecień 2007 - 13:12

W czwartek wybieram sie na Zieloną na te większe, z nastawieniem na karpia , leszcza. oczywiście na noc jade.Wie ktoś może co tam się dzieje ??

#58 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 24 kwiecień 2007 - 18:22

Spotkałem znajomego wędkarza z okręgu katowice w sklepie wędkarskim i powiedział ,że w niedziele połowił 20-25 płoci od 22 do 26 cm.
user posted image

#59 Krzysztof 1

Krzysztof 1

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 25 kwiecień 2007 - 16:50

WITAM WSZYSTKICH!!! icon_cool.gif

#60 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 27 kwiecień 2007 - 08:13

Byłem na nocce na zielonej efekt mizerny od godziny 15 do samego rana brały małe leszczyki i nic pozatym.Ludzi mało praktycznie na nocce nikogo prócz nas nie było.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych