Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Zielona

229 odpowiedzi w tym temacie

#221 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 14:29

Ja tam nie łowiłem jeszcze, ale chcę i na pewno kiedyś będę. Ogólnie słyszałem wiele dobrych opinii, ale i tyle samo złych icon_biggrin.gif

#222 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 12:14

Od paru już lat nie wykupywałem zezwolenia na Częstochowę - ale w tym roku coś mie podkusiło i znowu dałem się nabrać . Na wale od tamy nie można wędkować gdyż zawalił się mostek przy leśnym parkingu i niema jak dojść. Trugać cały majdan ileś tam metrów przez ośrodek to mi się niechce. Od strony lasu dalej to samo , niema gdzie zostawić samochodu . Owszem jest taki niby parking naprzeciw 2- giej wyspy , ale jak już są tam auta ? Z ryb najwięcej jest płoteczek i leszczyków wszystko drobnica. Owszem widziałem i nawet złapałem " leszcza" miał 22cm - takie to się zakłada na suma. Pod namiotami od trzech dni było kilku gości , karpia nie widzieli . Jednym słowem totalna klapa szkoda było tylko paliwa i zanęt , wolę jechać na Pławniowice a Zieloną polecam jesienią na grzyby. Staw górny jest tak zarośnięty , że nawet kaczki mają problem z pływaniem a wędkowanie można sobie wybić z głowy.

#223 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 12:32

Na górnym miałem ostatnio suma +/- 70cm na spining,żyłeczka okoniowa 0,18,wędka c.w 21gr i kopytko 6cm.. Wziął w południe przy pełnym słońcu na 3 metrach.
Brzegi są obstawione totalnie,ciągle rej SY ,SCZ ,SC ,SK ,SKL itd itd.... Przy każdym stanowisku rodzinka i przy każdym stanowisku siatka w wodzie,a w siatce leszczyki 15cm i tej samej albo i mniejszej wielkości płoteczki.. Kontroli zero,syf nad wodą po prostu istna samowolka.
Do tego dochodzi zachowanie ratowników,którzy łodzią na pełnym gazie pływają po całym jeziorze krzycząc na głos "ale zaj....iście".. ;/
Moim zdaniem jeśli na zbiorniku nie zrobią zasady NO KILL to za 2-3 lata już nawet płoteczek i skarłowaciałych leszczy tam nie będzie..

Użytkownik wojtek_16 edytował ten post 15 sierpień 2013 - 12:33

#224 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 13:33

Masz rację Wojtek jak tak dalej pójdzie to na Zielonej zostanie tylko woda . Obowiązuje tam wymiar płoci 15cm , ale nie widziałem wędkarza , który wypuszczał niemiarową rybę ! Bez obrazy koledzy , ale miejscowi twierdzą , że nakarmią tym gadzine!!! Na Zieloną jeżdżę dobrych 20 lat ale to co jest teraz to nigdy nie widziałem . Dawniej wodę kontrolowała społeczna straż , milicja, a nawet nadleśnictwo. Wszędzie są ślady po ogniskach / las/ a wokoło puszki po piwie, butelki po wódce ,pety , papier toaletowy przykrywający śmierdzącą pozostałość . I co ja mam to sprzątać bo leży to 5m od mojego stanowiska ?? Wczoraj jechał tam nawet radiowóz , ale główną drogą na Zieloną w kierunku restauracji , a co dalej ? Jeżeli związek i inne służby nie zrobią z tym porządku / karać , karać, karać/ to za parę lat nie będzie gdzie nawet z wnukiem usiąść i pokazać gdzie dziadek wędkował.

#225 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 15:09

Ciekawi mnie tylko czy jest choć minimalna szansa na wprowadzenie NO KILL na tym zbiorniku..

#226 perszing

perszing

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 20:31

Witam mam pytanie,czy ktos był na Zielonej,jaki jest stan wody,czym zarybili orjentuje się ktos

#227 ryba33

ryba33

Wędkarz

• Members
  • 37 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,motory.

Napisano 25 czerwiec 2017 - 12:45

co tam na zielonej slychac

#228 SLayer

SLayer

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 14:36

Dzisiaj wybieram się na nockę, to coś napiszę. Ostatnio rozmawiałem z gościem ze Straży Rybackiej, to dostalem info że sporo fajnych ryb widzieli podczas kontroli.

#229 ryba33

ryba33

Wędkarz

• Members
  • 37 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,motory.

Napisano 30 czerwiec 2017 - 18:52

:wink: dzieki

#230 SLayer

SLayer

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 14:58

Bardziej pochlałem jak połowiłem i zapomniałem tu napisać. Efekty mizerne, sama drobnica. Rano jedynie miałem okazje zobaczyć jak pod brzegiem Boleń chodzi. Szkoda, że nie wziąłem spinningu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych