Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Zielona

229 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 11 wrzesień 2006 - 12:59

Czy ktoś z Was ma jakieś wiadomości na temat zbiorników Zielona I i II w okolicach Kalet? Chodzi o ryby drapieżne, miejsca i przynęty

#2 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 00:41

QUOTE(Jerry @ pon, 11 wrz 2006 - 15:59) Wyświetl post

Czy ktoś z Was ma jakieś wiadomości na temat zbiorników Zielona I i II w okolicach Kalet? Chodzi o ryby drapieżne, miejsca i przynęty

Witam Jerry
Byłem tam tylko raz w maju tego roku. Łapałem z pontonu i pływałem tylko po małym zbiorniku bo niestety tak wiało że ciagneło mnie na dwóch kotwicach wiec na duzym nawet nie próbowałem.
Złapałem wtedy szczupaka ponad 50 cm na 50cm wodzie.
Zbiorniczek raczej płytki dość fajnie zarośnięty i bardzo urokliwy.
Miejscowy tłumaczył mi gdzie szukać koryta rzeczki gdzie miały stac grube rybki ale niestety przy tym wietrze nie udało mi się go namierzyć.
Jeżeli chodzi o drapiezniki to szczupak jest na bank bo widziałem icon_biggrin.gif, słyszałem natomiast że jest tez sandacz, sum i okoń i że w każdym sezonie padaja tam dość pokaźne sztuki.
Sam od trzech tygodni wybieram sie na Zieloną żeby przebadac większy zbiornik ale coś nie moge dotrzeć.
Ale w ten weekend chyba juz zalicze więc jak wróce napisze co i jak.

Użytkownik Harry edytował ten post 13 wrzesień 2006 - 00:41

#3 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 05:52

Dzięki HARRY. Ja w tym roku też tam pare razy byłem. Trafiłem w sumie 4 wymiarowe szczupaczki takie po 50 - 53 cm. Parę malutkich okonków i ze dwa sandaczyki po 25 cm. Też słyszałem, że jest tam duży drapieżnik ale nie widziałem u nikogo nic większego. Mały zbiornik w najgłębszym miejscu ma 1,9 m, a na dużym znalazłem głęboczki do 3,5 m ale średnio to płaski zbiornik z głębokością ok. 1,7m. Nie wiem gdzie szukać tych większych bo trudno tam dowiedzieć sie coś od kogoś. Będę w sobotę na dużym zbiorniku z łodzi to zobaczymy czy ruszyły się jakieś rybki.

#4 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 12:55

Wczoraj byłem na Zielonej wracając z grzybów, siedział jeden facet na małym i ćwiczył jazgarze bo nic innego nie brało. Na Zielonej dużej musisz płynąć do końca zalewu / wpływ / Są tam korzenie i kupe ziela oraz bobry. Jest tam fajny sandacz,szczupak, karp. Z brzegu nie ma szansy tam dorzucić, a jeżeli chociaż trochę przerzucisz ziela to i tak potem się zaplączesz. Jak dojedziesz autem drogą obok zalewu / staw duży/ w lewo będzie droga do wody i napis " punkt czerpania wody". Auto zostaw na poboczu i dojdz do wody - mandaty. Tu możesz spróbować na szczupaka -rzuty pod ziela. Dalej w prawo i macaj dażdy wolny teren. Najlepiej to łodzią lub pontonem wtedy jesteś za zielskiem. Koryto rzeki biegnie po drugiej stronie zalewu jakieś 20-30 metrów od wałów.

#5 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 13:20

Dzięki. Głębokości mam rozpracowane echosondą. Wiem gdzie koryto i głęboczki ale brania, jak do tej pory, to miałem tylko na płaskim. Nie wiem czemu. Czyżby ryby nie trzymały się starego koryta? A karczy nie namierzyłem

#6 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 20:58

Jeżeli chodzi o brania , to drobnica właśnie tam jest /płytkie/ a przy niej drapieżniki. Ile razy łowiłem na żywca, to brania miałem zawsze na płytkim i obok zielsk. Spróbuj również wzdłuż wału obok tamy /na dużym/ Na jesień właśnie tam ciągną okonie, szczupaki,sandacze. Na pomoc miejscowych / gdzie ryba / nie masz co liczyć , bo Ci nie powiedzą. Łap również obok wysp - od strony dalszego brzegu- z pontonu lub łodzi nie będziesz mieć problemu. A najlepiej przyfiluj miejscowego gdzie łapie i masz prawie temat z głowy.

#7 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 15 wrzesień 2006 - 06:29

Witam. Byłem wczoraj na Zielonej, na dużym. Dwa brania miałem tylko. Jeden sumik się trafił 58 cm. A tak to cisza.

Załączone miniatury

• Sumik.jpg
  • Sumik_2.jpg
  • Sumik_3.jpg

#8 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 04 październik 2006 - 11:48

Witajcie ponownie. Czy ktoś z Was był ostatnio na Zielonej? Są jakieś brania drapieżników? Dzięki za info!

#9 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 06 październik 2006 - 13:32

Byłem dzisiaj na Zielonej, na małym pusto, na dużym dwóch wędkarzy.Drapieżnik wogóle nie bierze. Chyba , że wypłyniesz łódką i spróbujesz koło ziela

Użytkownik wiesiek edytował ten post 26 kwiecień 2016 - 16:58

#10 tomasz_1

tomasz_1

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 08 październik 2006 - 20:08

Zielonej wędkuje od ponad 15 lat icon_cool.gif
nigdy nie zdarzyło mi się wrócić bez ryby :!:
jeśli szczupak nie bierze to przestawiam się na bolonke i zabawiam z płotką i leszczem (czasem leszczykiem) – jest tego mnóstwo – ważne aby celnie i często podnęcić.
za szczupakiem od pazdziernika można chodzić z żywcem !
dwa miesiące temu od 2-ej do 12-ej złapałem około 5 kg ryb z przewagą ładnego leszcza i duzej płoci a o tej porze to tam raczej trudne do osiągnięcia
następnego tygodnia miałem w siatce 2 karpie 47 i 48 cm i karasia 38 cm oraz leszcza 40cm + drobnica i to jak na razie był mój najlepszy dzień na tym zbiorniku
... i zawsze wedkuje na duzym zbiorniku

#11 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 10 październik 2006 - 07:34

Byłem na Zielonej, na dużym, w niedzielę. Prawie zero, nie licząc dwóch małych szczupaczków i sandaczyka ze 25 cm. Goście łowili na żywca ale wyniki zerowe.

#12 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 10 październik 2006 - 07:46

Jerry wierz w to co piszę. Na Zielonej jestem dosyć często bo jadę na grzyby. Jeżeli nie ma miejscowych na łodziach i tych z rowerami,to szkoda jechać. Oni twierdzą , że jeszcze za wcześnie , trzeba poczekac jeszcze troszeczkę. Zresztą teraz nigdzie nie bierze, fatum jakieś czy co??

#13 tomasz_1

tomasz_1

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 10 październik 2006 - 23:02

prawda ! na Zielonej woda musi sie oziembic, a wtedy sie zacznie ( i jak zejdzie to zielone za dwa tygodnie bedzie bosko )

#14 Marblo

Marblo

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 11 październik 2006 - 05:01

Male pytanko. Jak tam z Miechowic dojechac? :]
Interesujesz sie sportem? Lubisz adrenalinke? --=KLIKNIJ TU=--

#15 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 12 październik 2006 - 08:13

No to dzięki za info. I czekam na spotkanie z drapieżnikami po pierwszych nocnych przymrozkach. Pozdrowienia

#16 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 12 październik 2006 - 17:50

Rzeczywiście prawda, na Zielonej łapałem szczupaki jak przy brzegu był cieńki lód.Oczywiście na żywca. Marblo, ażeby za dużo nie kombinować z dojazdem to jedż tak: w Karbiu na światłach w lewo aż do świateł na ul. Strzelców Bytomskich i do Tarn.Gór. Tam na światłach w prawo i cały czas prosto, do Miasteczka Śląskiego. Dalej prosto,aż będzie tablica MIOTEK - od tego napisu około 100m w prawo!! Jest to droga asfaltowa do lasu.Naprzeciw tego wjazdu stoi budynek pomalowany na biało.Tą drogą dojedziesz do jeziora. Na wprost przez drewniany mostek będzie jezioro " małe" w prawo " drogą 200m "duże" Z Miechowic będzie około 32km.

#17 Marblo

Marblo

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 12 październik 2006 - 21:49

Dzieki serdeczne za wyczerujaca odpowiedz Wiesiu! Jeszcze nie wiem kiedy ale kiedys sie tam wybiore icon_smile.gif Jeszcze raz dzieki. Pozdrawiam
Interesujesz sie sportem? Lubisz adrenalinke? --=KLIKNIJ TU=--

#18 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 14 październik 2006 - 14:12

ano, mówicie że po pierwszych przymrozkach lepsze efekty. Zobaczymy jak bedzie.Już gdzieś napisałem że teraz też jest nieźle,jeżeli bedzie lepiej to będe tam czeście zagładał,tymbardziej ze zbiorniki mi sie bardzo podobają a to też jest ważne. Można by sie jakos spiknąć na miejscu.

#19 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 26 październik 2006 - 13:26

Witam. Wiesiek mam pytanie, nie wiesz czy ruszył się już drapieżnik na Zielonej?

#20 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 26 październik 2006 - 16:51

Jeszcze nie. Owszem złapią ale same małe.Tego nie widziałem, ale słyszałem od innych wędkarzy,że ktoś złapał takiego koło 70cm, ale czy to prawda? Jak jutro wyrobie się czasowo to podjadę na Zieloną na żywca.Dam znać jak było.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych