Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opisy I Oceny Jednostek Łowiących Dorsze!

2254 odpowiedzi w tym temacie

#41 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo

Napisano 18 grudzień 2007 - 09:40

CYTAT(lion0000 @ wto, 18 gru 2007 - 10:23) Wyświetl post
To ostatnio zwyczaj szyprow ze jak znajdzie cos w wodzie to juz staje bez wyszukiwania najlepszego zapisu stad tez i takie wyniki jakosciowe, rodzynki trzeba namierzyc a nie stawac nad sieczka jak to robi wiekszosc. O tej porze roku jestem zwolennikiem glebszych lowisk czyli albo zatoka albo Władysławowo.

Kolego widać ze jesteś zorientowany i dlatego mam do ciebie prośbe wytłumacz mi jak szyper rozpoznaje po zapisie na sondzie wielkość ryb Pozdrawiam Krzysztof

#42 lion0000

lion0000

Weteran

• Members
  • 136 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 13:23

CYTAT(krzysztof.admiral @ wto, 18 gru 2007 - 12:40) Wyświetl post
Kolego widać ze jesteś zorientowany i dlatego mam do ciebie prośbe wytłumacz mi jak szyper rozpoznaje po zapisie na sondzie wielkość ryb Pozdrawiam Krzysztof
To pytanie do szyprow a nie do mnie raczej powinno byc, moze od ilosci i gestosci bialych punktow na echo? moze jak sa pojedyncze duze a nie cala biala linia to pewniejsze? nie wiem ale przebywajac w sterowce neptuna, wla 26 , denegi czy to nawet na waszej jednostce z szyprem z wla chyba 28 mozna uzyskac takie potwierdzenie, ze na tym nie warto stawac, to drobnica, tu pojedyncze sztuki. Ja tylko stwierdzam fakty i nie zamierzam sie tu z nikim spierac. Ale sa kutry ktore staja gdzie popadnie a sa takie ktore plyna nie tyle co na samo miejsce ale dokonuja dalszych poszukiwan. Na tych ostatnich zlapac okonki to zadkosc.

#43 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:21

Kolego po zapisie mozemy rozpoznać ilosć ale nie wielkosć ryb i dopiero pierwsze napłyniecie daje nam wiedze co do wielkosci ryb w danej ławicy .Nie chcialem sie z nikim spierać ale zawsze można sie czegoś ciekawego dowiedzieć wymieniajac poglądy Pozdrawiam Krzysztof icon_cool.gif

#44 wiwa12

wiwa12

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 23 grudzień 2007 - 17:57

we wrześniu byliśmy z kolegami we Władku na Theodorze łajba i obsługa ok!!!

#45 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 10:39

CYTAT(wiwa12 @ nie, 23 gru 2007 - 18:57) Wyświetl post
we wrześniu byliśmy z kolegami we Władku na Theodorze łajba i obsługa ok!!!

Słyszałem od kolegów którzy pływali na Theodorze że przy troche niespokojnym morzu ma spore przechyły ponieważ jest łodzią płaskodenną... icon_cool.gif

#46 wiwa12

wiwa12

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:24

CYTAT(Waldi69lx @ śro, 16 sty 2008 - 11:39) Wyświetl post
Słyszałem od kolegów którzy pływali na Theodorze że przy troche niespokojnym morzu ma spore przechyły ponieważ jest łodzią płaskodenną... icon_cool.gif

Theodora nie jest płaskodenna

#47 lion0000

lion0000

Weteran

• Members
  • 136 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 07:43

CYTAT(wiwa12 @ czw, 17 sty 2008 - 00:24) Wyświetl post

Plaskodenna nie ale faktem jest ze przechyly lapie niezle, do tego ten drewniany poklad slisko jak woda chlapie oraz mocowania kiji wewnatrz polkadu. Ja nie polecam tego kutra.

#48 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 13:27

CYTAT(wiwa12 @ śro, 16 sty 2008 - 22:24) Wyświetl post

...Masz rację... icon_redface.gif ... sorka za niewłaściwą interpretację ! ...Widocznie środek ciężkości zbyt wysoko usytuowany... icon_wink.gif ..stąd spore przechyły icon_cool.gif Tak czy inaczej, opinie o tej jednostce są raczej nieprzychylne...

#49 wiwa12

wiwa12

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 19:24

MORZE to jednak MORZE trza mieć mocne nogi a reszta to normalka, a na moim Niegocinie też czasem buja zajrzyjcie tu :
http://www.mazury-in...nica/index.html

#50 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 12:54

CYTAT(wiwa12 @ czw, 17 sty 2008 - 20:24) Wyświetl post
MORZE to jednak MORZE trza mieć mocne nogi a reszta to normalka, a na moim Niegocinie też czasem buja zajrzyjcie tu :

... Zacznij pływać kolego a potem opisz jak mocne miałeś nogi...! icon_wink.gif ... Strona ciekawa... ale w niewłaściwym wątku... icon_cool.gif

#51 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:spining, wędkarstwo morskie - dorsze

Napisano 23 styczeń 2008 - 07:26

CYTAT(wiwa12 @ czw, 17 sty 2008 - 22:24) Wyświetl post

Kolego również mieszkam na Mazurach i wiem co się działo podczas nawałnicy. Kolega akurat był na Śniardwach na rybach i jak zaczął zauważać niepokojące symptomy to dał chodu z jeziora, w przeciwieństwie do niektórych nierozgarniętych żeglarzy których nawet ostrzegał by spływali do brzegu i wiesz co zobaczył wymowny gest z palcem środkowym. A tak poza tym to nie byłeś chyba na morzu przy 7 Bft.
Pozdrawiam.

#52 wiwa12

wiwa12

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 19:18

Przy 7emce chyba na morskie wędkowanie żadnego kutra nie wypuszczą z portu a co do tych pseudo -żeglarzy to znam ten typ miałe przez 5 lat 2 sasanki w czarterze jak dzwonił taki rezerwować to najwarzniejsze jaki silnik ile paliwa i ile koi ile schowków i czemu tak mało a jak odbijał od kei to strach pomyśleć w jakim stanie odda łajbę .

#53 wiwa12

wiwa12

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 19:38

Jak pierwszy raz byłem na dorszu we wrześniu we Władysławowie (na Theodorze ,łajba spoko ) 2 dni po sztormie to też nieżle bujało, teraz wybieramy się w kwietniu na Bałtyk jak możacie to polećcie koledzy jakąś inną dobrą łajbę .

#54 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:24

CYTAT(wiwa12 @ śro, 23 sty 2008 - 22:18) Wyświetl post
Przy 7emce chyba na morskie wędkowanie żadnego kutra nie wypuszczą z portu

Co prawda raz zaliczyłem taki rejs, wypływaliśmy przy 5 Bft i cały czas siła wiatru rosła jak spływaliśmy było ponad 7, a było to na KEJB-ie z Władka, gość chyba tylko liczył na kasę i nieważne czy wędkarze będą zadowoleni. Na tamtym rejsie padł jeden dorsz taki że można go było zmieścić w saszetkę. Następny rejs na tym kutrze to też porażka pomimo ładnej pogody. Każdy co prawda złowił kilka dorszy ale dryfy trwały po nawet godzinę oczywiście bez żadnych brań. Na zwróconą szyprowi uwagę zaproponował żeby któryś z nas siadł za sterem. Dodaję że jak inne kutry szły coraz dalej w morze to my cały czas widzieliśmy dosyć wyraźnie brzeg.

Użytkownik maniekjaskol edytował ten post 24 styczeń 2008 - 15:25

#55 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 05:07

Maniek... i Ty, stary wilk morski, dałeś się wysterować jakiemuś fryzjerowi... ? icon_wink.gif ..A pomijając załogę... łódka jak się trzymała przy tej 7-ce ? icon_cool.gif

#56 lion0000

lion0000

Weteran

• Members
  • 136 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 07:44

Ja na tym kutrze zaliczylem swoj pierwszy rejs i tez nas zalatwili pogoda, sa raczej tak zdesperowani ze jak maja klienta to byle wyjsc w morze, kasa chyba tylko kasa, jak ich widze na morzu to szkoda mi tylko ludzi jacy z nimi sie porywaja na rybki, to chyba samo dno na czym mozna wyplynac z wladka, warunki zadne. nawet nie przegladam ich strony bo szkoda czasu. my rowniez wracalismy z nimi na wielkich falach bo dryfy byly ponad 1,5 wezla i zabraklo pilkerow odpowiednio ciezkich zeby zlapac dno a lapalismy juz na 250gr. sami zaproponowali powrot jak widzieli ze oni naplywaja a my walczymy aby ustac na pokladzie i nie lapiemy wedek do reki

#57 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 08:51

CYTAT(Waldi69lx @ pią, 25 sty 2008 - 08:07) Wyświetl post
Maniek... i Ty, stary wilk morski, dałeś się wysterować jakiemuś fryzjerowi... ? icon_wink.gif ..A pomijając załogę... łódka jak się trzymała przy tej 7-ce ? icon_cool.gif

To było dosyć dawno temu 5 czy 6 rejs na dorsza nie sprawdzaliśmy wtedy prognoz w necie tylko sugerowaliśmy się zapewnieniami armatora. Co do łajby znosiła to całkiem znośnie, nie licząc tego że ze trzy razy śruba mieliła powietrze. Nie można tego powiedzieć o wędkarzach ( m.in. o mnie) choroba morska, ale chyba bardziej spowodowana nocnych polaków rozmowami i wodą ognistą. W tej chwili mając już kilkuletnie doświadczenia wiem o co w tym pływaniu chodzi.
Pozdrawiam.

#58 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 08:52

CYTAT(Waldi69lx @ pią, 25 sty 2008 - 08:07) Wyświetl post

To było dosyć dawno temu 5 czy 6 rejs na dorsza nie sprawdzaliśmy wtedy prognoz w necie tylko sugerowaliśmy się zapewnieniami armatora. Co do łajby znosiła to całkiem znośnie, nie licząc tego że ze trzy razy śruba mieliła powietrze. Nie można tego powiedzieć o wędkarzach ( m.in. o mnie) choroba morska, ale chyba bardziej spowodowana nocnych polaków rozmowami i wodą ognistą. W tej chwili mając już kilkuletnie doświadczenia wiem o co w tym pływaniu chodzi.
Pozdrawiam.

#59 michal_m

michal_m

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 01 luty 2008 - 10:34

Witam wszystkich. Od kilku lat wędkuję na morzu i jest to jedyny rodzaj wędkarstwa, jaki mnie wciągnął. Do tej pory pływałem na "Małej Szarlocie" z Łeby (bez zarzutu), wszystkich trzech kutrach Pirata z Władysławowa (warto, zwłaszcza jak Grzegorz jest za sterem), u Kirszlinga, również z Władka (już z nim nie popłynę, nawet za darmo) i na Cpt. Morganie z Helu (fajnie, ale jak nie ma ryb, to trzeba się przygotować na wraki). Na przełom maja i kwietnia mamy rezerwację na Admirała i Nereidę i już nie mogę się doczekać. Może mnie wcześniej gdzieś wywieje? Pozdrowienia........Michał

#60 mantosik833

mantosik833

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 01 luty 2008 - 11:20

Witam
Chcialbym podzielic sie opinia o lodzi Sparky- darłowo

Ja jeszcze nie bylem na tej ale wybieram sie i oto co ustalilem do tej pory od ludzi ktorzy byli.

Lodz jest nowa w sensie dopiero zaczynaja i dlatego warto zaryzykowac bo chlopaki naprawde sie staraja lodka fajna i ma duzo miejsca przewaznie wyplywaja w 10 osob co przy tej lodzi daj bardzo duzo miejsca dla kazdego.

Cena moze nie rewelacja 120zl ale zapewniaja kawe herbate i jedzonko w cenie ( ostatnio dawali ektra zupe icon_wink.gif) tak slyszalem)

Chetnie zejda z ceny na 100 przy grupach zorganizowanych.

hmm wiecej nie wiem ale oferta wyglada oki i moze warto sprobowac czegos innego nowego

Dla zainteresowanych stronka

www.wedkarstwomorskie-darlowo.pl

aha jakby ktos mial jakas wieksza grupe i brakowaloby mu 1 osoby prosze dac znac moze uda mi sie dolaczyc pozdrawiam i czekam na opinie o tej lodce pozdrawiam

CYTAT(Pokora @ nie, 10 wrz 2006 - 15:58) Wyświetl post
Ja pływałem na Poszukiwaczu i szczerze polecam. Szyper z synem są wędkarzami i rybe znajda zawsze, bedac z ojcem pierwszy raz na dorszach złapalismy ładne sztuki mimo słabych brań( 2,5; 3,5; 5 kg) kazdy mial po kilka szuk. POLECAM!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych