Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

CO NA KARASIA????????????

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kąkuś

kąkuś

Wędkarz

• Members
  • 84 postów

Napisano 25 August 2006 - 10:35 PM

Jaka jest najlepsza pszynęta na karasia i czym należy wypełnić koszyk??

#2 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 26 August 2006 - 08:21 AM

hmm do koszyka mozesz włożyć znęte lin-karaś icon_wink.gif co do przynęty to musisz sam poprubować ale myśle że rosóweczka załóżona na haczyk z kukurydzą lub bez, będzie dobrą przynętą icon_wink.gif

#3 michaltch

michaltch

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Glownie wedkarstwo, poza tym to wszystko co jest w jakikolwiek sposob zwiazane z rybami, ich biologia i lowieniem. To jest dla mnie cale zycie:) Troche tez motoryzacja i ladne dziewczyny, ale od normy nie odbiegam.

Napisano 26 August 2006 - 05:49 PM

Dobre przynety to beda biale robaki, czerwone lub rosowki jak kto woli, kukurydza, peczak, kulki z chleba, roznego rodzaju ciasta. Najlepszym sposobem jest uzywanie wielu roznych przynet zeby poznac co ryby w tym akwenie lubia. Kiedy juz bedziesz wiedzial co lubia mozesz kombinowac dalej np do peczaku pod koniec gotowania dodaj troche miodu, dobry atraktor na karasia. Przynety mozna, a nawet trzeba laczyc tez w roznych kombinacjach, tzw kanapkach. Czasami kanapka (np kukurydza i bialy) bije na glowe wszystko inne. Sproboj tez przynet znalezionych nad woda, slimakow, klodek (chruscikow) itp.

#4 wędkarz1992

wędkarz1992

Weteran

• Members
  • 233 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 27 August 2006 - 08:53 AM

eee... jesli nastawiasz sie na big karasia to na haczyk rosówke załóż, a do koszyczka to ja robie tak : mam koszyczek z dnem ( na dnie koszyczka jest takie wieczko ) i wrzucam tam kukurydze z 10 ziaren i do polowy lub wiecej wkladam zanete lin - karas ( do tej zanety dodaje rozne dodatki ) i to jest moim zdaniem najlepsza regula na karasie, przynajmnije dla mnie... łapie tak juz od roku tym sposobem i najwiekszy karaś to 1,14kg, co wy na to?? icon_biggrin.gif
Cenie tych, którzy złowią i wypuszczą ;]

#5 michaltch

michaltch

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Glownie wedkarstwo, poza tym to wszystko co jest w jakikolwiek sposob zwiazane z rybami, ich biologia i lowieniem. To jest dla mnie cale zycie:) Troche tez motoryzacja i ladne dziewczyny, ale od normy nie odbiegam.

Napisano 27 August 2006 - 11:44 AM

QUOTE(wędkarz1992 @ Aug 27 2006, 07:53 AM) Wyświetl post

eee... jesli nastawiasz sie na big karasia to na haczyk rosówke załóż, a do koszyczka to ja robie tak : mam koszyczek z dnem ( na dnie koszyczka jest takie wieczko ) i wrzucam tam kukurydze z 10 ziaren i do polowy lub wiecej wkladam zanete lin - karas ( do tej zanety dodaje rozne dodatki ) i to jest moim zdaniem najlepsza regula na karasie, przynajmnije dla mnie... łapie tak juz od roku tym sposobem i najwiekszy karaś to 1,14kg, co wy na to?? icon_biggrin.gif

A ja na to: lowiac na kukurydze wyjalem cztery sztuki okolo 1,50kg. Lowilem na splawik nad samym dnem, lowiskiem byla rzeka. Wrzucalem na poczatku troche kukurydzy przy brzegu w spokojna wode, w tym samym miejscu tez lowilem. Stosowalem delikatny splawik, okolo 2g. Drgajaca szczytowka nie sprawdzala sie u mnie az tak dobrze, ryby ktore braly byly zdecydowanie mniejsze, wiekszosc ponizej kilograma.
Kiedy lowie na drgajaca szczytowke stosuje sposob podobny do Twojego. Uzywam koszyczka otwartego, ale dodaje tez ziaren do zanety upchanej w koszyczku. Moim zdaniem ten sposob jest duzo lepszy niz stosowanie samej zanety, nie tylko na karasia. Lowie tak juz od kilku lat i sprawdza sie bardzo dobrze. Rodzaj przynety dodaje w zaleznosci od tego na co lowie.

#6 wędkarz1992

wędkarz1992

Weteran

• Members
  • 233 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 27 August 2006 - 07:50 PM

to mamy ta samo technike lowienia tego pieknego gatunku ryby.... no i oczywiscie gratuluje Karasi icon_razz.gif bardzo ladne sztuki wyjeles... a jeszcze pytanko mi sie nasunelo... ja tym swoim rybka dale szanse i wypuscilem do wody a Ty probowales jak smakuje taki karaś, chodzi mi o takiego powyzej kilo?? nie smierdzial mulem?? icon_confused.gif
Cenie tych, którzy złowią i wypuszczą ;]

#7 michaltch

michaltch

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 27 August 2006 - 11:48 PM

QUOTE(wędkarz1992 @ nie, 27 sie 2006 - 21:50) Wyświetl post

to mamy ta samo technike lowienia tego pieknego gatunku ryby.... no i oczywiscie gratuluje Karasi icon_razz.gif bardzo ladne sztuki wyjeles... a jeszcze pytanko mi sie nasunelo... ja tym swoim rybka dale szanse i wypuscilem do wody a Ty probowales jak smakuje taki karaś, chodzi mi o takiego powyzej kilo?? nie smierdzial mulem?? icon_confused.gif

Dzieki za uznanie. Niestety nie moge Ci powiedziec jak smakowaly bo nie jem tego co zlowie, z zasady ryb nie zabieram do domu. Przy tej wielkosci pewnie byloby niezle czuc, swoja droga jak ryb zerujaca w mule moze nie smierdziec???? icon_smile.gif Wydaje mi sie ze nie ma takiej szansy, chyba ze woda wyjatkowo czysta ale to nie w Polsce.

#8 Krzysiek Janczak

Krzysiek Janczak

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 12 September 2006 - 07:12 PM

Ja bardzo czesto podczas polowu na grunt w jeziorze łowiłem karasie złociste na zwykłego czerwonego robaka, ale możesz tez spróbowac gotowany pęczak lub kukurydze do koszyczka zanete trapera "Feder" badz "lin karaś

pzdr:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?