Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poznań, "Szachty"

63 odpowiedzi w tym temacie

#41 orthoptera

orthoptera

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 28 maj 2010 - 16:31

ciekawe bo jestem dosc czesto i widze co ludzie i jak mi bierze łowie juz kilkanascie lat a na szachtach od jakiegos roku i jeszcze sie nie spotkałem żeby taka chu...nia jak tu była a próbuje na wszytsko nawet zanecam i kicha nawet brania

#42 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 28 maj 2010 - 18:15

Na tych akwenach trzeba mieć miejsce. Bez odpowedniej miejscówki to możesz zanętę ze złota sypać i nie przyjdzie ryba.
Kłusownik kradnie ryby, kiedyś za kradzież ucinano rękę...
Zasadniczo należy za wszelką cenę unikać postrzału w głowę...
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...
P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

#43 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 29 maj 2010 - 21:51

Zaraz się okaże,że na cąłych szachtach są dwa miejsca w których coś bierze - pewnie oba non stop zajęte ;( Ja równeż miałem raczej mierne efekty, a jakoś nie zywię przywiązania do jakiejś konkretnej miejscówki.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#44 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 30 maj 2010 - 08:18

W ogóle znów jakiś koles mówił że połowa glinianek prywatna. Ma ktoś mapkę z wykazem wód na 2010 w okręgu Poznań?
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...

#45 Mr Janko

Mr Janko

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 10:49

http://www.pzw.cal.p...n...&Itemid=122

Tu masz spis wód;p a Kolo Cię w konia zrobił bo Szachty są PZW;p

#46 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:25

no ok tylko c się kryje pod nazwą stawy Junikowo? Nie ma nic napisane o np Nowakowskiego, Rozlanej, Bracicha, Śmierdziel, Murek itd....

#47 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:41

w spisie wod ogolnodostepnych PZW w okregu poznańskim na 2010 jest taka pozycja jak stawy ulica leszczynska i mieleszynska..to chyba chodzi o szachty..czyli napewno Edy..pozdro..
p.s. angor a jak tam z rybka na szachtach?? zaczyna cos sie dziac?

#48 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 17:59

Jak na taką pogodę całkiem całkiem, linki i karaski już gryzą. Jutro idę zobaczyć na Edy czy panowie lin i karaś są chętni do współpracy. Wyniki, o ile będą, zamieszczę na forum. Na spin okonek się ruszył, a szczupaki takie do 40 cm....

#49 Robal

Robal

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 03 czerwiec 2010 - 22:54

Generalnie jak jest z tym szczupakiem? Raz na chiński rok weźmie większy a tak to pistolety niewymiarki i ołówki:) A na Szachty pewnie za kilka tygodni się przejadę, jak co gg: 5632283
Pozdrawiam Szachciarzy

#50 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 10:09

Ja byłem wczoraj i było bardzo dobrze ale i zarazem tragicznie. Woda gotowała się od linków i karasi a ja byłem skazany na dręczenie przez wzdrążki po niecałe 10 cm icon_evil.gif Na dodatek 20 metrów ode mnie przyszła parka i rzucali piłkę do wody żeby sobie piesek popływał....po tym nawet wzdręgi nie brały. Gdy wracali kulturalnie zwróciłem gościowi uwagę a on do mnie " uważaj żebyś zaraz z tymi wędkami we wodzie nie pływał". Co mogłem zrobić...wyjąłem mój nóż sprężynowy i powiedziałem proszę bardzo, niestety nie podjął próby umiejscowienia mnie w łowisku

#51 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 14 czerwiec 2010 - 00:48

Łatwo się do tej wody zniechęcić i bardzo wielu nic tam nie połowiło, ja chodzę tylko tam i nie narzekam.
"Szachty" są wyjątkowo ciężkim technicznie łowiskiem i równie wyjątkowo chimerycznym, wymagają dogłębnego
poznania i cierpliwości. Tyle z mojej strony, dziękuję, bez odbioru...

Użytkownik MarioSan edytował ten post 14 czerwiec 2010 - 00:49

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#52 gotriel

gotriel

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 30 czerwiec 2010 - 08:50

Witam kolegów

Byłem na szachtach w sobotę chodzę tam dość często bo mam blisko i jakiś taki sentyment do tego miejsca(może przez to że uczyłem się tam łowić).Ale do rzeczy usiadłem sobie na stawiku zwanym trójkątem to ten przed rozlanym idąc od strony parku.I kurde masakra jakieś tylko małe płotki na żywca i jeden krąpik.Na żywca pod koniec łowienia wziął szczupak ale wrócił do wody (nie całe 35cm).Coś w tym sezonie nie moge dojść do ładu z tym stawikiem a w zeszłym było całkiem przyjemnie dużo ładnych karasi było.Było też dwóch wędkarzy którzy siedzieli nocke i mieli tylko 3 płotki byłem zszokowany.

Pozdrawiam

#53 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 30 czerwiec 2010 - 09:22

Wszystko przez ten wulkan Eyjalakalyfolaklul icon_wink.gif

#54 gotriel

gotriel

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 lipiec 2010 - 11:09

wulkan powiadasz icon_razz.gif no któż to wie może i tak. A może cisza przed wyborcza się zaczęła icon_biggrin.gif

#55 majtek3

majtek3

Początkujący

• Members
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 01 lipiec 2010 - 13:24

CYTAT(MarioSan @ wto, 02 cze 2009 - 18:08) Wyświetl post
Dorzucam foto lotnicze "Szacht", na pierwszym planie "Edy".

ja tam mieszkałem na ulicy Roberta Kocha i codziennie w wakacje na rybki icon_wink.gif czasami mi nawet po 3 okonie w ciągu 7 godzin wzięły na białego robaka icon_cool.gif

Pomogłem? Daj reputa :) CLICK!

JAK BĘDZIE 100 TO JUPI :D

#56 gotriel

gotriel

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:35

A może z któryś z kolegów wie co dzieje się z dwoma stawami(szachty) jak by wejść od leszczyńskiej koło tej hurtowni budowlanej i tam po prawej stronie są dwa takie kiedyś łowiłem tam ładne liny.Ale teraz nie widze tam nikogo z wędkarzy.

#57 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 04 lipiec 2010 - 09:03

Od niedawna mieszkam blisko Szachtów, więc chciałbym wybrać się tam na ryby. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Które ze stawów są najlepsze na lina?
2. Czytam, że woda jest mocno zarośnięta, w związku z tym jak łowić tam lina - na spławik z przynętą wiszącą nad zielskiem, czy grabić miejscówkę, czy może jednak da się znaleźć jakieś niezarośnięte łachy?
3. Czy można dojechać bezpośrednio do miejscówek samochodem?
4. Ktoś kiedyś mówił mi, że nie jest tam do końca bezpiecznie, tzn. kręcą się drechole i im podobne typy. Czy to prawda??

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

#58 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 04 lipiec 2010 - 13:48

Odpowiem ci na pyt 4:)
A co myślałeś ,że gdzie młodzi chodzą sobie wypić ? Lepiej pod blokiem na ławce gdzie co 5min masz policje i mandat za picie w publicznym ,czy lepiej iść się w spokoju naturtlać na szachty?
Takie uroki jezior w Poznaniu:) A nad Rusałką to już wogóle meksyk pół-Jeżyc tam %%%
Oczywiście nie zawsze się ekipy kręcą ale masz bardzo duże szanse na spotkanie ze spitymi "kozaczkami"

Użytkownik bobesku edytował ten post 04 lipiec 2010 - 13:50

#59 kito

kito

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 07 lipiec 2010 - 13:20

Witam,
a od torów kolejowych ( Kopaniny ) ktoś bywa ? Jak wygląda sytuacja od tej strony stawów "szachtowych" ?

Użytkownik kito edytował ten post 07 lipiec 2010 - 13:23

#60 lechol

lechol

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 08 lipiec 2010 - 17:18

Wie ktos moze gdzie mozna złapać sandacza albo karpia na szachtach? Interesowalyby mnie głownie szachty po tej stronie co leży staw rozlany. Prosze o informacje na jakim stawie najlepiej sie zasadzic na grubego zwierza..pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych