Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poznań, "Szachty"

63 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 20 sierpień 2006 - 17:03

Celem większości moich wypraw wędkarskich jest skupisko glinianek w pobliżu poznańskiej dzielnicy Świerczewo na granicy z Luboniem, miejscowi zwą je "Szachty". Główną atrakcją jest tu lin, karaś no i szczupak, jednym słowem typowa woda szczupakowo-linowa, nie brak tu oczywiście dorodnych płotek i krasnopiórek, zdarzy się leszczyk - przeważnie niewielki. Oprócz szczupaka z drapieżników trafić tu można solidnego garbusa, którego jest tu sporo - przy mnie kolega wyjął okonia 42cm; trafiają się również sumy (do 15kg). Chodzą słuchy o wielkich, łamiących wędy karpiach... Woda to trudna, gęsto zarośnięta i w wielu miejscach pełna twardych zaczepów (zatopione drzewa i krzewy) Woda to kapryśna, czasem siedzisz i nie puknie nawet mała płotka, ale... no właśnie - pływają tu liny - niemałe i niemało, niełatwo o nie, ale gdyby było inaczej to złowienie złotołuskiego prosiaczka nie urosło by do rangi wędkarskiej nobilitacji. icon_cool.gif

"Szachty" są piękne, masa zieleni dookoła, sporo ptactwa, bobry, wydry i inne niespodzianeczki z rodzimej fauny i flory, niestety obrazkiem powszechnym jest bałagan i kupki śmieci na wędkarskich miejscówkach, natura jednak broni się dzielnie i można tu zapomnieć że jest się w mieście na rybach. Tutaj złowiłem wszystkie moje "rekordówki" i temu łowisku pozostanę wierny na zawsze icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Jeśli jesteś z Poznania czy też jego okolic, a nie dane było ci poznać tego uroczego łowiska, daj znać na GG lub priva, może i Twym wędkarskim sercem zawładną "Szachty" tak jak zawładnęły moim.

Pozdrawiam i zapraszam.

#2 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 21 sierpień 2006 - 10:57

Witam icon_biggrin.gif pytanko - czy jest to woda PZW czy jaka ?? Od niedawna mieszkam w Poznaniu i szukam wlasnie ciakawych lowisk pozdrawiam
C&R

#3 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 21 sierpień 2006 - 11:20

Tak, to jest woda PZW.
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#4 IkswonaraB

IkswonaraB

Weteran

• Members
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,motoryzacja

Napisano 26 sierpień 2006 - 01:03

Świetne miejsce ,są tam ładne sztuki ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.Mam tam 5min. autem czyli tyle samo co do Warty jednak ta 2 bardziej mnie urzekła icon_cool.gif .Kompleks zbiorników zwanych ''Szachtami'' lub ''Gliniankami'' polecam jednak na wyprawy z żywcówką.
Akcja "Ratuj Szczupaka"!! - www.szczupak.org

#5 Warciarz WLKP

Warciarz WLKP

Weteran

• Members
  • 309 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, szybka jazda samochodem, kuchnia

Napisano 04 wrzesień 2006 - 02:08

Szachty to typowe lowisko dla cierpliwych, na dziesiec wypraw jedna jest..... naprawde dobra. Dorzucam foty z szacht.

Załączone miniatury

• lin_1.30kg.JPG
  • SZACHTY1.JPG

#6 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 13 maj 2007 - 18:40

Tytułem odświeżenia temaciku o jakże zacnym łowisku zwanym u nas "Szachty" zamieszczam kilka fotek tego jakże uroczego miejsca. Są to foty mojej ulubionej glinianki zwanej "Edy"

Załączone miniatury

• szaje_raz.jpg
  • szaje_dwa.jpg
  • szaje_tres.jpg
  • szaje_quadro.jpg
  • szaje_cinque.jpg

Użytkownik MarioSan edytował ten post 13 maj 2007 - 18:41

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#7 power

power

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 20:56

Witam i mam pytanko: Która szachta jest Edy, jak do niej dojechać ??

#8 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 09:31

Do "Edy" najłatwiej dojechać od ulicy Opolskiej, jedziesz z Dębca Opolską, dojeżdżasz do skrzyżowania z ulicą Leszczyńską i zaraz za nim po prawej stronie jest taka mała uliczka Świerczewska - skręcasz w nią i ona cię doprowadzi do "Edy", glinianka będzie po prawej stronie ulicy.

Tutaj masz link do zdjęcia satelitarnego:
http://www.zumi.pl/n...o...=2&scale=12

Ulica Świerczewska to ta widoczna u dołu "Edy", najlepsze miejscówki znajdują się na cyplu widocznym na zdjęciu u góry, zatoczka po prawej stronie to siedlisko drapieżnika (sum, szczupak), zatoczka po lewej stronie cypla to świetne miejsce połowu białej ryby (lin, karaś, płoć). Jest też kilka ciekawych miejscówek zaraz od strony Świerczewskiej, zwłaszcza ta ze stromym zejściem w dół i kapelonkami po lewej stronie.

Użytkownik MarioSan edytował ten post 03 lipiec 2007 - 14:50

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#9 power

power

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 18:56

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Mnie jednak berdziej interesują szachty po prawej stronie ul. Głogowskiej, czy warto tam powędkować?

#10 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 19:23

CYTAT(power @ wto, 03 lip 2007 - 19:56) Wyświetl post
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Mnie jednak berdziej interesują szachty po prawej stronie ul. Głogowskiej, czy warto tam powędkować?

Nie warto, korzystaj z wiedzy innych, podsyłam ci najlepsze miejscóweczki na "Edy" więc korzystaj z tego i olej te drugie glinianki, ja tam z nimi najlepszych doświadczeń nie mam, ale to i może z tego powodu że słabo je znam. Pozdro!
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#11 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 21:59

Witam MarioSan widze ze dzielisz sie tu z nami ciekawymi info odnosnie Szachtow , czytam mi mam ochote znowu sie tam wybrac . Powiedz moze cos wiecej , co tam ostatnio na Edym ? i jak to tam z tym linkiem , przy tych kapelonkach icon_mrgreen.gif . Kapelonki i splawiczek - piekny widok , pachnie linkiem i karajdem icon_mrgreen.gif pozdrawiam
C&R

#12 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 22:23

Eeeeh... ostatnio to z czasem kiepsko, a jak był to pogoda nie dopisywała, mam nadzieję się jutro wybrać bo linek po tarle i można liczyć na coś więcej niż maluchy icon_biggrin.gif
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#13 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 23:01

Obowiazkowo daj znac jak sie sprawy z linkiem maja icon_mrgreen.gif zreszta linek to moja ulubiona rybka , piekny widok ,taki zloto zielony prosiaczek icon_mrgreen.gif Moze w czwartek bede mial chwilke czasu i wlasnie tak mysle gdzie sie wybrac na rybki w okolicy . Myslalem tez o Strzeszynku , ale wszystko sie jeszcze okaze w srode , oby sie udalo gdzies wybrac , bo ciezko tak usiedziec...
C&R

#14 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 15:08

Dorzucam foto lotnicze "Szacht", na pierwszym planie "Edy".

Załączone miniatury

• Szachty.jpg

Użytkownik MarioSan edytował ten post 02 czerwiec 2009 - 15:25

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#15 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 22:42

Coś pięknego!!! Muszę się tam wybrać z wędkami i z aparatem:) Pozdrawiam!

#16 Krzeszu

Krzeszu

Wędkarz

• Members
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Gitara, Honda, rybki...

Napisano 22 czerwiec 2009 - 11:22

W poście z 2006 roku ktos napisał że to wody PZW. Cos sie zmieniło w tej kwestii??

#17 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 14:34

CYTAT(Krzeszu @ pon, 22 cze 2009 - 12:22) Wyświetl post
W poście z 2006 roku ktos napisał że to wody PZW. Cos sie zmieniło w tej kwestii??

Nie, nic się nie zmieniło, jest to woda PZW i to ostatnio całkiem nieźle pilnowana.
Rybki są takie jak pisałem, pojawiły się też spore karpie koi, ale jak dotąd nie słyszałem
żeby ktoś takiego wyjął.
Pozdrawiam i zapraszam na moją ukochaną wodę.

Użytkownik MarioSan edytował ten post 22 czerwiec 2009 - 14:59

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#18 fosforus

fosforus

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 07:18

Byłem wczoraj na Edym na zatoczkach. Rzeczywiście woda trudna i kapryśna: 2 razy musiałem robić nowy zestaw. Wszystkim dookoła szło kiepsko jak i mnie. Złowiłem dwie małe krasnopiórki. Ale kilka metrów obok facet na żywca wyjął szczupaka 1,5-2kg. Piękny.

Jeśli chodzi o widoki to tak jak pisał MarioSan: jesteś w mieście a zupełnie tego nie czujesz, piękne miejsce. Nawet jak nie bierze to się miło siedzi.

#19 msikorski

msikorski

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 01 październik 2009 - 22:23

Witam wszystkich na forum!
Chciałbym jutro wybrać się na szachty ponieważ ostatnio doszły mnie słuchy że szczupaka jest "na umór" jak to określił jeden z wędkarzy. Nie do końca potrafił zdefiniować (albo nie chciał) gdzie dokładnie ale zdradził mi że po stronie Lubonia. Jak myślicie o co mogło mu chodzić? O Edy?Chce się tam wybrać na żywca coś upolować. Mam jeszcze takie pytanko. Generalnie często zdarza mi się łowić na jez. Kierskim gdzie musze wskoczyć w spodniobuty i wymaszerować tak do pasa w wodę. Czy tutaj też jest to wskazane czy raczej od razu mamy spadki głębokości. I z jakim gruntem szukać szczupaka?

Pozdrawiam!

#20 Robal

Robal

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 03 październik 2009 - 17:41

Nie radzę tam wchodzić w spodniobutach. Ja stosuje zasade: na Szachtach zawsze o suchej nodze. Z tymi szczupakami bym nie przesadzał. Zapewne chodziło mu o Edy.
Na Baczkowskim ostatnio kicha totalna, kilka wypraw zaliczyłem i wracałem o kiju. Z białą rybą też tam tragicznie.
Pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych