Skocz do zawartości

Zdjęcie

po co jest stoper

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 simon661

simon661

Weteran

• Members
  • 207 postów
  • Zainteresowania:komputer

Napisano 20 sierpień 2006 - 13:03

Ma pytanie po co jest stoper i jaki jest najlepszy

#2 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 13:13

Stoper służy do ustawiania gruntu przy metodzie spławikowej - przelotowej.

Ustawiasz go na żyłce, na nim zatrzymuje się spławik.

Nie ma najlepszych. Zależy od metody. Przy odległościówce używa się stoperów ze sznurka ze względu na małeprzelotki.
Gumowe stopry są większe, ale jak dla mnie wygodniejsze.

#3 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 20 sierpień 2006 - 20:24

drugim zastosowaniem dla stopera jest amortyzacja wezlow przy metodzie gruntowej zaklada sie go miedzy ciezarkiem a wezlem
nie ma ryb ,ktore nie biora sa tylko ryby, które sa nieumiejetnie wabione do brania

#4 michaltch

michaltch

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Glownie wedkarstwo, poza tym to wszystko co jest w jakikolwiek sposob zwiazane z rybami, ich biologia i lowieniem. To jest dla mnie cale zycie:) Troche tez motoryzacja i ladne dziewczyny, ale od normy nie odbiegam.

Napisano 20 sierpień 2006 - 22:49

QUOTE(Bury)
Stoper służy do ustawiania gruntu przy metodzie spławikowej  - przelotowej.

Ustawiasz go na żyłce, na nim zatrzymuje się spławik.

Nie ma najlepszych. Zależy od metody. Przy odległościówce używa się stoperów ze sznurka ze względu na małeprzelotki.
Gumowe stopry są większe, ale jak dla mnie wygodniejsze.

Na czym polega metoda splawikowa - przelotowa?? Pewnie miales na mysli metode splawikowa, ze splawikiem montowanym przelotowo icon_smile.gif Z tego co mi wiadomo to stopera zuywa do sie ustawienia glebokosci lowienia, a nie zatrzymywania splawika. Sam splawik nigdzie nie ucieknie:)
Stopery ze sznurka, specjalnie wiazanie wezla i utwardzanie np: lakierem do paznokci stosuje sie w metodzie odleglosciowej w przypadku kiedy glebokosc lowienia przekracza dlugosc wedziska. Zastosowanie stopera silikonowego sprawia, ze blokuje sie on w przelotkach i nie mozna zarzucic zestawu. Stopera gumowego mozna uzywac wtedy kiedy glebokosc lowienia jest mniejsza od dlugosci wedziska.

#5 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 21 sierpień 2006 - 06:16

QUOTE(michaltch)

Na czym polega metoda splawikowa - przelotowa?? Pewnie miales na mysli metode splawikowa, ze splawikiem montowanym przelotowo icon_smile.gif

Brawo...

QUOTE(michaltch)
Z tego co mi wiadomo to stopera zuywa do sie ustawienia glebokosci lowienia, a nie zatrzymywania splawika. Sam splawik nigdzie nie ucieknie:)

Z tego co mi wiadomo głębokość ustawia się poprzez ustawienie stopera na żyłce w miejscu, w którym ma się zatrzymać spławik...
Wiesz o co mi chodzi czy mam napisać jeszcze jaśniej?

QUOTE(michaltch)

Stopery ze sznurka, specjalnie wiazanie wezla i utwardzanie np: lakierem do paznokci stosuje sie w metodzie odleglosciowej w przypadku kiedy glebokosc lowienia przekracza dlugosc wedziska. Zastosowanie stopera silikonowego sprawia, ze blokuje sie on w przelotkach i nie mozna zarzucic zestawu. Stopera gumowego mozna uzywac wtedy kiedy glebokosc lowienia jest mniejsza od dlugosci wedziska.

Gumowy i silikonowy blokują. Jeśli głębokość łowienia jest mniejsza od długości łowiska używa się spławika stałego (nie przelotowego...)

#6 michaltch

michaltch

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Glownie wedkarstwo, poza tym to wszystko co jest w jakikolwiek sposob zwiazane z rybami, ich biologia i lowieniem. To jest dla mnie cale zycie:) Troche tez motoryzacja i ladne dziewczyny, ale od normy nie odbiegam.

Napisano 21 sierpień 2006 - 09:40

bury napisal:
Gumowy i silikonowy blokują. Jeśli głębokość łowienia jest mniejsza od długości łowiska używa się spławika stałego (nie przelotowego...)

Uzywanie splawika przelotowego tez nei jest wykluczone, ale jest mniej wygodne.Lepiej zamatowac na stale. Dzieki za sprostowanie icon_smile.gif

P.S. Wiem o co chodzi, nie musisz pisac jasniej icon_smile.gif

#7 PatriXmz

PatriXmz

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:00

Ma pytanie po co jest stoper i jaki jest najlepszy

stoper można też zastąpić gumką recepturką, którą robisz w kulkę na żyłce i ucinasz koniec

#8 Sklep-pontony

Sklep-pontony

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:38

Teoretycznie tak, natomiast w praktyce często nie spełni on swojej roli i nie stabilizuje na zwykła gumke recepturkę tak jak powinien.

#9 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 13:17

Do odległościówki przelotowej najlepszy jest stoper wiązany z żyłki. Ponadto stoperów używa się także (oprócz metod gruntowych) do ochrony śrucin przed zbijaniem w cięższych zestawach spławikowych z luźną, nie zablokowaną oliwką.

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych