Skocz do zawartości

Kukurydza

172 odpowiedzi w tym temacie

#161 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 19:58

Kukurydza to wspaniała zanęta oraz przynęta. Powody:
1. Bierze na nią tak lin i karaś, jak i leszcz, karp czy płoć.
2. Jest stosunkowo tania, więc przygotowanie nawet sporej ilości przynęty nie spowoduje naszego bankructwa. Ostatnio na targu "rolnym" kupiłem 10 kg kuku na wiosenne nęcenie za 12 zł. Także kukurydza w puszce (stosowana jako przynęxta!) jest dość tania i ogólnie dostępna. Puszkę można kupić ,i zawsze mieć pod ręką.
3. Kukurydza, jak już ktoś wyżej zauważył, jest dość powszechnie stosowana jako zanęta, więc ryby w łowiskach najczęściej już ją znają i nie mają problemu z jej pobieraniem. Z drugiej strony może być to wada - czasami zastosowanie zanęty (i przynęty) "oryginalnej", nie stosowanej przez innych, dajmy na to pęczaku, przez dłuższy okres czasu w wybranej miejscówce, może doprowadzić tego, że inni, nie nęcący tak wytrwale, będą mogli jedynie zazdrośnie spoglądać na nasze wędkarskie wyczyny...

Jedno można napisać na pewno: kukurydza to uniwersalna i nietrudna do zdobycia oraz przygotowania zanęta (przynęta) na ryby karpiowate.

#162 Pyrus90

Pyrus90

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 15:41

Witam.
Czy do nęcenia można zastosować kukurydzę dostępną w centralach nasiennych(kuku przeznaczona do wysiewu)? Oczywiście po wcześniejszym ugotowaniu.

Pozdrawiam i Wesołego Alleluja.

Edit:

Problem jakby się sam rozwiązał, na pobliskiej stacji paliw sprzedają kuku za 2 zł(woreczek około 1,5-2 kg).

Użytkownik Pyrus90 edytował ten post 17 kwiecień 2009 - 18:39

#163 MKwiatusz3K

MKwiatusz3K

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 12:04

A próbował ktoś z kurkumą jaka dodatek do kukurydzy???
Kukurydza to super przynęta...
Na rzeke gotuję ja z czosnkiem a na jeziora z melasą...
Kukurydze moczkę ok. 3dni codziennie zmieniając wodę i ponownie dolewając melasy lub dając czosnek...
Gotuję aż popęka i pokaże się biały miąsz i dopiero jest gotowa... Pakuje w słoiki, stawiam górą do dołu i mam zaneto-przynetę na kilka ładnych dni...
Łowię na kukurydzę dosłownie wszytko co się nawinie... Leszcz, płoć, jaź, kleń, brzana, amor, karp, lin itd...

Użytkownik MKwiatusz3K edytował ten post 17 kwiecień 2009 - 12:12

#164 Pogromca Okoni 3000

Pogromca Okoni 3000

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 10 maj 2009 - 17:30

Bylem na karpia na stawie z kukuryku i tylko okoń przez 3 godziny ;p

Ten POST jest w złym temaciE!!!

Użytkownik Pogromca Okoni 3000 edytował ten post 11 maj 2009 - 18:37

#165 Pogromca Okoni 3000

Pogromca Okoni 3000

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 10 maj 2009 - 21:33

Przepraszam za moje lenistwo, ale nie mam siły o tej godzinie przekopywać 120-stu postów, więc jeśli byłby ktoś na tyle miły by odpowiedzieć na moje pytania:
-Jaki smak na płoć,
-Czy da się "zapachnić" kukurydze z puszki,
Z góry dziękuje icon_smile.gif

#166 niger

niger

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 12:54

Mam pytanie jakie stosujecie haki na kukurydzę lub ciasto?

#167 darecki

darecki

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 10:23

mam tego typu problem: dostałem od znajomego kuku ok. 20kg, mocze ja i gotuje wg.Waszego przepisu i cały czas jest twarda, popeka a nie zmieknie, nadaje sie tylko na włos a gdybym założył ja na haczyk to bym miał problem z zacięciem. Karpiki na to co prawda biora ale z tego co wywnioskowalem z waszych postow powinna byc miekka...cos nie tak z moja kuku???? innej nie próbowalem gotować..

u was koledzy jakiej jest twardości?? np: można ją zgnieść w palcach???? icon_confused.gif

Użytkownik darecki edytował ten post 25 sierpień 2010 - 15:53

#168 brayan12

brayan12

Początkujący

• Members
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Motoryzacja

Napisano 02 listopad 2012 - 19:51

Ja ostatnio próbowałem na łowić na kukurydze na pobliskiej rzece i nie stety nic nie pukało. Jednak gdy założyłem na haczyk 12 białego robaczka zara były brania icon_smile.gif. i w związku z tym mam pytanie czy polecacie kukurydze na rzeke , starorzecze ?..

#169 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 19:17

CYTAT(brayan12 @ pią, 02 lis 2012 - 22:51) Wyświetl post
Ja ostatnio próbowałem na łowić na kukurydze na pobliskiej rzece i nie stety nic nie pukało. Jednak gdy założyłem na haczyk 12 białego robaczka zara były brania icon_smile.gif. i w związku z tym mam pytanie czy polecacie kukurydze na rzeke , starorzecze ?..

Jak najbardziej icon_smile.gif
To, czy dana przynęta jest skuteczna, nie zależy tylko od łowiska, ale od: pory roku, wcześniejszego nęcenia, pogody...

@darecki: Ja gotuję w szybkowarze: najpierw doba moczenia, potem 1-1,5h gotowania, owijam gazetami, kocem i śpiworem a następnie tak zostawiam - do dwóch dni nie powinna skisnąć, potem studzę (zdarzało się, że po dwóch dniach jeszcze parzyła) i wstawiam do lodówki. Łupiny z reguły zostają twarde, ale środek daje się rozgnieść w palcach.
"Bynajmniej" to nie "przynajmniej"!
Znaj znaczenie słów, których używasz.

#170 suzaryba

suzaryba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 10:56

CYTAT(DuDi555 @ pią, 25 sty 2013 - 21:17) Wyświetl post
Jak najbardziej icon_smile.gif
najpierw doba moczenia, potem 1-1,5h gotowania, owijam gazetami, kocem i śpiworem a następnie tak zostawiam - do dwóch dni nie powinna skisnąć, potem studzę (zdarzało się, że po dwóch dniach jeszcze parzyła) i wstawiam do lodówki. Łupiny z reguły zostają twarde, ale środek daje się rozgnieść w palcach.
przygotowania przygotowania Ciekawa forma przygotowania kukurydzy icon_smile.gif będę musiał spróbować...
Kupując legowisko dla psa pomagasz dokarmiać psy z biednych schronisk

#171 morowiec10

morowiec10

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 29 maj 2015 - 19:12

U mnie ryby nie biorą na kukurydzę ;(

Nie wydaje się jakoś, aby seks analny był uprawiany przez wszystkich, ale jednak jest całkiem powszechną formą współżycia. Dla początkujących można polecić zdecydowanie butt plug Lovense http://seksnaodleglosc.pl/hush.

#172 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 30 maj 2015 - 11:41

A u mnie biorą na kukurydzę icon_smile.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#173 AdamMarshall

AdamMarshall

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:bushcraft, fotografia, wędkarstwo

Napisano 05 sierpień 2015 - 10:26

W weekend na Mazury. icon_smile.gif

Zakupiłem kukurydzę, będę gotował, nęcił i łowił na kuku.

Zdam relację.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych