Skocz do zawartości

Kukurydza

172 odpowiedzi w tym temacie

#81 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 08 sierpień 2006 - 06:38

Ja używam kukurydzy konserwowej ze spożywczego,nie kiedy kupuje w sklepie wędkarskim MIODOWĄ,lub do tej konserwowej robie zalewe z olejku NP: Wanilia

#82 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 09:09

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 29 październik 2009 - 12:06

#83 pawel

pawel

Weteran

• Members
  • 271 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 10:12

Ale wy gadacie bzdury ! wiecie ile by go kosztowalo necenie kukurydza z puszki jelsi chial by necic dobrze przec chodzby tydzien!icon_sad.gif
user posted image

#84 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 12:24

QUOTE(pawel)
Ale wy gadacie bzdury ! wiecie ile by go kosztowalo necenie kukurydza z puszki jelsi chial by necic dobrze przec chodzby tydzien!icon_sad.gif

A czy morzesz nam powiedzieć gdzie wspomniał o nceniu tą kukurydzą?
icon_eek.gif Pyta sie o łowienie na kukurydzę.Po za tym na pewno mniej niż kukuydzą wdkarką.

#85 pawel

pawel

Weteran

• Members
  • 271 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 13:11

QUOTE(jakub powiatowy)
Nęcic możesz zwykłą kukurydzą z puszki, a na przynętę dać tą z aromatem. Ryby będą to wtedy postrzegać jako nowość, coś atrakcyjnego, i nie będą się obawiały brać.

PROSZę MISZTRZU

#86 pawel

pawel

Weteran

• Members
  • 271 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 13:14

QUOTE(ds-fan)
Tak możesz wykożystać do końca ale bedziesz sie wkużał z ci nie biorą.......
pomyśl sobie ile chemii muszą dać do takiej kukurydzy wędk. żeby nie pleśniała i pewnie jakiś sztuczny aromat do tego dają i rybki czują chemię i sp....... gdzie pieprz rośnie.

Dlatego polecam Moczoną icon_razz.gif

#87 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 15:18

QUOTE(jakub powiatowy)
Nęcic możesz zwykłą kukurydzą z puszki, a na przynętę dać tą z aromatem. Ryby będą to wtedy postrzegać jako nowość, coś atrakcyjnego, i nie będą się obawiały brać.

To akurat napisał jakub powiatowy
a siwy już czymś nęci i pyta na jaką kuku łowić
zresztą 1 kg dobrej zanęty kosztuje około 16 zł,za te pieniądze kupisz spokojnie 6 puszek 200 g kuku .to masz nawet trohe więcej niż kilo.

#88 siwy

siwy

Weteran

• Members
  • 112 postów
  • Zainteresowania:teraz to kapioszki

Napisano 08 sierpień 2006 - 21:03

Witam.
Witam.
Dzisiaj byłem na łowisku i jestem trochę zmartwiony a mianowicie tym że.

Przedewszystkim napiszę że ryba chodziła strasznie, jeszcze takiego ruchu nie widziałem nigdy. Bąbelki na całym stawie.

Ale w moim nęconym miejscu bardzo słabo bąbelkowało (sporadycznie). Kuku stało cały wieczór i nic icon_smile.gif
Na drugą wędkę założyłem białego i gdzie bym nie rzucił to po 15 minutach leszcz 27 cm. (mierzyłem i wszystkie identycznie)

Znalazłem miejsce że dosłownie gotowało się od bąbelków (non stop) i teraz myślę sobie czy czasami to miejsce nie będzie lepsze od mojego, ale też przypominam że na moim miejscu przy totalnym bezrybiu wzioł mi właśnie karp i porwał zestaw.
I teraz pytanie do fachowców czy zmienić miejsce czy zostać na starym ?
Tamtego miejsca napewno nikt nie nęcił bo na staw po tych deszczch nie ma dojazdu, tylko ja kamikadze dojeżdżam rowerem (czeka mnie remont roweru)

ps.
nie wiedziałem gdzie tego posta umieścić i dlatego zmieniłem trochę temat. Kuku mam 4 rodzje i testowałem wszystkie, na zielony groszek raz mi tąpneło.
Amator jakich mało ale obsesyjny łapacz karpi

Już nie amator i teraz ja testuję cierpliwość karpi :)

#89 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 21:40

Jeżeli jak mówisz ryba chodziła po całym stawie a u ciebie nic -to znak ze najprawdopodobnij wrzuciłeś zbyt dużo zanęty i ona sie teraz psuje.
Radze ci zmienić miejscówkę i nęcić nieco oszczędniej.
Albo może być też tak że na twoim stawie kuku.rybą nie podchodzi .Poprubój może na makaron.

#90 siwy

siwy

Weteran

• Members
  • 112 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 22:15

Właśnie że nie bo wrzucam dziennie ok 1 kg suchych nasion (po ugotowaniu trochę spęcznieją) i czasami dodaję 4-5 małych ziemniaków. Objetościowo jest to 4 kule w 2 garściach (ja robię icon_cool.gif. Jakieś 5 metrów za nęconym też fajnie bąbelkuje ale w prawo od nęconego nic nie bąbelkuje. Badałem dno i wychodzi mi że jest całkiem płaskie.

Wszyscy na tym stawie łowią na kuku i nie narzekają, tydzień temu gadałem z wędkarzem i złowił parę linków, leszczy a karp ok 2-3 kilo złamał mu haczyk bo nie rozłożył podbieraka.

Chyba pomęczę to łowisko do wtorku i przeniosę się w inne.

#91 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 09 sierpień 2006 - 10:38

W takim razie pozostaje ci zmiana łowiska.
Nie sugeruj sie tym że wszyscy łowią na kuku. bo na przykład u mnie na stawach też jest kuku. najpopularniejsza a ja ostatnio na kuku. nie miałem ani jednego brania,a kumpel obok złapał na makaron 3 kapiki 1,5 k.

#92 siwy

siwy

Weteran

• Members
  • 112 postów

Napisano 10 sierpień 2006 - 20:38

Witam.
Decyzja zapadła, zmieniam łowisko. Zaczynam nęcić w bardzo zarośniętym miejscu. Najwyżej będę zrywał zestawy a karpie muszą mi brać. Powód taki że nic mi tam nie bierze a przyjechał gość i bez nęcenia na kuku miał 4 brania (3 godziny) ostatnie branie karp ok. 1 kg. Jeszcze pomagałem mu wyciągnąć.

Przyczynę upatruję w tym że dno jest płaskie jak stół, gdzie bym nie rzucił zestawu zawsze jest 2,20 cm, nawet 1 m. od brzegu. A ten co mi porwał to musiał być przypadkiem.

#93 siwy

siwy

Weteran

• Members
  • 112 postów

Napisano 18 sierpień 2006 - 20:51

Kukurydza przechodzi do histori.
Kulki i jeszcze raz kulki.

#94 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 20 sierpień 2006 - 15:41

Czy stosujecie jakieś aromaty do kukurydzy, jeśli tak to jakie?? W jaki sposób nadajecie jej pożądany zapaszek?? Konkretnie chodzi mi o połów lina i karasia przy użyciu tak uszlachetnionej przynęty.
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#95 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 16:21

Ja osobiście nie aromatyzuje kukurydzy w żaden sposób ani jej nie barwie,więc nie pomoge chyba. Raz jedyny,wsypalem dwie łyżki cukru waniliowego do słoika z kukurydzą i potrzymalem w lodówce przez noc. Efekt był dobry, z tym że na nie aromatyzowaną kukurydze mam takie same efekty:] także nie zauważylem różnicy.

pozdr

#96 brzezin81

brzezin81

Wędkarz

• Members
  • 28 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO OCZYWIŚCIE!!!

Napisano 06 wrzesień 2006 - 10:24

Ja kupuje już gotową truskawkową ewentualnie waniliową, ostatnio złowiłem ładnego lina (2,05 kg) na czerwoną truskawkową kukurydzę oraz małego czerwonego robaczka. POZDRO

#97 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 06 wrzesień 2006 - 11:27

wszystko zalezy czy chcesz aromatyzowac kukurydze z puszki czy gotowana. Przy gotowanej dodaj przy gotowaniu aromat, przy kuku z puszki sa 2 szkoly:
1.wylewasz ta wode co jest w puszce dodajesz atraktor i juz
2.podobnie jak w pierwszym przypadku wylewasz wode, dosypujesz garsc bulki tartej i dopiero atraktor

Na te rybki polecam karmel

#98 Any

Any

Wędkarz

• Members
  • 53 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 13:42

Cześć!!! Mam prośbe podajdzie jakies dobre przepisy na kukurydze zeby ja zagotowac i dac do sloików? i Jak ja przyprawic jakimis atrakltorami czy np aromat waniliowy moze byc? i za tydzien chce jechac na rybki i czy necic tez kukurydza czy za wczesnie bo jeszcze tak wczesnie niełowilem?

#99 dzienciol

dzienciol

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 14:14

Co do nęcenia to ja osobiście zaczynam od czerwonych robaków. Zanęcam płytkie zatoczki pociętymi robalami i czekam na branie lina, karasia, płoci. Kukurydze zostawiam na cieplejszą wode. Jakoś na wczesną wiosne kukurydza nie sprawdziła sie. Nigdy jej nie gotowałem to nie wiem(kupuje gotową), ale czasami odcedzam ją i dzień przed wypadem wrzucam ją do roztworu wody z miodem.

#100 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 01 marzec 2007 - 15:52

gotowana kukurydza jest dobra praktycznie tylko jeden dzień po dwuch dniach robi sie "pusta" i zaczyna sie psuc najlepiej jest gotować na bierząco albo kup gotową w sklepie wedkarskim

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych