Skocz do zawartości

Kukurydza

172 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_na_ryby_*

Guest_na_ryby_*
  • Guests

Napisano 14 czerwiec 2005 - 15:42

Temat zbiorczy na temat kukurydzy. Jej rodzaje, sposoby przygotowanie, nęcenia itp

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Łapiecia na kukurydze w rzece? Co najczęściej udaje Wam się złapać na tą przynęte?

• Guests

Napisano 10 wrzesień 2005 - 18:19

Ja łowie na Parnicy. Na kukurydze łowie ładne płocie, krąpie a także leszcze. Żadko trafia sie lin i karaś. icon_wink.gif

#3 Marek Furiusz

Marek Furiusz

Weteran

• Members
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo tylko i wyłącznie. Przede wszystkim DS i spławik, a także łowienie na trupka i żywca, od czasu do czasu spinning. Łowię najczęściej we wrocławskiej i jej dopływach Odrze.

Napisano 12 wrzesień 2005 - 12:43

Złapać nic, ale złowić praktycznie cały białoryb.
Sen i praca czas łowienia skraca.

#4 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 19 kwiecień 2006 - 19:50

wczesną wiosną łowie chlebem, latem i jesienią na kukurydze, robaki i ciasta.
Próbowałem na początku sezonu łowić na kukurydze ale nic kompletnie nie brało, teraz łowie na robaki białe i czerwone ale brania są sporadyczne, tylko byczki biorą i tu się pojawia moje pytanie czy ktoś łowił niedawno na kukurydze (chodzi mi o ostatnie tygodnie) i jakie były efekty, zależy mi na tym bo nie wiem czy próbować łowić czym się da, czy może po prostu cos z rybami u mnie jest

#5 PvD

PvD

Wędkarz

• Members
  • 75 postów
  • Zainteresowania:BUDMA, wędkarstwo, motoryzacja

Napisano 20 kwiecień 2006 - 10:14

Probowalem łowic w tym roku na kukuryku i tez bez zadnych efektow. O tej porze roku wydaje mi sie ze dominuja jeszcze przynety zwierzece takie jak robaki.

#6 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 12:00

tak teraz to raczej robaki ale można spróbować na białego z kukurydzą
Rzeka się paliła ! Ślepi to widzieli , jak spalone szczupaki do lasu lecieli !

#7 Tiur

Tiur

Weteran

• Members
  • 163 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 16:42

2 dni temu wybrałem się już za karpiem łowiłem tylko na kukurydze, żeby płotki mi się nie imały zestawu. Karpie nie brały, ale za to płoć duża tak;) . Większośc miała koło 30cm

#8 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 20 kwiecień 2006 - 22:06

dzisiaj łowiłem na kukurydze i robaka i na kukurydze zero brań ale za to jak dałem kukurydzy do zanęty to 2x większa ilość brań. Za to u mnie karpiarze nęcą dziennie kilkoma wiadrami kukurydzy i na to też łowią i karpie im biorą aż miło patrzeć

#9 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 21 kwiecień 2006 - 12:21

Ja prubowalem jakis tydzien temu na kuku ale zero w ta sobote moze spruboje cos podnecic i polapac. Mysle ze juz jest dosc cieplo aby karpie zaczely intensywniej zerowac.

#10 PvD

PvD

Wędkarz

• Members
  • 75 postów
  • Zainteresowania:BUDMA, wędkarstwo, motoryzacja

Napisano 21 kwiecień 2006 - 13:08

Mysle ze jeszcze jest za wczesnie aby karpie intensywnie zerowaly, brania moga byc niecolepsze ale karp do intensywnego zerownia potrzebuje temperatury ok 15 stopni celsjusza takze w mniejszych zbiornikach tak ale w wiekszych to raczej jeszcze nie.

#11 anubisms

anubisms

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:offroad, wedka i komp

Napisano 21 kwiecień 2006 - 14:51

Od tygodnia w siedleckim zalewie biorą karpie (te wyścigowe z jesiennego zarybiania26-28cm) ale tylko i wyłącznie na pinkę i białego do kukurydzy nawet nie podchodzą. Z kukurydzą można popróbować dopiero w końcu maja o ile utrzyma się taka pogoda.
Wędkarz to człowiek, który nic nie robi nad wodą ponieważ nie może tego samego robić w domu.

#12 pioput

pioput

Wędkarz

• Members
  • 19 postów
  • Zainteresowania:sport, wedkarstwo

Napisano 21 kwiecień 2006 - 16:02

QUOTE(adams1999)
na kukurydze zero brań ale za to jak dałem kukurydzy do zanęty to 2x większa ilość brań

Rozumiem, że brań też nie było (2 x 0 = 0). icon_biggrin.gif
Pozdrawiam, pioput.

#13 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, fotografia, modelarstwo, paralotniarstwo, ojcostwo :)

Napisano 21 kwiecień 2006 - 19:22

kuku zakładam raczej po połowie maja, teraz ryba chce zjeść bardziej wartościowe i bardziej tłuste żarcie ... polecam czerwonego tkzw. UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ icon_biggrin.gif

#14 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 23 kwiecień 2006 - 13:20

jak dobrze zabezpieczyc kukurydze gdy sie juz pierwszy raz otworzy ?
Bo umnie taka kukurydza nie wytrzyma nawet tygodnia a juz smierdzi :/
user posted image

#15 Tomasz

Tomasz

Weteran

• Members
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Ale pytanie... ;)

Napisano 23 kwiecień 2006 - 13:35

Podejrzewam, że chodzi ci o kukurydzę konserwową z puszki. Ja jeżeli nie wykorzystam całej podczas łowienia po prostu pakuje w woreczek i wkładam do zamrażalnika. Parę godzin przed łowieniem odmrażam tyle kukurydzy ile potrzebuje. icon_smile.gif

#16 Tiur

Tiur

Weteran

• Members
  • 163 postów

Napisano 23 kwiecień 2006 - 19:41

zZalewam woda i wkladam do lodowki wytrzymuje niekeiedy kilka tygodni

#17 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 23 kwiecień 2006 - 20:48

Ja na weekend czaiłem się na karpia. Oczywiście na kukurydzę. Nic kompletnie nic nie ruszyło kukurydzy. Za to na niewielką rosówkę złapałem karpia 36 cm. Pozdrawiam
Rybki, rybki chodźcie na haczyka :)

#18 fishman

fishman

Weteran

• Members
  • 105 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, fotografia, modelarstwo, paralotniarstwo, ojcostwo :)

Napisano 23 kwiecień 2006 - 21:32

po dzisieszym dniu stwierdzam , że kuku sie nie ndaje ... marazm ... wpadła tylko jedna płoć

#19 Tiur

Tiur

Weteran

• Members
  • 163 postów

Napisano 24 kwiecień 2006 - 13:36

Mało jeszcze wiecie. W sobote wypłynąłem za karpiem. Nęciłem kukurydzą i na nią łowiłem. Wprawdzie karpii jeszcze nie ma, ale za to ploc brala jak szalona. W pewnym momenciie sie zdenerwowalem i zalozylem 2 DUZE ziarnka na hak bo myslalem, ze to je zniecheci. Zniechecilo to do 20, a zaczely brac takie troche ponad 30 cm:)
Kukurydza jest uniwersalna, nadaje sie na kazde warunki

#20 artmaniac

artmaniac

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 24 kwiecień 2006 - 17:47

zgadzam się z opinią i potwierdzam. Parę dni temu byłem dwa dni na wodzie i na kukurydzę łowiłem kilogramami ładne płocie i krasnopiórki. na potwierdzenie zdjątko jednej z nich icon_biggrin.gif

Załączone miniatury

• olo_a_054.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych