Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeczyce

47 odpowiedzi w tym temacie

#41 KINGU

KINGU

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 20:22

Dziś był wypad z kolegą za szczupakiem/sandaczem. Łowiliśmy w okolicy wysokiego napięcia - nawet nie było pobicia. Gadałem z innymi wędkarzami... lipa straszna. Jeden siedział teraz trzeci dzień nad wodą : j szczupak i jeden sandacz - wszystkie nie miarowe. Jedynie można liczyć na karpika, amura, leszcza.

#42 Kami1

Kami1

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 23:19

Witam. Co słychać na Przeczycach?
Chce się wybrać w przyszłym tygodniu na ten zbiornik. jakaś leszczowo- żywcow zasiadka.
I teraz moje pytanie. Upatrzyłem sobie miejsce ale nie wiem czy będzie odpowiednie.
Od rybaczówki koła Sosnowiec idę w prawo, mijam tamę i potem po ok. 100 m są takie stare szyny do wodowania łódek. Mam zamiar się gdzieś tam rozłożyć, ew. za szynami tuż przed taką małą zatoczką.
Co o tym sądzicie? Proszę o szybką odpowiedź.

#43 Krzycho :))

Krzycho :))

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 16 wrzesień 2011 - 07:43

[quote name='Kami1' date='wto, 06 wrz 2011 - 02:19' post='307574']
Witam. Co słychać na Przeczycach?
Chce się wybrać w przyszłym tygodniu na ten zbiornik. jakaś leszczowo- żywcow zasiadka.
I teraz moje pytanie. Upatrzyłem sobie miejsce ale nie wiem czy będzie odpowiednie.
Od rybaczówki koła Sosnowiec idę w prawo, mijam tamę i potem po ok. 100 m są takie stare szyny do wodowania łódek. Mam zamiar się gdzieś tam rozłożyć, ew. za szynami tuż przed taką małą zatoczką.
Co o tym sądzicie? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam.
Wybrałeś dobre miejsce .
Ja bym nastawił się tam na sandacza , o ile chcesz wędkować od rana do wieczora w zestawie przypon z fluoro. nie przeszkadza sandaczowi a pewniejszy zestaw. Łowienie tylko z gruntu ciężarek min.30g chodzi o długość wyrzutu , nocką ja stosuję przypony z plecionki.
Z 15 na 16.09 do godz. 1:30 złowiłem 3 sandacze 41,58,60cm.
powodzenia. icon_smile.gif

#44 krisis

krisis

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 09:14

wróciłem z nocki na Przeczycach, złapałem jednego sandacza 52 cm około godziny 4 w nocy, rano około 7 na zestaw sandaczowy z przyponem z plecionki płotkę zebrał szczupak odjazd zrobił na 30 m icon_mrgreen.gif myśleliśmy że to sandacz, zacięcie i hol, przy brzegu około 3 m wybił się nad wodę obrócił i przegryzł przypon icon_mrgreen.gif ale nie ma co żałować bo nie był duży, może nawet nie miał wymiaru ....

koledzy z którymi byłem bez brania rano podjechaliśmy na obozowisko za szlaban (pole namiotowe) to gdzie nie gdzie też mieli sandacza lub puste odjazdy .... ale zeszłej nocy gość tam złapał sandacza około 8 kg icon_eek.gif

szału nie ma ale na tylu wędkarzy zawsze coś ktoś złapie, dla mnie to był pierwszy wyjazd w tym roku na sandacza i udany icon_wink.gif

#45 Kami1

Kami1

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 08:57

Byłem od godziny 3:00 14.09. Najpierw porzucałem trochę spinningiem. Był jeden ale się spiął. Później jeden żywiec i jedna gruntówka na leszcze. ok 4.30 odjazd na żywcu z 10 m ale pusto. Rybka poszarpana. Później drugi odjazd o 6 i sandacz 53 cm. Do tego jeszcze złowiłem 2 łopaty ale małe więc wróciły do wody.

#46 janek

janek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:13

Na dzień dzisiejszy ponad 500 ha wody w Przeczycach to jedno szambo
woda smród skarzona masa śniętej ryby, dopuki woda była pompowana
na Kozłową Górę to była w miarę czysta a obecnie nikt o to nie dba i nie
kontroluje.
Myślę że aby to uzdrowić trzeba spore nakłady przeznaczyć a chętnych
raczej nie ma.

#47 janek

janek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 13:37

Znów powtórka z rozrywki,woda syf smród że żygać się chce co rok to samo przecież coś
musi być powodem takiego stanu zalewu.
Jedno mnie zastanawia że nikt nie jest zainteresowany tym aby to wyjaśnić może KOŁO PZW Siewierz gospodarz na tym obiekcie powie coś na ten temat.
To jest nie do pomyślenia tyle hektarów wody jest jednym szambem.

#48 Zygmek

Zygmek

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 03 październik 2015 - 21:16

To gnijące glony wyrzucone na brzeg tak śmierdzą. Żeby glony się rozwineły musi być odpowiednia temperatura, odpowiednie oświetlenie i pożywka, a pożywka to ścieki z ośrodków i okolicznych domów w około zalwu. W samych Przeczycach wybudowali sieć kanalizacyjną. Może jak wybudują we wszystkich wioskach położonych nad wodą, to jest jakaś szansa że zajakieś 20-30 lat przestanie śmierdzieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych