Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeczyce

47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 20:17

Witaj.
Na to pytanie niestety nie odpowiem, poniewaz bylem na Przeczycach dopiero pierwszy raz ;/ Moze ktos inny udzieli info, ale z tego co slyszalem od ludzi to mowili ze w nocy ktos tam urwal amura ok 80 cm i sandacze wyciagali ale dokladnie gdzie to niewiem.
Powodzenia;)

#22 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:45

A duży leszcz bierze ? Bo z tego co czytam wynika że tylko te mniejsze sztuki ??

#23 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:36

Ja siedzialem tylko w dzien, bylem tam pierwszy raz i nie bylem do konca przygotowany na cos wiekszego. Mi braly takie do 30 cm ale po nocce widzialem takie po 35 cm. To i tak sa male, ale z tego co ludzie mowia to duzy leszcz bierze na wyspie. Oprocz tego tam tez karp ladny sie pojawial czasami. Pozdro;)

ps. Jesli chodzi o szczupaka i sandacza jak bylem od 01.07-11.07 gonil i to bardzo dobrze w kilku miejscach na raz. Pojawial sie codziennie i zaluje ze nie mialem wedki na zywca ale i tak jeden sie pomylil i wzial z dna.

#24 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 12 sierpień 2007 - 22:01

Jak z braniami na Przeczycach ??

#25 FishMaster

FishMaster

Wędkarz

• Members
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, siatkówka, koszykówka - sport.

Napisano 13 sierpień 2007 - 10:08

Zbiornik obfitujący w leszcze. Praktycznie zawsze i z każdego miejsca można ich dużo nałowić. Najlepsza przynętą na nie jest pinka. Są do niej przyzwyczajone i daje najlepsze rezultaty. Płoci też nie brakuje ale są głównie w małych rozmiarach. Nastawiając się na drapieżnika np. na martwą rybkę trzeba dużo razy próbować i często wraca się do domu o kiju. Ale cierpliwość jest nagradzana (80cm węgorz, 68cm sandacz). Z innych białych ryb czasami podchodzi lin, jaź. Jeżeli chodzi o karpie to trzeba wcześniej sporo ponęcić co najmniej tydzień. Najlepsze miejsce na martwą rybkę - Topole. Najlepsze miejsce na spławik - Tuliszów.

#26 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 16:18

Witam. Byłem teraz na przeczycach, łowiłem od strony tamy. W dzień brały drobne leszcze ale w nocy podchodziły te większe. Oprócz tego jedno branie na sandacza, niestety nie wykorzystane. Byłem pierwszy raz na przeczycach i z pewnością nie ostatni. Piękny zbiornik a co najlepsze w ciągu 5 dni byłem 3 razy kontrolowany, 2 razy przyszła policja i raz straż rybacka. Miałem trochę nieprzyjemności z policją, bo doczepili się do namiotu, że ma podłogę i dla niewiedzących, na przeczycach obowiązuje ZAKAZ BIWAKOWANIA. Dobrze że nie wlepili mi mandatu i nie kazali sie zwinąć bo by mnie chyba krew zalała. Podobno można mieć namiot ale bez podłogi icon_eek.gif . Pozdrawiam.

#27 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 10:23

Owszem na Przeczycach nie wolno rozbijać namiotu, można natomiast parasol wędkarski lub zrobić prowizoryczne zadaszenie ale bez podłogi.

#28 sass

sass

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 16:30

Witam bylem na noc leszczyki biora takie do 35cm najwieksze na sandacza zero bran

#29 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 13 listopad 2007 - 20:01

Co słychać na Przeczycach ? Był ktoś może ostatnio ?

#30 Carllito

Carllito

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 21:07

Witam jak stoi sytuacja na przeczycach mam zamiar w sobote skoczyc na łódz bierze cos??na co sie nastawic??

#31 Krzysztof 1

Krzysztof 1

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 21:30

Witam ja też wybieram sie w sobote na przeczyce tyle że z brzegu zobaczymy moze cos sie juz ruszyło.

Pozdrawiam!!!

#32 janoxyz

janoxyz

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 12:13

drodzy koledzy czy znacie jakeś domki campingowe na zbiorniku gdzieś blisko wody jestem z katowic i pare lat temu złapałem tam 2 sliczne leszcze chce się tam wybrać w rodzinnym gronie ja na ryby a reszta na opalanie bladych cielsk!!! prosze o jakieś numery telefonów linki itp.

#33 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 19:08

Spróbuj tu:
1. Przystań wędkarska koła Bytom tel. 032-380-6192
2. -//- -//- Sosnowiec tel.602--830-290 w obydwu przypadkach baza,łodzie , noclegi. Może jeszcze będą mieli coś wolnego. Życzę powodzenia.

#34 zapalka84punx

zapalka84punx

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 17:24

Mam pytanko propo Przeczyc mianowicie czy to prawda o szajce złodzieji ktorzy okradaja wędkarzy?

#35 damiandg91

damiandg91

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 28 maj 2011 - 11:50

Wie ktoś jaka jest sytuacja na Przeczycach? Czy ryby coś biorą czy spokój? Pytam bo wybieram się jutro.

#36 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 28 maj 2011 - 12:10

Tak jak wszędzie , ogólnie mówiąc nędza. Leszczyki owszem te małe , płotka. Popróbuj z łódki może uda ci się coś złapać.

#37 damiandg91

damiandg91

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 28 maj 2011 - 14:56

No jak tylko leszczyki biorą to dobrze. Łódka odpada bo jadę z całą rodziną.

#38 mariano

mariano

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 30 maj 2011 - 09:24

Co do leszcza na przeczycach to:
w dzien lapiac na pinke ciezko wyrwac grubsza sztuke niz 25 cm,
lowiac na pinke w nocy jest to duzo latwiejsze.
Dlatego w dzien polecam lapac na makaron kolanko na duzym haku, przyneta bardzo selektywna, bardzo skuteczna na miejscowe leszcze.
W nocy natomiast ktora moim zdaniem na leszcza jest tam najlepsza szczegolnie godziny 23 - 2, mozemy rowniez stosowac pinke i nie wykluczone ze na kiju zamelduje sie jakis 50tak. Ale polecam kanapke czerwony+biały, gdyz mozliwe sa brania wegorza.
Przez te nascie lat lapania tam nigdy na haku nie mialem kukurydzy, ale z tego co wiem lapiac np 3 dni pod rzad poza leszczami mozna liczyc wtedy na karpika.
Swoich miejscowek na Przeczycach nie zdradze bo i tak jest wieczny tlok, ale z grubsza ryba jest wszedzie.
Jesli chodzi o splawik to podpowiem ze na prawde piekne lopaty podchodza pod zasieg rzutu wtedy i tylko wtedy gdy jest bardzo duzy wiatr, necimy peczakiem i czekamy.

#39 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 12:17

Kiedyś Przeczyce to było łowisko - teraz jest przełowione , najwięcej jest małego leszczyka. Owszem są tam duże karpie, leszcze, sandacze , szczupaki, ale żeby do nich się dobrać to trzeba wywozić !!! Z brzegu bierze drobnica. Na dużego karpia wywózka ok. 100-150m pół wiadra kuku lub groch. Dobrze jest ponęcić kilka dni. Sandacz wywózka . Znam to łowisko i nie jedną nockę tam spędziłem . Mała falka i owszem , przy większej można zwijać wędki. Kiedyś z kolegą jeżdziliśmy na upatrzone miejsce, nęciliśmy trzy dni na karpia. Jak nas wybadali po kolejnym ładnym karpiu , to w następnym dniu w tym miejscu było tyle ludzi jak na zawodach . I tak nic nie złapali , bo nie ta zanęta i przynęta .

#40 mariano

mariano

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 13:57

Wiesku zgadza sie lowisko jest przelowione, ale na przestrzeni 20 lat jak tam lapie to od 5 - 6 lat tendecja w kwesti czesci rybostanu jest rosnaca (duzy leszcz i ploc, jaz, ponoc i karp). Najbardziej mnie martwi stan szczupaka i okonia. Z sandaczem jest gorzej niz bylo ale i tak o niego bym sie nie martwil. I nie prawda jest ze trzeba wywozic. Dobrze sprawiony filet rzucony w dobrym miejscu na min 50m podczas zerowania i na nocce na pewno sandacz sie trafi. Zdziwilbys sie co z brzegu idzie wyciagnac szczegolnie na przedwiosniu i wiosna. Okonie ponad 30-40 cm, jazie, zlote karasie, nie mowiac juz o tym ze czerwonego niestety czesto atakuje duzy szczupak. Latem przy duzym wietrze tak jak juz pisalem i przy na prawde duzej fali podchodza kapitalne leszcze i plocie. Przegrunotwac dosyc ciezki nieprzelotowy splawik obciazony oliwka, necic i lapac na peczak. Jest pewna miejscowka gdzie wystarczy w bialy dzien poslac peczek czerwonych robakow na okolo 80-90 m i mozna byc prawie pewnym wegorza. Mialem to szczescie ze od miejscowego gospodarza swietej pamieci dowiedzialem sie gdzie sa karczowiska, kamieniska, stare bunkry itd., a to bardzo bardzo ulatwia lowienie.
Bardzo apeluje o to azeby wypuszczac zlowione ryby takie jak duze leszcze oraz plocie, okonie, szczupaki oraz sandacze. Nie raz bylem swiadkiem rzeszy przyjezdnych ktorzy przez tydzien do maximum wykorzystywali limity na sandacza. Tak samo szczupak ktorego jest zatrwazajaco malo. Lata temu podczas wieczornej przechadzki ze spinem mozna bylo podziwiac wode tryskajaca od drapieznikow, obecnie tylko od czasu do czasu stado malych okoni pogoni za drobnica.
Szkoda ze malo kto wypuszcza ryby icon_sad.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych