Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeczyce

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 malin

malin

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 14 sierpień 2006 - 12:26

witam.jestem z Sosnowca i mam wielkom prozbe czy ktoś jak zna zbiornik "PRZECZYCE"mógł by mi opisać gdzie łowić i na jakie przynęty,z góry bardzo dziękuje .pozdrawiam.

#2 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 15 sierpień 2006 - 19:26

Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:32 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zbiornik Przeczyce ma 430ha wody.Jadąc z Katowic na Częstochowe-Warszawe zbiornik masz po lewej stronie.Do skrzyżowania ok 600m/
światła/ ustaw się na lewy pas. na tych światłach zawróć z powrotem /a/
i po około 500m jest droga pola w prawo-tam zjedż.Jest to dopływ Czarnej
Przemszy.Glębokość ok1,5m-przepływanka ds.W delcie dopływu ok 1,5-2m ,ładny lin,szczupak średni sandacz,leszcz,płoć.Dalej brzegiem /grząsko
po nęceniu ładny karp.Dobrze mieć łódz lub ponton.Od punktu /a/ jadac w kierunku T.Gór /b/ ok 2-3km przy zjeżdzie z góry jest w lewo droga polna do rybaczówki.Łodzią wypłyń pod druty wys.napięcia gł 3-4m okoń,sandacz,szczupak-na żywca ,blacha inne.Dalej prosto do skrzyżowania i w lewo ,każdym zjazdem do wody.Przy domkach letniskowych rybaczówka koła Sosnowiec.Głę bokość od 4-6m okoń sandacz,szczupak,leszcz. Dalej w prawo to samo, aż do tamy, im bliżej jej tym lepiej.Karp,szczupak,sandacz,okoń ,leszcz.Od świateł i przy podjeżdzie pod góre prawie na szczycie /b/ skręć w lewo -droga asfaltowa i dojeżdżając do jeziora skręć w lewo w kierunku tamy głównej.
Im bliżej tamy tym lepiej.Dawniej wywoziło się zestawy na 100-150m,zanęta z grochem i na haczyku tez. Piękne karpie jest duży sandacz.Głębokość do 7m.Dobrze jest podnęcić.Przynęta to kukurydza,groch,makaron,czerwony.To jest tak ogólnie-najlepiej jak przyjedziesz i zobaczysz sam.Wszystkiego nie mogę pisac -będziesz zobaczysz.Połamania kija.

#3 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 16 sierpień 2006 - 09:48

Fajny zbiornik i co najwazniejsze są w nim ryby!! jak ze spławikem to ustawic sie na płotke albo nalescza,duzo kurdupli bierze ale wieksze tez

#4 aaronik

aaronik

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 08:11

witam
ja na przeczyce juz jezdze pare lat i jest to raczej dobry zbiornik na drapiezniki.
z brzegu mozna lapac sandacze(w dzien) raczej na wywozke(ale niestety juz tego nie wolno robic)dlatego pozostaje tylko noc kiedy podchodzi sandal pod brzeb.wieczorem i rano mozna na zywca zlapac szczupaka z brzegu.lodz to jest dogodna sprawa i mozna lapac przez caly dzien.tak jak opisywal moj poprzednik dojazd do rybaczowki i tam lodz wypozyczyc mozna.jezeli poplyniesz w lewo pod wysokie napiecie to mozna miec efekty do konca lipca bo tam sie wyciera sandacz i jezdze zawsze w nocy na trupka(plotka)z brzebu(jest duzo tam zaczepow jesli chodzi o spining z lodzi).sierpien i do samej zimy to tylko na wprost rybaczowki za wyspe az do samej glownej tamy.dno jest jest tam swietne,prawie wogole zaczepow z tym ze ciezko znalesc sandacza bo raczej dno jest umiarkowane.
pozdrawiam
jesli masz jeszcze jakies pytania a cos pominolem to piszcie.
jesli bede mogl to pomoge oczywiscie icon_smile.gif

#5 BORYS_MEN

BORYS_MEN

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 13:47

Małe pytanko na temat sandacza ?wybieram sie tam własnie za ta rybo i chciał bym sie dowiedziec co i jak?czy wogule cos bierze czy tak lipa jak i na poraju!!z gury dzieki!!!

#6 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 08 listopad 2006 - 18:18

Dzisiaj rozmawiałem z gościami co byli na Poraju. Zero brań. Spróbuj na Świerklańcu od strony bunkrów, w tamtym tygodniu wyjęli kilka sandaczy i pare czczupaków. Fakt, że to nie rekordy- ale zawsze to coś.

#7 jamal

jamal

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 15:37

Czy mam jakies szanse złapac na przeczycach sandacza na spining z brzegu w porze dziennej??

#8 kylo

kylo

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 18:26

Panowie a może byśmy sie spotkali na przeczycach jak bedzie juz cieplej co wy na to?

#9 jamal

jamal

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 17:45

no mozna sie spotkac ale tak w czerwcu bo tam dopiero wtedy mozna łowic sandacza i szczupak

#10 bodzio789

bodzio789

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 30 maj 2007 - 21:18

no właśnie:) ja jestem z tych regionów i czerwiec to najlepszy okres na sandacza na przeczycach:) tylko najlepsze brania w nocy:P

#11 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 31 maj 2007 - 01:43

witam moglibyscie mi napisac w ktorym miejscu mozna sie zasadzic z trupkiem

#12 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 31 maj 2007 - 19:41

w ta sobote jade na trupka na przeczyce rzadko łowie ta metoda wole spinning ,moze mi ktos napisac gdzie moge sie zasadzic z brzegu

#13 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 17:46

Witam wszystkich. Takie pytanko. Na Przeczycach mozna uzywac zanęty czy jest zabronione np. w nocy w miejscach gdize sie kąpią.??

Użytkownik Marek17 edytował ten post 26 czerwiec 2007 - 16:43

#14 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 19:52

??? Oczywiście można używać zanęty.

#15 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 20:17

Wybieram sie na Przeczyce od strony tamy na 2 tygodnie na rybki.icon_wink.gif Dowiedzialem sie od jednego wędkarza, ze to jest dobre miejsce na wedkowanie, poniewaz sa liczne zagłębienia w wodzie. Pierwszy raz jade na taki duzy zbiornik na ryby, bo nigdy nie mialem okazji sie wybrac. Jeslii ktos zna te miesca to prosze o info: na grunt czy splawik, daleko czy blisko, itp.
Wielkie dzieki . Licze tam na konkretna rybke icon_smile.gif

Użytkownik Marek17 edytował ten post 26 czerwiec 2007 - 16:47

#16 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 16:52

Wybieram sie na Przeczyce od strony tamy na 2 tygodnie na rybki.icon_wink.gif Dowiedzialem sie od jednego wędkarza, ze to jest dobre miejsce na wedkowanie, poniewaz sa liczne zagłębienia w wodzie. Pierwszy raz jade na taki duzy zbiornik na ryby, bo nigdy nie mialem okazji sie wybrac. Jeslii ktos zna te miesca to prosze o info: na grunt czy splawik, daleko czy blisko, itp.
Wielkie dzieki . Licze tam na konkretna rybke icon_smile.gif

Sorki, że nie edytowalem poprzedniego postu, ale za kazdym razem pojawialo sie tylko to co bylo wczesniej ;/

#17 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 10:50

Juz wrocilem po 10 dniach. Polecam te jeziorko. Siedzialem od strony domkow letniskowych w Bguchwałowicach. Wędkowalem z gruntu na biale robaki niedaleko od brzegu w godzinach ok 7.00- 12.00 potem 14.00- 19.00 (bez nocek) i wyciagnalem 230 leszczykow (20-30 cm) i jednego sandacza 55 cm tez na biale robaki o 11 w dzien. Polecam. Az zal bylo odjezdzac.

#18 Moskwa

Moskwa

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 15:02

Mam pytanie odnosnie tego zbiornika. Gdzie tam mozna rozbic sie z namiotem najlepiej blisko wody. Na polu nie chcialbym bo trzeba placic. Najlepiej gdzies na dziko.

#19 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 20:19

Nie chce Ciebie wprowadzac w blad ale prawie wszedzie widzialem pojedyncze namioty przy wodzie (nawet tam gdzie wędkowalem) i nie sadze aby ktos za nie placil icon_wink.gif Pozdro:) Miłych polowow xD Piekny zbiornik z pieknymi rybkami xD nie moge sie doczekac juz przyszlego lata icon_wink.gif Połamania kija:]

#20 Demon3000

Demon3000

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2007 - 15:04

Witam Panowie!!!!!!!

A jak wyglada w tej chwili sytuacja na wypływie Przemszy z Zbiornika Przeczyce bo wybieram sie tam w czwartek na pare dni. i potrzebuje informacji. Z góry dziękuje!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych