Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostrowy tylko Ostrowy

312 odpowiedzi w tym temacie

#1 robgeo

robgeo

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2006 - 12:05

Tu jest wszystko i dla każdego!!

#2 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 09 sierpień 2006 - 12:29

Ale tam chyba jakas doplata jest,jak sie nie myle.

#3 Jerry

Jerry

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 09 sierpień 2006 - 12:38

Robgeo, napisz jak tam z rybami drapieżnymi? Czy na spinning coś tam się łowi i co?

#4 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,i rózne inne sporty

Napisano 10 sierpień 2006 - 09:55

Ja mieszkam niedaleko Ostrów i jeżdze tam od 3 lat jak został założony łowisko specjalne za cały rok kosztuje 80zł a dzień około 25zł i szczerze powiem ze to łowisko nie jest tego warte. Słyszałem że na przyszły rok ma być taniej. Oczywiście ci co poznają dobrze to łowisko mogą połapac tylko trzeba dobrze poznać a na to jest potrzebny czas.Szczupaka jest tam mase tylko chyba z tego co sie oriętuje to większość nie przekracza 50cm bo większe zostały wyłowione ale napewno występują tam powyżej 60 cm tylko ich jest mało. Co do okonia to mozna tam złapać przepiękna sztuke ale wyłącznie z łódki przynajmniej widziałem jak spiningiści wywożą takie 40cm lecz teraz też nie jest ich za duzo zaś np. drobnicy okonia jest tam tyle że szok.Wpuszczane były też tam sumy sandacze węgorze ale w bardzo małych ilościach można też zapolować na klenia bo na początku wakacji padały takie po 50 cm.

Odbiegając od spiningu mozna chycić tam okazy karpi powyżej 6kg po dłuższym i rozsądnym zanęceniu kulkami oraz amura powyżej 60cm również na kulkę.Na ciężko również wędkaże łapią jazie powyżej 40cm ale to już kukurydza i pinka. Padają też ładne liny.

Na Ostrowach na zbiorniku jest postawiona tama i zbiornik dzieli się na "duży" i "mały" na małym polecam strone od tamy do plaży zaś na dużym dawno nie byłem lecz wiem że ostatnio łapią tam ładne sztuki karpi sam złowiłem 6.5kg 70cm.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania pisać.

#5 robgeo

robgeo

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 11 sierpień 2006 - 08:06

Dwa dni temu wził mi Amur 6,5kg kukurydza waniliowa ale to prawda że karpie i amury to przeważnie na proteinę. Drapieżników dużo ale czasami trudno złapać wymiar.Na małym jest dosyć sporo roślinności a na dużym jest dość dobrze w tym roku jeszcze nie zerwałem zestawu co na innych zbiornikach zdarza się często.

#6 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 11 sierpień 2006 - 11:43

wczoraj byłem na ostrowach sie przejechać to niesamowicie obstawiony jest ten zalew nawet niema miejsca żeby usiąść

#7 robgeo

robgeo

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 17 sierpień 2006 - 13:53

Czasami jest ciasno , ale w niektórych miejscach. Miejsce zawsze można znaleść żeby te dwie swoje gruntówki się rzuciło. W sobotę (19.08) jadę na nockę , będę blisko dużej tamy od strony baru Kotwica. A konkluzja jest taka że skoro jest dużo wędkarzy to i rybek trochę też jest. Połamania kijorów Panowie.

#8 Harry

Harry

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 19 sierpień 2006 - 00:02

Aloha!
Jeżdże na Ostrowy od 2004 roku, o ile sie nie myle to wtedy własnie został oddany dla wędkarzy.
Głównie spinninguję więc o tym mogę sie wypowiedziec.
W zbiorniku pływa ogromna liczba szczupaków (oczywiście połowa z tych które tam były choćby rok temu) jednak większość z łapanych sztuk to niewymiarusy.
Osobiście największe jakie tam wyjmowałem były pod 60cm ale widziałem większe a ze dwa razy słyszałem o metrowych.
Generalnie rzecz biorąc zawsze jak tam byłem nie zdarzyło mi się nie wyjąć choćby jednej sztuczki natomiast zdarzały sie wyjazdy na których łapałem po kilkanaście czasem ok dwudziestu sztuk szczupaków.
W zbiorniu pływa również spora populacja okonia i na paprochy mozna się z nimi nieźle pobawić ale to nie moja działka icon_smile.gif
Zbiornik duży dzieli się mniej więcej w połowie na dwie części:
Początkowa - płytsza w wiekszości porośnięta roślinnością(miejscami całe dno usłane sałatą)
Od strony tamy głębsza z mniejszą ilością roślin
Generalnie dno jest dosyć równe(przed zalaniem była tam łąka) ale można znaleźć delikatne przegłebienia.
Wzdłuż całego prawego brzegu(patrząc na tamę) idzie koryto rzeczki w odległości około 20 metrów od brzegu, w okolicach tamy koryto ucieka w stronę środka zbiornika.
Przy ładnej pogodzie nawet na środku zbiornika nie ma spokoju - wszędzie rowerki wodne, łódki, pontony, szkółka żeglarska itp.
A zbiorniczek wygląda tak:

No to chyba wystarczy icon_smile.gif

Pozdrowionka

#9 robgeo

robgeo

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 21 sierpień 2006 - 08:44

Dzisiaj jest poniedziałek 21.08.06 i jeszcze wspominam nockę z soboty na niedzielę. Wędkowanie rozpoczeliśmy w sobotę o godzinie 16. Na początek grunt i białe robaki. Zanęta do wody i po kilku minutach wzdręgi , płotki i okonie niepozwalają się nam nudzić. Wymiary nieimponujące wszystko wraca do wody. Kledzy obok ciągną liny około 40 cm , jest na co popatrzeć. I tak do nocy. Dopiero nacą od godziny 23 i co najdziwniejsze zaczynają brać jazie. Do rana obydwaj mamy limit , a największe mają ponad 40 cm. Rankiem żeby rozprostować kości ściągam grunty i wyciągam spining. Wynik , pięć szczupaków , żeden nieosiągnoł wymiaru. W tym samym czasie kolega obok wyciąga na proteinę amura 65 cm. I tak to jest na ostrowach.

#10 kolegabuxona

kolegabuxona

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 29 grudzień 2006 - 17:06

cze wszystkim jestem nowy i chcialem zapytac czy w przyszlym roku zostanie zniesiona dodatkowa oplata z ostrów a jak nie to czy oplaca sie wykupic na rok. AAAAAAAAA niewiecie czy sa takie splawiki samo zacinajace bo jak powiedzialem to babie w sklepi to mnie wysmiala icon_confused.gif icon_confused.gif

#11 robgeo

robgeo

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 12 styczeń 2007 - 15:45

QUOTE(kolegabuxona @ pią, 29 gru 2006 - 18:06) Wyświetl post

cze wszystkim jestem nowy i chcialem zapytac czy w przyszlym roku zostanie zniesiona dodatkowa oplata z ostrów a jak nie to czy oplaca sie wykupic na rok. AAAAAAAAA niewiecie czy sa takie splawiki samo zacinajace bo jak powiedzialem to babie w sklepi to mnie wysmiala icon_confused.gif icon_confused.gif

Wszystko na to wskazuje że w 2007 Ostrowy niebędą zbiornikiem specjalnym a to oznacza brak dodatkowych opłat.

#12 BORYS_MEN

BORYS_MEN

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 11 luty 2007 - 09:01

jak z tymi ostrowami wie ktos ?cZy jest dalej łowiskiem specjalnym czy nie?pozdro icon_rolleyes.gif

#13 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 11 luty 2007 - 11:14

Od tego sezonu Ostrowy są łowiskiem, które wlicza się do opłat za kartę wędkarską. W zeszłym trzeba było bulić 80 zł ale nie było warto bo rok był tam denny ;/ Od tego sezonu jest juz darmowe i będzie wszędzie obstawione, że się kija nie wepchnie icon_biggrin.gif

Ortografia, chociaż w niewielkim stopniu poprawna, daje dużo satysfakcji ;)

#14 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 15 luty 2007 - 13:08

matizek zgadzam sie z toba ze na wiosne na lato bedzie ciezko kija wcisnac na dobre miejsce trzeba bedzie czekac choc mozna jakies gorsze miejsce dla siebie podniecic (miejsce ktore jest slabo dostepne do wedkarzy) i jak tak sie podneci przez dluzszy czas to karpie powinny brac ale i tak ja wole splawiczek wiec na kanaliku bede siedzial albo na duzym zbiorniku od strony asfaldu

Użytkownik buxon edytował ten post 04 marzec 2007 - 15:01

#15 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 18 luty 2007 - 11:27

Czy ja wiem czy te karpiki powyzej 6 kg. Właściwie to teraz trudno tam o karpie chyba że po długotrwałym nęceniu. Ja zwykle łowie z wujkiem na cypelku na głębszym zbiorniku. Swoją drogą to ten zbiornik dobry jest raczej na łowienie rekreacyjne małych ryb ponieważ jest multum płoci (uwaga na 15 cm wymiar icon_biggrin.gif) i bardzo dużo póki co małych leszczy. One będa najpewniej przyszłością tego łowiska z racji tego, że nie grozi im skarłowacienie. Jest to spowodowane tym, iż jest tam multum szczupaczków ok. 30 cm co mówie z żalem bo trzeba sie namęczyć żeby zgarnąć wymiarowa sztukę, a poza tym bardzo dużo okoni i to całkiem sporych. Można trafić jeszcze na jazia i lina, amury coraz rzadziej chociaż podobno jest ich dużo icon_smile.gif. Zarybienie w tym roku słabe ponieważ na zbiornik 38 hektarów, 350 kg karpia to nic (ale taki jest ponoć wymog PZW, że w ich zbiornikach na 1 ha można wpuścić chyba 8 kg karpia). Tak czy inaczej, żeby w wakacje zająć miejsce tzreba się będzie ostro napocić albo wio na ponton icon_biggrin.gif

#16 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 21 luty 2007 - 19:53

Swoją drogą na jakich głębokościah te karpie nęcisz i czym. No i koszyczek, sprężyna czy spłąwik? Bo w sumie tam w ostatnim roku niewiele ich brało. Pamiętam za to sytuacje kiedy jednej nocy karasie po 30 cm tłukły niesamowicie i kazdy miał po kilka. Piękne wspomnienie icon_biggrin.gif

#17 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 21 luty 2007 - 20:05

Hhhhmmmmm....... sorka ale miejsca ci niezdradze ani sposobu jak chcesz to mozesz sprubowac rowniez na kukurydze w nurcie podnecic jakies ladne liny powinny podejsc

Użytkownik buxon edytował ten post 04 marzec 2007 - 15:03

#18 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 22 luty 2007 - 10:51

Spoxik icon_biggrin.gif Zresztą szczerze to ja nie lubię łowić na kulki proteinowe, pewnie dlatego że ze znanych mi wędkarzy nikt nie umiał łowić w ten sposób i zostałem samoukiem ;P Ja preferuje smaczną, zdrową kukurydzę z atraktorem

#19 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 22 luty 2007 - 16:15

a ja preferuje splawiczek wylacznie splawiczek i tylko splawiczek a czasami odskocznia z duza rybka i wedka gruntowa sie przyda lecz zadko.

#20 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 06 marzec 2007 - 17:33

Wiadomości z niedzieli (2 dni temu). Osób siedzi bardzo dużo i wszystkie na płytkim cypelku gdzie ciągną płotki ok 20 cm jedna za drugą. Był mój wujo to w 1,5 godzinki miał 10 największa 23 cm.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych