Skocz do zawartości

Zdjęcie

feeder

51 odpowiedzi w tym temacie

#41 krajek

krajek

Weteran

• Members
  • 315 postów

Napisano 29 sierpień 2006 - 22:22

feder-fider najlepiej drgająca szytówka i po krzyku

#42 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 09:44

Ja myślę że zależy to od rejonu. Na przykład u mnie nie mówi się fider tylko poprostu feder. Jak kto woli a myślę że sprzedawca spotkał się z różnymi słowami oznaczającymi tą wędkę i Cie zrozumie i śmiać nie będzie. Pozdrawiam
Rybki, rybki chodźcie na haczyka :)

#43 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 10:43

Chłopaki mam problem z wyczuciem brania na szczytówce przy wietrze macie jakieś sposoby na to?Nie wiem kiedy zacinać bo czasem szczytówka chodzi zacinam i nic a czasem ta sama sytuacja i jest ryba,już się pogubiłem i nie wiem kiedy jest branie.
Pozdro!!!
Rzeka się paliła ! Ślepi to widzieli , jak spalone szczupaki do lasu lecieli !

#44 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 10:46

Ale powiedz czy łowisz na rzece czy na jeziorze to może coś pomogę. Pozdrawiam

#45 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 11:50

Na jeziorze

#46 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 12:55

Jak tak to masz taki sposób. Na dwóch podpórkach ustawiasz wędke. Szczytówka powinna być jak najniżej wody (niektórzy nawet delikatnie szczytówkę mają w wodzie). Do rozpoznania brania służy pingpong (taka mała jakby piłeczka umieszczona na żyłce). Musi ten pingpong być nisko ziemi (po zarzuceniu kładziesz wędkę na podpórki, odkręcasz hamulec i zakładasz pingpong). Jeśli pingpong idzie do góry oznacza to branie. Pozdrawiam

Użytkownik BobekSTW edytował ten post 30 sierpień 2006 - 12:55

#47 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 13:58

zakładałem pingpong ale wiatr żyłke napręzał i lipa a tak pozatym to chodzi mi o szczytówke jak byłem ostatnim razem na zalewie to tak wiało i była taka fala że brania na szczytówce widać nie było szczytówka się odginała i naginał i gdy zacinałem było pusto a czasem była ryba

Użytkownik matis edytował ten post 30 sierpień 2006 - 13:59

#48 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Pilka nozna, wedkarstwo

Napisano 04 wrzesień 2006 - 22:59

QUOTE(BobekSTW @ śro, 30 sie 2006 - 14:55) Wyświetl post

Jak tak to masz taki sposób. Na dwóch podpórkach ustawiasz wędke. Szczytówka powinna być jak najniżej wody (niektórzy nawet delikatnie szczytówkę mają w wodzie). Do rozpoznania brania służy pingpong (taka mała jakby piłeczka umieszczona na żyłce). Musi ten pingpong być nisko ziemi (po zarzuceniu kładziesz wędkę na podpórki, odkręcasz hamulec i zakładasz pingpong). Jeśli pingpong idzie do góry oznacza to branie. Pozdrawiam

No to kolega troche dowalil z tym pingpongiem, pingponga to mozesz zalozyc jak lowisz np na sprezyne , lub jak ustwisz feedera prostopadle do brzegu. Jezeli postawisz federa rownolegle i naprezysz zylke to jak sa delikatne brania to ping pong nawet sie nie bujnie bo ugnie sie szczytowka , zeby pingpong skoczyl w takim przypadku to ryba musi pociagnac bardzo mocno, a to na 100% pokaze szczytowka. Mozesz ustawic elektroniczne sygnalizatory przed federem i wtedy gdy sie ruszy szczytowka to w tym samym czasie wyje sygnalizator nie stosuj pingponga do feedera!!!!!

#49 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 05 wrzesień 2006 - 09:14

Załóż wglową szczytóweczke,jest w zestawie(przynajmniej poinna być)

#50 GoFeR

GoFeR

Weteran

• Members
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 05 wrzesień 2006 - 17:09

QUOTE(Killerek 27 @ czw, 27 lip 2006 - 20:06) Wyświetl post

stary jakbys powiedział feder to sprzedawca będzie się powstrzymywał od śmiechu icon_smile.gif podwójne e wymawia sie jak i np. słowo free

w sumioe masz racje z tym fiderem ale potocznie w polsce sie mowi feder jestesmy polakami i nie musimy wszystkiego od tych amerykanców nasladowac i na bank zaden sprzedawca by sie nie smial bo niby z czego?? co tu do smiania ja tez mowie feder bo lepiej brzmi i tyle ...

QUOTE(BobekSTW @ śro, 30 sie 2006 - 15:55) Wyświetl post

co ty gadasz poto feder jest federrem zeby nie uzywac ping ponga tylko szczytowki to tak samo jakbys spiningowal ze splawikiem icon_biggrin.gif bueheh jak niewiesz lub nie jestes pewny swojej wypowiedzi to nic nie pisz a nie nabijasz sobie posty i tylko innym mieszasz w glowie i sie niczego nie naucza weteran psss icon_biggrin.gif aha i jeszcze jedno jak bedziesz lowil na ping ponga to nie odkrecaj hamulca bo ci nie pokaze brania ping pong pozdro

Użytkownik GoFeR edytował ten post 05 wrzesień 2006 - 17:11

http://thesmszone.com/?ref=xXxGoFeRxX -zalogój sie i wysylaj sms-y podszywajac sie pod kogokolwiek !!! xxx super wez sprawdz xxx

#51 sunbeam

sunbeam

Weteran

• Members
  • 475 postów
  • Zainteresowania:logistyka, wędkarstwo,

Napisano 06 wrzesień 2006 - 23:26

Hamulec, hamulcowi nierówny. Przykład: łowisz (zaznaczam: bardzo amatorsko) karpie lub inne spore ryby i nie masz wolnego biegu+nie odkręcasz hamulca=mozliwość pożegnania z wędką (ewentualnie pogoń). Żeby ping pong nie pokazał brania hamulec musiałby być odkręcoiny na maksa a "ping pong" cięzki. Znam takich którzy nie mając wolnego biegu, przy łowieniu sporych ryb, żeby zapobiec pogoni za wędką po prostu wyłączają blokadę wstecznego biegu. Nie trzeba potem na nowo zakręcać hamulca.

#52 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 607 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 17:40

Fider!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych