Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

117 odpowiedzi w tym temacie

#101 RaDeK_89

RaDeK_89

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 17:37

A ja myślę kupić cuś takiego http://allegro.pl/da...2890480860.html
Używał któryś z kolegów takich?
Wyglądają całkiem sympatycznie i cena też raczej zachęcająca icon_smile.gif
Są ich dwa rodzaje, przyciemniające i rozjaśniające, pewnie warto kupić obie pary?

#102 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 11:28

mam inne daiwy i jestem bardzo zadowolony

#103 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:07

Ja "se" kupię na ten sezon takie jak ma Kamil -->Flying Fisherman
Kilka osób je chwali i chyba w tej cenie będzie to bardzo dobry wybór.

Właśnie chyba dziś,jutro zamówię puki mam za co;p ;p;p

Użytkownik bobesku edytował ten post 19 styczeń 2013 - 13:14

#104 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:10

Nie wiecie przypadkiem, jaka firma prócz Jaxona i Polaroida produkuje okulary polaryzacyjne do zakładania na korekcyjne? (nie nakładki!) Jaxony nie pasują na moje oprawki, a Polaroidy wzięły i "wyszły". Znacie jakieś jeszcze?

Michał, 79', Okręg Konin

#105 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:46

CYTAT(mikeus @ sob, 19 sty 2013 - 14:10) Wyświetl post
Nie wiecie przypadkiem, jaka firma prócz Jaxona i Polaroida produkuje okulary polaryzacyjne do zakładania na korekcyjne? (nie nakładki!) Jaxony nie pasują na moje oprawki, a Polaroidy wzięły i "wyszły". Znacie jakieś jeszcze?

Nie jestem pewny czy Dragon nie robił. Albo mieli w ofercie tylko takie na daszek czapki...? Pewny nie jestem.

Co do wspomnianego przez Ciebie rozwiązania- przerabiałem i to nie jest "to". Pełny komfort(i gorąco polecam w razie możliwości takie rozwiązanie) to soczewki kontaktowe+dowolnie wybrane okulary. Soczewki to koszty tak naprawdę minimalne, a wygoda nieporównywalna.

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#106 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:13

Tak przemyślałem co napisałeś, Kamil, i rzeczywiście - przecież mogę się zaopatrzyć w soczewki jednodniowe nawet, a wtedy okulary do wyboru, do koloru!
Dzięki za dobrą radę!
Michał, 79', Okręg Konin

#107 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:24

CYTAT(mikeus @ sob, 19 sty 2013 - 17:13) Wyświetl post
Tak przemyślałem co napisałeś, Kamil, i rzeczywiście - przecież mogę się zaopatrzyć w soczewki jednodniowe nawet, a wtedy okulary do wyboru, do koloru!
Dzięki za dobrą radę!

Ja się przerzuciłem całkowicie na "kontakty". Dużo większa wygoda na co dzień, a i jak wspomniałem- na rybach również icon_smile.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#108 RaDeK_89

RaDeK_89

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 18:28

to jeszcze zadam jedno pytanie, wybaczcie jeśli głupie ale jestem totalnym laikiem w tym temacie icon_smile.gif
Jeżeli budżet ogranicza mnie do zakupu tylko jednej pary to którą bardziej polecicie,
ze szkłami przyciemniającymi czy rozjaśniającymi? Rozjaśniające sprawdzą się w słoneczny dzień czy tylko w pochmurny i mglisty?

#109 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:56

CYTAT(RaDeK_89 @ nie, 20 sty 2013 - 19:28) Wyświetl post
to jeszcze zadam jedno pytanie, wybaczcie jeśli głupie ale jestem totalnym laikiem w tym temacie icon_smile.gif
Jeżeli budżet ogranicza mnie do zakupu tylko jednej pary to którą bardziej polecicie,
ze szkłami przyciemniającymi czy rozjaśniającymi? Rozjaśniające sprawdzą się w słoneczny dzień czy tylko w pochmurny i mglisty?

Ja mam ciemne soczewki. Zależy kiedy głównie wędkujesz. Najbardziej uniwersalne są chyba takie brązowo-bursztynowe- to w kwestii jednej pary...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#110 RaDeK_89

RaDeK_89

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:17

CYTAT(Kamil Z. @ nie, 20 sty 2013 - 23:56) Wyświetl post
Ja mam ciemne soczewki. Zależy kiedy głównie wędkujesz. Najbardziej uniwersalne są chyba takie brązowo-bursztynowe- to w kwestii jednej pary...

Wiem o jakie Ci chodzi, problem w tym że ten model daiwy który sobie upatrzyłem ma tylko dwa rodzaje szkieł ciemne i bursztynowe icon_confused.gif

#111 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:30

To chyba właśnie nie problem? Rozjaśniające w dni bardzo pochmurne, wieczorami itd.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#112 RaDeK_89

RaDeK_89

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:42

Dzięki Kamilu icon_wink.gif
Zamówiłem narazie z ciemnymi soczewkami bo częściej zdaża mi się łowić w słoneczne dni, ale z tym też różnie bywa.
Dlatego pewnie w sezonie dokupie sobie jeszcze rozjaśniające, to chyba jedyne najlepsze rozwiązanie icon_wink.gif

Użytkownik RaDeK_89 edytował ten post 20 styczeń 2013 - 22:45

#113 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:59

Radek, przyciemniane częściej ci się przydadzą, w jasne dni najbardziej dokuczliwe są refleksy świetlne. W pochmurne dni to tak już dokładnie nie widać co w wodzie, bez okularów da się wszystko obserwować... chyba że chcesz se humor poprawić to wtedy zalecam icon_wink.gif

#114 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 19:11

Że się tak wtrącę icon_wink.gif
Wrócę jeszcze do połączenia okularów korekcyjnych i polaryzacyjnych, używał może ktoś takich: http://www.eokulary....osh-1001-a.html (nie chodzi o firmę, tylko o to, jak się je nosi) ????? Mam astygmatyzm, no i soczewki istnieją, ale ich koszt jest dość wysoki. Same nakładki mnie denerwują (wyglądałem w nich jak *****) a z takimi jeszcze nie miałem do czynienia icon_mrgreen.gif

#115 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:05

A mnie Kamil natchnął i od dziś mam soczewki. Jeszcze raz dzięki za pomysł. Teraz mogę spokojnie szukać okularów icon_cool.gif
Michał, 79', Okręg Konin

#116 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:33

CYTAT(mikeus @ wto, 22 sty 2013 - 21:05) Wyświetl post
A mnie Kamil natchnął i od dziś mam soczewki. Jeszcze raz dzięki za pomysł. Teraz mogę spokojnie szukać okularów icon_cool.gif

Mnie natchnął Haczyk_Dawido icon_smile.gif W sumie soczewek szukałem już kilka lat temu, a Haczyk podesłał mi link, gdzie można takowe kupić za całkiem niezłą kasę icon_mrgreen.gif Niby 2-tygodniowe, ale przy odpowiednej dbałości można nosić do miesiąca, tu już by było coś icon_smile.gif Teraz muszę wybrać się do okulisty, żeby mi powiedział(a) co i jak, no bo to jednak nie jest zwykła wada wzroku icon_wink.gif

Użytkownik grych edytował ten post 23 styczeń 2013 - 07:33

#117 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 08:47

Właśnie rozmawiałem z kolega w pracy, który też ma astygmatyzm i się przymierzał do soczewek. Tłumaczył mi, że przy takiej wadzie soczewki to nie tylko większa kasa, ale i więcej zachodu. Ale jak to mówią: "nie ma róży bez ognia" icon_wink.gif
Ja dziś rano (pierwszy raz samodzielnie) przez dziesięć minut zakładałem soczewki icon_mrgreen.gif W końcu się udało i jestem szczęśliwy - pierwszy raz od podstawówki widzę normalnie bez oprawek na nosie icon_biggrin.gif
Michał, 79', Okręg Konin

#118 slitur

slitur

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 14:13

Witam !
Ja polecam okulary przeciwsłoneczne Liw Lewant RELAX. Może i nie są tanie, ale warte swojej ceny. Bardzo lekkie z chirurgicznej stali. Można je wyginać na wszystkie strony, szkła posiadają powłoką lustrzaną, polaryzacje i antyrefleks. Kupiłem je w sklepie tutaj ! icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych