Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

117 odpowiedzi w tym temacie

#41 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 21:27

CYTAT(tomekrozmiar @ wto, 02 mar 2010 - 21:19) Wyświetl post
100zł

Dobrej jakosc okularow ze standardowymi 3 rodzajami szkiel na rozne warunki pogodowe w tej cenie nie kupisz.
100 zl to cena za przyzwoite okulary z jedna para szkiel.

#42 rafal801106

rafal801106

Weteran

• Members
  • 389 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 23:03

Ja zakupiłem w tamtym roku takie okulary http://www.sklep.fis...wkami-p-58.html boca grande guideline i byłem z nich zadowolony dopóki nie zgubiło się szkło (po prostu odpięło się nawet nie wiem kiedy i jakim sposobem) i moja rada lepiej kupić 2 pary bo takie 2 w 1 to o kant du... rozbić.

#43 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 06:11

CYTAT(rafal801106 @ wto, 02 mar 2010 - 23:03) Wyświetl post
Ja zakupiłem w tamtym roku takie okulary http://www.sklep.fis...wkami-p-58.html boca grande guideline i byłem z nich zadowolony dopóki nie zgubiło się szkło (po prostu odpięło się nawet nie wiem kiedy i jakim sposobem) i moja rada lepiej kupić 2 pary bo takie 2 w 1 to o kant du... rozbić.

A ja od lat uzywam Costa Del Mar z wymiennymi szklami i uwazam,ze nie ma lepszej altrnatywy- za komplet ramek z 3 szklami dostoswanymi do innych warunkow pogodowych placisz, jak za zwykly komplet- dostajesz to za co placisz.

@tomekrozmiar na rynku polnocnoamerykanskim trwa wlasnie wyprzedaz modelu reef raider sa przecenione z 240 USD na 60-80$. W komplecie otrzymujesz 3 rodzaje szkiel obejmujacych swym zastosowaniem wszelkie warunki swietlne. Przecena zwiazana jest z wycofywaniem modelu oprawy z rynku, a wiec optyka pozostaje caly czas na najwyzszym poziomie. Jest to niepowtarzalna okazja na wyprobowanie okularow z najwyzszej polki-optyka pozostawia w tyle chociazby Oakleya, Ono's czy zdaniem wielu muszkarzy Maul Jima.
Generalnie szukaj okazji na wspomniana marke jest to lider na rynku okularow wedkarsich i zeglarskich.

ps. link nie dziala.

pozdrawiam Pawel

#44 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 01:24

CYTAT(tracjan @ śro, 03 mar 2010 - 01:11) Wyświetl post
A ja od lat uzywam Costa Del Mar z wymiennymi szklami i uwazam,ze nie ma lepszej altrnatywy- za komplet ramek z 3 szklami dostoswanymi do innych warunkow pogodowych placisz, jak za zwykly komplet- dostajesz to za co placisz.
@tomekrozmiar na rynku polnocnoamerykanskim trwa wlasnie wyprzedaz modelu reef raider sa przecenione z 240 USD na 60-80$. W komplecie otrzymujesz 3 rodzaje szkiel obejmujacych swym zastosowaniem wszelkie warunki swietlne. Przecena zwiazana jest z wycofywaniem modelu oprawy z rynku, a wiec optyka pozostaje caly czas na najwyzszym poziomie. Jest to niepowtarzalna okazja na wyprobowanie okularow z najwyzszej polki-optyka pozostawia w tyle chociazby Oakleya, Ono's czy zdaniem wielu muszkarzy Maul Jima.
Generalnie szukaj okazji na wspomniana marke jest to lider na rynku okularow wedkarsich i zeglarskich.

ps. link nie dziala.

pozdrawiam Pawel

Właśnie doszły do mnie zamówione okularki Costa Del Mar Release z trzema kompletami szkieł.Absolutna rewelacja,leciutkie,system wymiany bardzo prosty,myślę że łatwiejszy niż w Reef raiderze no i cena śmieszna,$77 z wysyłką.
Dzięki Paweł za sugestię bo miałem zamiar zamówić Serengeti z jednym kompletem szkieł za dwa razy tyle kasy...Jakość optyki rzeczywiście powala.Prawie zapomniałem o lifetime warranty,dodatkowy bonus.

Użytkownik ErJot edytował ten post 12 marzec 2010 - 01:29

#45 Piotr91

Piotr91

Weteran

• Members
  • 104 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 11:05

mam pytanie.. są też okulary polaryzacyjne montowane do czapki??

#46 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 12 marzec 2010 - 13:22

CYTAT(Piotr91 @ pią, 12 mar 2010 - 12:05) Wyświetl post
mam pytanie.. są też okulary polaryzacyjne montowane do czapki??

icon_smile.gif
Nakładki polaryzacyjne mocowane do daszka czapki firmy Dragon.
Dodatkowo w tym topicu(na wcześniejszych stronach) była o tym mowa.

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#47 Rekin

Rekin

Weteran

• Members
  • 443 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 21:45

Ja trochę odgrzewam temat wcześniej w tym temacie pisze się o okularach SOLANO nie mogłem się oprzeć i muszę dodać tu swoje pięć groszy , otóż ja sam byłem posiadaczem Solano kosztowały około 100zł polaryzacja znakomita ale bardzo delikatne i z wadami po kilku miesiącach zaczęła sama odchodzić ta gumowa powłoka na ramkach oraz pękła to akurat może było gdzieś uderzone ale ogólnie nie trwałe ! choć jeżeli chodzi o polaryzację to jest ok !
Spinn i Feeder to mnie rajcuje ! Wędkowanie to moja pasja :) Pozdrawiam REKIN

#48 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 04:15

CYTAT(ErJot @ pią, 12 mar 2010 - 01:24) Wyświetl post
Właśnie doszły do mnie zamówione okularki Costa Del Mar Release z trzema kompletami szkieł.Absolutna rewelacja,leciutkie,system wymiany bardzo prosty,myślę że łatwiejszy niż w Reef raiderze no i cena śmieszna,$77 z wysyłką.
Dzięki Paweł za sugestię bo miałem zamiar zamówić Serengeti z jednym kompletem szkieł za dwa razy tyle kasy...Jakość optyki rzeczywiście powala.Prawie zapomniałem o lifetime warranty,dodatkowy bonus.

Ciesze sie, ze pomoglem, rzeczywiscie w reef raider, wymiana jest dosc ciezka, jednak jest to wynik narzekan wedkarzy spowodowany zbyt luznymi ramkami w modelu fluid. Jedynym malym minusem jest brak mozliwosci przejscia z 400 na 580 w tym przypadku.

#49 Rekin

Rekin

Weteran

• Members
  • 443 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 16:03

A kto z was posiada z niebieskimi szkłami przykładowo takie :

Jak przez nie widać [domyślam się że na niebiesko ] ale jak to się ma w praktyce na wodzie jak polaryzują ?

#50 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 03:20

CYTAT(Rekin @ sob, 13 mar 2010 - 16:03) Wyświetl post

Jak przez nie widać [domyślam się że na niebiesko ] ale jak to się ma w praktyce na wodzie jak polaryzują ?

Czy to napewno niebieski, czy tez opalizujacy??
Ze zdjecia nic nie wynika.

pozdrawiam

#51 Rekin

Rekin

Weteran

• Members
  • 443 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 03:43

Sam chciał bym to wiedzieć icon_smile.gif ..

#52 spinningista80

spinningista80

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 11:11

Ja mam okulary Jaxona za 35 zł. Sprawdzają się rewelacyjnie i niczym nie ostępują od tych za ponad 100 zł. Widać to co jest w wodzie w dniu słoneczne a przecież o to chodzi...

#53 rafal801106

rafal801106

Weteran

• Members
  • 389 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 19:36

To okulary dragona (tak mi się wydaję) http://www.firmadrag...ia-okulary.html najlepiej napisz do nich meila z zapytaniem jak się ma kolor szkieł do polaryzacji ale raczej na niebiesko przez nie widzieć nie powinieneś icon_lol.gif

#54 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 19:37

CYTAT(Rekin @ sob, 13 mar 2010 - 17:03) Wyświetl post

Ja mam te solany, widać tak troszke jakby na zółto. Teraz przy połowie klenia nie wyobrażam sobie łowienia bez nich, świetnie widać wszystko w wodzie, oczywiście do danej głębokości.

Użytkownik RaYden edytował ten post 22 marzec 2010 - 19:39

#55 Rekin

Rekin

Weteran

• Members
  • 443 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 09:43

CYTAT(RaYden @ pon, 22 mar 2010 - 20:37) Wyświetl post
Ja mam te solany, widać tak troszke jakby na zółto. Teraz przy połowie klenia nie wyobrażam sobie łowienia bez nich, świetnie widać wszystko w wodzie, oczywiście do danej głębokości.

Ja też sopbie nie potrafię wyobrazić łowienie bez okularów moje solano to już historia dlatego szukam innych i tak mi się widzą te które omawiamy czyli solano ale nie wiem czy ten żóty kolor mnie nie przekonuje chyba wezmę szare , takowe miałem i mi odpowiadały ..

#56 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 10:06

CYTAT(Rekin @ wto, 23 mar 2010 - 10:43) Wyświetl post
Ja też sopbie nie potrafię wyobrazić łowienie bez okularów moje solano to już historia dlatego szukam innych i tak mi się widzą te które omawiamy czyli solano ale nie wiem czy ten żóty kolor mnie nie przekonuje chyba wezmę szare , takowe miałem i mi odpowiadały ..

Ja tam nie narzekam na ten odcień, ale każdy ma swoje upodobania. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

#57 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 08:06

Podczas ostatniego wyjazdu pstragowego przez rozstrzepanie okulary zostawilem na stole, dwa dni klalem na czym swiat stoi- od wygody ciezko sie odzwyczaic icon_sad.gif

#58 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 03 kwiecień 2010 - 10:46

dokładnie, tez nie wyobrażam sobie teraz wyjścia na rzekę bez polarów icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#59 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 12:06

Witam
Zapodajcie jakaś radą bo mam problem z okularkami..Nigdy nie łapałem w polaroidach bo nie lubię okularów ale teraz mi się przydadzą i muszę coś kupić:
Nie chce jakiś 3 par kupować tylko jedne na początek -rozjaśniające jak narazie
Problem jest w tym ,że nie wiem czy kupić takie np Robinsonki za 30zł czy Solany za 65 czy może Daiwy za 90...Z tym ,że jakoś się ciężko czuje jak mam stówe na okulary wydać których będe używał od czasu do czasu tylko na klenia...
Duża jest różnica między takimi za 30 a 65 czy 90zł?
Czy kupić takie za 30 i łapać a nie marudzić i reszta na wobki?icon_razz.gif
Tu takie ładne Robinsony znalazłem za 30:
1320764101.jpeg

Użytkownik bobesku edytował ten post 16 listopad 2010 - 12:20

#60 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 12:47

.

Użytkownik esox2b edytował ten post 07 lipiec 2011 - 11:44