Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

117 odpowiedzi w tym temacie

#21 siekacz

siekacz

Weteran

• Members
  • 451 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 24 lipiec 2006 - 22:36

Moze i macie racje, tak tylko przypuszczalem.

#22 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 22:06

Jestem na kupnie okularów polaryzacyjnych na przyszły sezon,zarówno ściemniające jak i rozjasniające...i tu moje pytanie icon_smile.gif
jakie znaczenie dla wedkarza ma to jaki obraz widzimy przez okulary??jaka róznica miedzy tymi w których widzimy na pomarańczowo a tymi w których wszystko jest zielone??jeśli nie jest to tylko upodobanie wedkarza a realne udogodnienie to w jaki sposób dobrać odpowiedni kolor do danego łowiska??
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#23 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 04:07

CYTAT(Bluzer @ nie, 15 lis 2009 - 22:06) Wyświetl post
Jestem na kupnie okularów polaryzacyjnych na przyszły sezon,zarówno ściemniające jak i rozjasniające...i tu moje pytanie icon_smile.gif
jakie znaczenie dla wedkarza ma to jaki obraz widzimy przez okulary??jaka róznica miedzy tymi w których widzimy na pomarańczowo a tymi w których wszystko jest zielone??jeśli nie jest to tylko upodobanie wedkarza a realne udogodnienie to w jaki sposób dobrać odpowiedni kolor do danego łowiska??

No to odkopales icon_mrgreen.gif

Nie chodzi o jak to nazwales róznice miedzy tymi w których widzimy na pomarańczowo a tymi w których wszystko jest zielone, kolor szkiel dostosowany jest do barwy wody, innych uzywasz na plytki potok, innych na jezioro. Chodzi, o to ze dobrze dobrany kolor szkiel filtruje swiatlo, uzyskujac porzadany efekt.
Gdzie lowisz, w jakich porach, etc. ???

#24 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 10:17

Po cichu liczyłem na Twoja pomoc icon_smile.gif

bede łowił na rzecze o niewielkim uciagu,głebokosć 60-80cm ,dno piaszczyste,wedkuje tam czesto o najrózniejszych porach-od switu do zmierzchu.

#25 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 02 grudzień 2009 - 17:42

@tracjan, wg moich wiadomości kolor szkieł dobiera sie do pogody a nie do wody. Na dni pochmurne okulary pomarańczowe (rozjaśniające), a na dni słoneczne te brązowe czy tam zielone (ściemniające). Ja używam okularków ściemniających firmy JAXON, łowie najczęściej na Bobrze i musze powiedzieć, że na Bobrze w słoneczne dni sprawdzają się znakomicie. Używałem ich także nad jez. Lubikowskim (Lubikowo), gdzie na głębokości ok 2-2,5m widać było dno i również świetnie sie sprawdzały. Nie wiem jak działają inne, bo nie miałem okazji używać, ale na początek JAXON'y polecam icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#26 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 20:42

Ze swojej strony polecam okularki SOLANO. W tej chwili podzieram już trzecią parę i innych nie chcę. icon_wink.gif
Oferta SOLANO FISHING

W wędkarskim w Wałbrzychu po 74 zeta.

Użytkownik terminator edytował ten post 02 grudzień 2009 - 20:43

Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#27 RaYden

RaYden

Weteran

• Members
  • 860 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 20:48

Ja równiez polecam okulary SOLANO posiadam te FL 1159 zaplacilem ok 80 zł, ale warte swojej ceny. Bardzo dobrze się w nich wędkuje.

Użytkownik RaYden edytował ten post 04 grudzień 2009 - 15:42

#28 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 03:13

CYTAT(arcio99 @ śro, 02 gru 2009 - 17:42) Wyświetl post
@tracjan, wg moich wiadomości kolor szkieł dobiera sie do pogody a nie do wody. Na dni pochmurne okulary pomarańczowe (rozjaśniające), a na dni słoneczne te brązowe czy tam zielone (ściemniające). Ja używam okularków ściemniających firmy JAXON, łowie najczęściej na Bobrze i musze powiedzieć, że na Bobrze w słoneczne dni sprawdzają się znakomicie. Używałem ich także nad jez. Lubikowskim (Lubikowo), gdzie na głębokości ok 2-2,5m widać było dno i również świetnie sie sprawdzały. Nie wiem jak działają inne, bo nie miałem okazji używać, ale na początek JAXON'y polecam icon_wink.gif

Nie jest do konca to prawda, jest to swego rodzaju kombinacja woda+ swiatlo

Zeby za bardzo nie mieszac wam w glowach, podstawa sa szkla o 4 barwach:

-siwe-do lowienia na otwartej wodzie, nadaja sie na sloneczne dni, lekko koryguja kolory

-o barwie miedzi-daja rewelacyjny kontrast, pochlaniaja niebieskie swiatlo dzieki temu oczy odpoczywaja

- lekki braz - zdaniem wiekszosci wedkarzy najlepszy odcien, daj swietny kontrast, i w przeciwienstwie do pozycji wyzej nie znieksztalca otaczajcych barw.Wada jest to, iz na dobra sprawe sprawdzaja sie jedynie na plytkich wodach i potokach, jak rowniez iz sa bezuzyteczne w bardziej pochmurne dni i wieczory.

- zolte, jasny bursztyn- specjalny odcien na ranki i wieczory, generalnie wszedzie tam gdzie brakuje swiatla, ewentualnie pada mocny deszcz.

oczywiscie powyzsze barwy sa korygowane przez poszczegolnych producentow, na potrzeby specyficznych lowisk,

@Bluzer w twoim przypadku najlepsza propozycja bedzie braz- sa najbardziej uniwersalne, a w twoim przypadku (lowisko, pora wedkowania) beda w 100% spelnialy swoje zadanie.

#29 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:44

super,dzieki Tracjanie icon_smile.gif

#30 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 23:16

CYTAT(Bluzer @ czw, 03 gru 2009 - 08:44) Wyświetl post
super,dzieki Tracjanie icon_smile.gif

Nie ma sprawy, teraz pozostaje Ci tylko przewertowanie forum i dobranie najlepszej korelacji cena/jakosc.

pozdrawiam

#31 harrington

harrington

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 19:09

Na codzień noszę okulary. Czy nakładka polaryzacyjna montowana na daszek czapki spełnia swoją funkcję w podobnym stopniu co okulary zakładane na nos? Wydatek wprawdzie nieduży, ale nie chcę kupować w ciemno, bo zawsze dwie dychy zostaną w kieszeni.

#32 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 04 grudzień 2009 - 19:12

CYTAT(harrington @ pią, 04 gru 2009 - 20:09) Wyświetl post
Na codzień noszę okulary. Czy nakładka polaryzacyjna montowana na daszek czapki spełnia swoją funkcję w podobnym stopniu co okulary zakładane na nos? Wydatek wprawdzie nieduży, ale nie chcę kupować w ciemno, bo zawsze dwie dychy zostaną w kieszeni.

Ja też mam słabe bo słabe, ale okularki, próbowałem nie z nakładką na daszek, a z doczepianą do szkieł. Nie sprawdziło mi się to. Ciężkie, niewygodne itd.
Planuję soczewki kontaktowe i jakieś fajne polarki do tego icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#33 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 19:45

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pią, 04 gru 2009 - 20:12) Wyświetl post
Ja też mam słabe bo słabe, ale okularki, próbowałem nie z nakładką na daszek, a z doczepianą do szkieł. Nie sprawdziło mi się to. Ciężkie, niewygodne itd.
Planuję soczewki kontaktowe i jakieś fajne polarki do tego icon_wink.gif

Ja noszę okulary, bo niestety bez nich miałbym problemy ze znalezieniem łowiska icon_lol.gif Oczywiście przesadzam...
Mam kolejne już nakładki polaryzacyjne, i jakoś tam się do nich przyzwyczaiłem. Miałem nakładki oryginalne do okularów, który kupiłem, doczepiane na magnesiki. Fajny patent, bo świetnie przylegały do szkieł. Niestety "popsuły się" icon_redface.gif
Teraz kupiłem inne, nakładane na ramki okularów. Sprawdzają się nieźle, ale muszę mieć na głowie kapelusz z rondem, bo jeśli słońce przyświeci, to robią się jakieś przebłyski (refleksy) między szkłami okularów a polaryzacyjnymi nakładkami. U mnie skutkuje to tym, że zamiast lepiej, widzę gorzej...
Michał, 79', Okręg Konin

#34 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 05:16

CYTAT(mikeus @ pią, 04 gru 2009 - 19:45) Wyświetl post
Ja noszę okulary, bo niestety bez nich miałbym problemy ze znalezieniem łowiska icon_lol.gif Oczywiście przesadzam...
Mam kolejne już nakładki polaryzacyjne, i jakoś tam się do nich przyzwyczaiłem. Miałem nakładki oryginalne do okularów, który kupiłem, doczepiane na magnesiki. Fajny patent, bo świetnie przylegały do szkieł. Niestety "popsuły się" icon_redface.gif
Teraz kupiłem inne, nakładane na ramki okularów. Sprawdzają się nieźle, ale muszę mieć na głowie kapelusz z rondem, bo jeśli słońce przyświeci, to robią się jakieś przebłyski (refleksy) między szkłami okularów a polaryzacyjnymi nakładkami. U mnie skutkuje to tym, że zamiast lepiej, widzę gorzej...

@Mikeus konkrety!!!! Znam kilku wedkarzy okularnikow, ktorzy od dluzszego czasu sa w kropce- poszukuja wspomnianych nakladek, podaj firmy, zalety/wady, etc.

pozdrawiam

#35 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 12:23

Myślę nad zakupem tych okularów
http://www.allegro.p...abu_garcia.html

może ktoś coś o nich powiedzieć ?

#36 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 08:42

CYTAT(tracjan @ czw, 07 sty 2010 - 04:16) Wyświetl post
@Mikeus konkrety!!!! Znam kilku wedkarzy okularnikow, ktorzy od dluzszego czasu sa w kropce- poszukuja wspomnianych nakladek, podaj firmy, zalety/wady, etc.

pozdrawiam

Sorry, masz rację, ale problem w tym, że nie mam pojęcia, jaka to firma icon_smile.gif Zdarłem wszystkie nalepki, wyrzuciłem paragon i metkę (przywieszkę), a nic nie ma napisanego na oprawka, bo nie ma oprawek icon_biggrin.gif
Tak mi się coś kojarzy, że są to Mikado albo Dragon, ale pewności nie mam.
Michał, 79', Okręg Konin

#37 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:36

Duzo osob sobie chwali produkty LIVE EYEWEAR - sa to okulary ktore nakladacie na swoje korekcyjne. Ich koszt to okolo 50$.

#38 tomekrozmiar

tomekrozmiar

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 21:06

Czy może ktoś polecić jakieś okularki z wymiennymi szkiełkami.

#39 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 21:15

CYTAT(tomekrozmiar @ wto, 02 mar 2010 - 21:06) Wyświetl post
Czy może ktoś polecić jakieś okularki z wymiennymi szkiełkami.

Podaj zakres cenowy produktu.

#40 tomekrozmiar

tomekrozmiar

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 21:19

CYTAT(tracjan @ śro, 03 mar 2010 - 01:15) Wyświetl post
Podaj zakres cenowy produktu.

100zł

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0