Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

117 odpowiedzi w tym temacie

#1 klinek_p

klinek_p

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 20 lipiec 2006 - 09:08

Wiele się ostatnio pisze o tym, że niezbędnym wyposażeniem wędkarza powinny być okulary polaryzacyjne. Podchodziłem do tego sceptycznie póki nie załozyłem ich nad wodą. To były najtańsze okulary jakie istnieją na rynku. I tu pojawia się pytanie. Czy angażując większe środki finansowe efekt polaryzacji będzie jeszcze lepszy? Jakie okulary polecacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi

icon_cool.gif

#2 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 20 lipiec 2006 - 11:36

Będzie jeszcze lepszy ale te dobre kosztują około 200,- więc bez przesady.

Nawet najgorsze polaroidy są lepsze od ich braku.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#3 Guest_Kuba_*

Guest_Kuba_*
  • Guests

Napisano 20 lipiec 2006 - 12:32

Witam

Ja osobiście mam dwie pary, jedne to robinsony za które dałem całkiem niewiele, ale sprawdają się i narzekać nie mogę, a drugie to Brendy.

Co do lepszych okularów tak jak napisał A_posto_ł koszt 200 lub nieco ponad, ale jest dobra alternatywa, zamiast kupić okulary dobrej firmy wędkarskiej, polecam kupić polary, tak jak moje brendy, naprawdę rewelacja, a wybór jest dość duży, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie, kosztują w zależności od modelu od 90 do nieco ponad 120 pln.

Pozdrawiam
Kuba

#4 klinek_p

klinek_p

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 20 lipiec 2006 - 12:38

Kupić polary?? Czy chodzi ci o jakieś nakładki polaryzacyjne??
:) Z kijem mi do twarzy :)

#5 Guest_Kuba_*

Guest_Kuba_*
  • Guests

Napisano 20 lipiec 2006 - 12:52

Mówiąc polary w tym wypadku chodziło mi o okulary polaryzacyjne. Poprostu nie chciałem zbyt często uzywać jednego słowa. Myślałem że się domyślisz icon_smile.gif

Pozdrawiam
Kuba

#6 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 20 lipiec 2006 - 12:57

W żargonie wędkarskim
polar to oczywiscie odzież
ale polary to okulary polaryzacyjne a nie dwie bluzy wykonane z polaru.

Mówi się np zapomniałem polarów, widziałem przez polary itp.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#7 klinek_p

klinek_p

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 21 lipiec 2006 - 06:14

A co sądzicie o okularach firmy Dragon? Kosztują niewiele bo ok 50 zł, a są asygnowane przez Polaroid. Czy to wystarczy? Zamierzam poświęcić ok. 100 zł. Na Allegro rzuciły mi się jeszcze w oczy okulary Solano Fishing, które oscylują w moim progu portfelowym. Może to?
Najgorsze jest to, że w sklepie wedkarskim nie można sprawdzić okularów w boju. Jak zaproponowałem sprzedawcy, że zapłacę i wezmę do testów, a gdy nie będą mi odpowiadać to wezmę droższe, ten zaśmiał się głośno
icon_smile.gif Proszę o jakieś konkretne propozycje. A może akceptujecie moje?
:) Z kijem mi do twarzy :)

#8 krzyzowiec1410

krzyzowiec1410

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 21 lipiec 2006 - 08:14

Heh polaryzacja to polaryzacja! Tam nie ma wielkiej filozofi. promień światła trzeba wyobrazić sobie jako dwie linie przecianjąca się prostopadle. Materiał polaryzujący wicina jedną z tych lini. Jeżeli chcecie sprawdzić czy okólary w ogóle wykorzystują polaryzację to weźcie dwie pary okularów przyłóżcie po jednym szkle z kadżej pary tak aby jedno było za drugim i przekręcjacie jednym z nich. Intensywność światła powinna zmieniać się wraz z kątem, w pewnym momencie światło w ogóle nie powinno przechodzić przez tak skonstruowany układ!

Załączone miniatury

• polaryzacja1.gif
  • laser.gif

Brać czy nie brać o to jest pytanie :]

#9 Sandacz 1990

Sandacz 1990

Weteran

• Members
  • 211 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWOOO !!!!!!!

Napisano 21 lipiec 2006 - 11:18

Ja kiedys kupiłem oksy Jaxon które niestety zgubiłem podczas wypraw pstrągowych. icon_sad.gif

Nie były one najgorsze ale juz dwa lata temu kupiłem polaroidy brendy. Sprawdzają sie bardzo dobrze i są duuużo lepsze od Jaxonów.

Tylko niestety były troche drogie bo 100 zł ale warte na pewno tych pieniędzy poniewaz do łowienia na spinning są bardzo potrzebne.

Zapraszam na portal zawierający relacje z zawodów, receptury zanęt oraz techniki łowienia.

#10 Bartosz

Bartosz

Weteran

• Members
  • 107 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo:)

Napisano 21 lipiec 2006 - 12:38

Miałem Jaxony, obecnie sprzedałem bo dostałem inne, bardziej twarzowe;-) ale powiem szczerze, że różnicy dużej nie ma. Praktycznie żadnej. Jeżeli zamierzasz wydać do 100zł to kup Jaxony. jak napisał A_post_oł, te powyżej 200zł już są inne ale w necie kupisz Jaxony za 25zł... Naprawdę nie są złe! POLECAM!
I like rybki very "match"! :lol:

#11 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 21 lipiec 2006 - 12:50

tyle tu mówicie o tych okularach polaryzacyjnych, kiedys slyszalem o nich ale nieiwem co one dają. moze mi ktos wytlumczyc?? icon_smile.gif dziekuje icon_biggrin.gif
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#12 Bartosz

Bartosz

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:14

http://www.allegro.p...ia_zobacz_.html
Tu masz przykładowy obrazek i opis.

#13 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:21

Okulary polaryzacyjne zmniejszają lub eliminują przedostawanie się promieni ultrafioletowych do oczu.
Ja kupiłem sobie za 150zł z firmu PolarGlare, nawet fajne. W sklepie u okulisty widziałem bardzo fajne i dobre ale kosztowały one 1200PLN icon_razz.gif
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#14 krzyzowiec1410

krzyzowiec1410

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:56

QUOTE(PeTeR_15)
Okulary polaryzacyjne zmniejszają lub eliminują przedostawanie się promieni ultrafioletowych do oczu.

Dlaczego ultrafioletowych, one ogólnie zmniejszają przedostawanie się światła (tak łopatologicznie) wcześniej wytłumaczyłem na czym to polega!

A co do UV to zwykłe szkło odbija ten zakres widma światła białego!

#15 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 21 lipiec 2006 - 16:23

No nie wiem czy tak do końca zmniejsza ogólnie dopływ światło, ponieważ dobre okulary polar. wogóle nie ściemniają widzianego obrazu icon_biggrin.gif
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#16 krzyzowiec1410

krzyzowiec1410

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 22 lipiec 2006 - 14:15

Okulary polaryzacyjne nie ściemniają icon_wink.gif tylko zmniejszają intensywność światła. Dopier dwa polaryzatory ustawione równolegle mogą zmniejszyć ta intensywność do 0%.

#17 siekacz

siekacz

Weteran

• Members
  • 451 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 23 lipiec 2006 - 00:54

QUOTE(Bartosz)
Jeżeli zamierzasz wydać do 100zł to kup Jaxony. jak napisał A_post_oł, te powyżej 200zł już są inne ale w necie kupisz Jaxony za 25zł... Naprawdę nie są złe! POLECAM!

Ja bym nie proponowal kupna polarow za 25zl - predzej zniszczysz sobie oczy niz zobaczysz efekt polaryzacji...
I like fishing :P

#18 krzyzowiec1410

krzyzowiec1410

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 23 lipiec 2006 - 19:15

Wydaje mi się, że cena jest zależna od jakości polaryzatora, a on nie ma wpływu na pogorszenie się wzroku. Jeżeli polaryzator będzie słaby to po prostu światło bedzie nadal oślepiać. No chyba, że tanie okulary polaryzacyjne nie mają nic wspólnego z polaryzacją, ale to łatwo sprawdzić, wystarczy poczytać moje wcześniejsze wypowiedzi!

#19 Bartosz

Bartosz

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 06:00

Jeżeli macie pod ręką sklep to sprawdźcie polaroidy Jaxona. Są niemal w każdym sklepie i wierzcie mi - są dobre jak na tą cenę. O psuciu wzroku to bujda, konsultowałem się w tej sprawie z optykiem. Nawet najsłabszy filtr polaryzacyjny nie ma wpływu na psucie wzroku.
siekacz jeśli tych okularów nie widziałeś i nie testowałeś to nie zajmuj stanowiska w opinii na ich temat.

#20 krzyzowiec1410

krzyzowiec1410

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 14:53

QUOTE(Bartosz)
Nawet najsłabszy filtr polaryzacyjny nie ma wpływu na psucie wzroku.

Tak własnie wcześniej napisałem, nie tylko optyk Ci to powie ale i fizyk icon_lol.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych