Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Co na klenia???

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matixx

Matixx

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 18 July 2006 - 06:00 PM

Tak jak w temacie.Piękne klenie u mnie plywaja i wielu wedkarzy je wylawia niektore maja ponad 40cm no i chcialbym sie zapytac na co je lapac?? Prosze o konkretne przynety najlepiej z linkami ;]

#2 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 18 July 2006 - 06:56 PM

srebrne obrotowki np meps male woblerki imitujace zabki i koniki polne sa tez swietne
nie ma ryb ,ktore nie biora sa tylko ryby, które sa nieumiejetnie wabione do brania

#3 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 19 July 2006 - 04:15 PM

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 27 October 2009 - 05:19 PM

#4 Guest_Kuba_*

Guest_Kuba_*
  • Guests

Napisano 19 July 2006 - 04:37 PM

Witam

Ehhh...te klenie.

Polecam uzywanie przedewszystkim dwóch rodzaji przynęt.

Woblery są na pierwszym miejscu.
Świadomie używaj woblerów od 2 do 5 lub 6 cm.

Na wszelkie przelew i rafy polecam płytkochodzące pływające woblerki, raczej w naturalnych kolorach przypominających drobne ryby i wszelkiej maści owady, bardzo skuteczne na klenia są przynęty z akcentem koloru żółtego, oraz o dość drobnej akcji.

Do łowienia przy opaskach możesz dorzucić do arsenału kilka woblerków głębiej schodzących w tych samych rozmiarach i kolorach co wyżej.

Obrotówki, na tą przynęte złowiłem wiele kleni, jeśli chodzi o ich rozmiar to używałem takich w przedziale od 00 do 2. Kolory paletek: przeważnie srebrne, matowo srebrne, złote, miedziane i bardzo często przy połowie kleni łowiłem na obrotówki o skrzydełku w kolorze czarnym bądź czarnych w kropki i tu również jak w przypadku woblerów, najlepsze efekty były gdy kropki miały kolor żółty.

Jeśli chodzi o kształt skrzydełka to najlepsze były typu Aglia, comet i na końcu long.

Żyłka do tych przynęt przeważnie w przedziale 0,14 do 0,18 (gdy łowiłem na rafach), jeśli będziesz łowił na same woblery to używaj tylko agrafek jeśli będziesz próbował również obrotówki to koniecznie zakładaj krętliki z agrafkami, zminimalizuje to skręcanie żyłki a Twoim zdobyczom nie przeszkadza to zbytnio.

Jeszcze jedna rzecz...czasem bywa tak że klenie pomimo tego że są w łowisku (oczkują) całkowicie ignorują przynęty sztuczne i to każde, bywa to irutujące bo widać piękne ryby a jedyne co możesz zrobić to uskuteczniać slalom pomiędzy nimi icon_smile.gif wtedy albo idź do domu bo biczowanie wody nic nie przyniesie (chociaż czasem zdarzy się jakiś co stwierdzi że zamiast zebrać smakołyk z powierzchi przegryzłby sobie jakąś rybkę), albo bądź wędkarzem elastycznym i spróbuj inną metodą, przynęty znajdziesz pod nogami, w trawie koniki polne a w kamieniach pijaweczki. Jeśli masz kule wodną to zrób z niej użytek a jeśli nie posiadasz tego coraz bardziej zapomnianego gadżetu wędkarskiego przywiąż do żyłki poprostu zwykły patyk ( ma być naturalnie icon_smile.gif) jakieś 1,5 metra przed przyponem, na końcu haczyk odpowiedzi do przynęty i przeprowadć smakołyk przez pole oczkowania kleni, napewno jakiś się skuci icon_smile.gif

Wracając jeszcze do przynęt sztucznych, klenie trafiały się również na inne przynęty, na gumki na małe wachadłówki, lub gdy na jesieni bądź w letnią noc chodzę za sandaczem na dość dużego np:10 cm i wąskiego woblera.

Pozdrawiam i życzę sukcesów na kleniowisku !!

Kuba

#5 Matixx

Matixx

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 19 July 2006 - 05:06 PM

Dzięki za bardzo wyczerpujaca odpowiedz. Wlasnie najbardziej denerwuje mnie to ze te klenie wszystkie duze (ponad 30cm) leza sobie przy samej tafli wody i tylko od czasu do czasu zmienia miejsce, a gdy im podzucam woblerka pod sam pysk to i tak go niewezma tylko odplyna icon_biggrin.gif.

Pozdro Matixx

#6 Bender

Bender

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 09 August 2006 - 09:02 AM

musisz rzucać nieco wyżej stanowiska kleni, najlepiej nie zwykłym woblerm imitującym rybkę, tylko żuczkiem. Osobiście najwięcej jazi i kleni złapałem na stonkę własnej roboty. Ludzie, którzy kupują je ode mnie, twierdzą, że jest znakomita. Przykłądowe zdjęcia ryb...
http://k.1asphost.com/wedkarz/jaz2.jpg
http://k.1asphost.com/wedkarz/jaz1.jpg
http://k.1asphost.co...karz/klenik.jpg

Spróbuj też na Doradowskie Alaski-świetne na klenie. Możesz je w niezłych cenach kupić tutaj:
http://www.orangefis...php?cPath=35_53

#7 CiN

CiN

Weteran

• Members
  • 128 postów

Napisano 10 August 2006 - 08:58 AM

no a dla mnie w tym roku bardzo dobrze sprawdzają sie woblerki rapalki jointed 7cm i husky jerk 6cm bo i wezmi wiekszy klen i szczupak sie polakomi a kupilem tydzin temu woblerka imitującego konika polnego i złowiłem na niego juz 3 klenie takie po 35cm ale klanie lubią także gumki. Moj najwiekszy 51cm i 1.7kg połakomił sie na białego twisterka icon_razz.gif
pozdrawiam CiN
...:::WeEkEnD bEz WęDkI tO WeEkEnD sTrAcOnY:::...

#8 Bender

Bender

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 12 August 2006 - 02:12 PM

Co do stosowania gumek na klenie to powiem tak: można używać, jednak bardzo częstym przyłowem będą okonie, a jak wiadomo, kleń jest rybą płochliwą i wyciąganie nawet kilkunastocentymetrowego okonia spłoszy klenie. Zdecydowanie bardziej polecam woblery

#9 CiN

CiN

Weteran

• Members
  • 128 postów

Napisano 12 August 2006 - 08:29 PM

hmmm a na woblera to okon nie weźmie?? hehe tez potrafi
...:::WeEkEnD bEz WęDkI tO WeEkEnD sTrAcOnY:::...

#10 Bender

Bender

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 13 August 2006 - 10:41 AM

owszem, weźmie, jednak gumka to przynęta wprost "zaadresowana" do okoni!

#11 zdzisiek17

zdzisiek17

Wędkarz

• Members
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Moim największym zainteresowaniem jest wędkarstwo,(nie jak niektórzy mówią "rybactwo")aha i nie cierpie kłusowników którzy grasują w Rybitwach w wojewudztwie Świętokrzyskim.Tępić dziadów...

Napisano 06 February 2007 - 09:18 PM

Najlepsze są woblerki pokazana na poniższym zdjęciu.Są to killerzy na klenie oraz jazie.Dzięki idealnie wyważonym korpusom i idealnie ustawionym sterem z poliwęglanu pod kątem 95 stopni charakteryzują się aerodynamiczną i efektowna pracą która jest niezbędna podczas spinningu lekkiego na klenie i inne ryby z rodziny karpiowatych.Ich mały kształt idealnie pasuje do łowienia osobników klenia podczas pory wiosennej, to wtedy wszystkie organizmy ożywiaja a wraz z nimi moje woblerki pierwszej klasy.

http://wobki.w.interia.pl/ tutaj jest zdjęcie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)