Skocz do zawartości

Zdjęcie

łowienie na muche spinningiem

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 hala

hala

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 08 lipiec 2006 - 10:12

Witam.Ma ktos z was moze pomysl jak mozna lowic spinningiem na muche?Jakiego systemu uzyc?Tak jak na boczny trok bedzie dobrze?Jak prowadzic przynete?Jakich much uzywac?

#2 Thor

Thor

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 09 lipiec 2006 - 07:23

na muchę łowi się kijem muchowym. na początek najlpiej taką #5 do tego sznur i ktoś kto pokaże ci o co chodzi jak rzucać i tak dalej.
łowienie piningiem na muchę to tak jak łowienie na ciężką gruntówką na delikatny spławik niby się da ale to nie oto w tym chodzi.
pozdrawiam

#3 hala

hala

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 10 lipiec 2006 - 10:24

gdzies slyszalem ze mozna lowic mucha na spinningza pomoca kuli wodnej.Moze ktos stosuje ta metode?

#4 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 10 lipiec 2006 - 12:20

Na boczny trok
Z oliwką na żyłce głównej
Z lead corem (plecionka z rdzeniem ołowianym).
Z kulą wodna ( o ile nie jest na danej wodzie zabroniona)

Muchę prowadzi się wolno i bardzo wolno

Typów much jest cała masa i trudno polecać jakieś konkretne modele, obejrzyj galerie na forum Flyfishing
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#5 CiN

CiN

Weteran

• Members
  • 128 postów

Napisano 10 lipiec 2006 - 21:23

Witam!
Rownierz wpadlem na pomysl by sprobowac lowic na sztuczna muszke. Podczepiam ja na boczny trok i mam niezle wyniki tylko ze czesciej trafiaja sie krapie i leszcze ostatnio wyjąłem kilka takich 30cm a najwiekszy mial 36cm. najlepiej spisywala sie muszka "red tag"
...:::WeEkEnD bEz WęDkI tO WeEkEnD sTrAcOnY:::...

#6 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 10:31

Chciałbym odświeżyć temat aby nie zakładać oddzielnego. Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej o łowieniu na muchę spinem? jakiej użyć, jak założyć, gdzie się sprawdza, jakie ryby biorą?? wszystkie informacje miło widziane.

#7 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 01 marzec 2008 - 11:36

CYTAT(mócha @ sob, 01 mar 2008 - 09:31) Wyświetl post
Chciałbym odświeżyć temat aby nie zakładać oddzielnego. Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej o łowieniu na muchę spinem? jakiej użyć, jak założyć, gdzie się sprawdza, jakie ryby biorą?? wszystkie informacje miło widziane.

ja stosowalem muszki do bocznego troku,...czasem sprawdzaly sie niewielkie muszki w niepozornych kolorach ale na okonie najlepiej z czerwonym akcentem..skuteczne sa tez grubsze puchowce ale je nalezy podciagac i prowadzic skokami aby w wodzie ladnie pracowaly...im dluzszy przypon tym lepsza praca takiej muchy ale moze oslabic sygnalizacje bran wiec nalezy wybrac jakis kompromis
pozdro:)
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#8 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 01 marzec 2008 - 11:50

Ludzie ludzie widzę że nie macie co w domu robić. Jest takie mądre przysłowie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". A podpięcie muchy do bocznego troka to raczej nie można tego nazwać metodą muchową. To tak samo jak bym łapał na koguta i powiedział komuś że łapię na muchę.

#9 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 01 marzec 2008 - 12:38

CYTAT(maverick @ sob, 01 mar 2008 - 10:50) Wyświetl post
Ludzie ludzie widzę że nie macie co w domu robić. Jest takie mądre przysłowie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". A podpięcie muchy do bocznego troka to raczej nie można tego nazwać metodą muchową. To tak samo jak bym łapał na koguta i powiedział komuś że łapię na muchę.

a ja sie nie zgodze z Toba choc szanuje Twoje zdanie...muszka moze imitowac wiele zyjatek wodnych ktorae sa pokarmem polawianych ryb...a w naszych "przeblyszczonych" wodach w ktorych najbardziej popularne przynety ryby widzialy wiele razy czasem trzeba naprawde ostro sie nagimnastykowac zeby cos zlapac...a takie nowinki potrafia przyniesc zaskakujaco dobre efekty..dlatego osobiscie zachecam do eksperymentowania i wyprobowania nowych patentow...
P.S...sprzet muchowy swoje kosztuje to po 1. po 2 ktos nie musi lowic tak czesto z uzyciem muszek zeby zraz kupowac takowy sprzet, no i po 3 to nadal pozostaje nasz ukochany spin:)...a co do muszek..zy innych przynet..czasem nawet skuteczny jest hak czy kotwiczka chocby z kawalkiem czerwonej wloczki.....
pozdro;)
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#10 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 13:48

Potwierdzam z bocznym trokiem na muszke mozna próbowac lub na sama tylko okrecajac ołowianą lameta zeby nabrała masy.Mi na okonie sprawdziły sie muszki czerwono białe,brazowe, icon_smile.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#11 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 16:13

ja słyszałem że na taką muchę łowią pstrągi oraz wzdręgi. Oraz o zakładaniu jej na głównej żyłce tylko do wieszając przed nią kilka śrucin no albo ta taśma. Wy mówcie o tonącej muszce tak? Czekam na dalsze wypowiedzi. Pozdro

#12 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 17:02

A mi wydaje się to bez sensu, takie mieszanie wszystkich metod po trochu icon_confused.gif

#13 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 20:28

albo można łowic taką muszką na dropshota

#14 slaws13

slaws13

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 16:19

witam .....słyszałem o łowieniu muchą na kule wodną ale spining nie będzie odpowiedni lecz gruntówka

#15 lucas39

lucas39

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 18:25

a moze by muche wsadzic do koszyczka zanentowego? ( przynajmniej nie ucieknie :grin: )

a jak  spinem rzucic muche  tak by nie zatonela?

#16 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 25 kwiecień 2017 - 15:15

Jak widać mucha do spinningu to wcale nie taka głupia i niedorzeczna metoda. :wink:

Ostatnio zaopatrzyłem się w takie i tym podobne. Na żyłeczce 0,10 powinny być killerem na ukleje, plocie i wzdręgi. Okaże się "w praniu". :mrgreen:

Użytkownik Sith edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 15:16

#17 PAYA

PAYA

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 21:25

Witam,

Oczywiście, że można.  Po to właśnie wymyślili sbirulino

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych