Skocz do zawartości

Zdjęcie

Abu Garcia Revo S 30 Spin czy Spro Red Arc 10200 KTÓRY?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LAUR

LAUR

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 15 luty 2019 - 20:39

Witam

Planuję zakup kołowrotka - na oku mam 2 propozycje, proszę o pomoc w wyborze.

Głównie szczupak, okoń. Plecionka. Każda woda.

https://allegro.pl/o...spin-7750286314

https://allegro.pl/o...0200-7771972369

Ewentualnie któryś z kołowrotków RYOBI

Dzięki i pozdrawiam

Robert

#2 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 739 postów

Napisano 21 luty 2019 - 08:16

Witam

Planuję zakup kołowrotka - na oku mam 2 propozycje, proszę o pomoc w wyborze.

Głównie szczupak, okoń. Plecionka. Każda woda.

https://allegro.pl/o...spin-7750286314

https://allegro.pl/o...0200-7771972369

Ewentualnie któryś z kołowrotków RYOBI

Dzięki i pozdrawiam

Robert

Ten REVO jest całkiem spoko kreci nim mój kolega na lzejszej wędce.Jakbyś zdecydował się na RYOBI to polecam ZAUBERA CF 4000 FD lub 3000.Mam dwie szt.nie do zdacia.4000 ma pojemniejszą szpule i chyba ładniej to wygląda.5lat gwarancji tez zacheca do kupna.Kołowrotki u mnie nie mają lekko i nic im ne dolega.  

#3 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 392 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 21 luty 2019 - 14:26

Brałbym SPRO. Jest sprzedawany z zapasową szpulą aluminiową, to klon RYOBI. Do RYOBI trzeba dokupić szpulę oddzielnie. Też posłuży Ci na tyle długo, że Ci się znudzi.

#4 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 739 postów

Napisano 22 luty 2019 - 09:45

Brałbym SPRO. Jest sprzedawany z zapasową szpulą aluminiową, to klon RYOBI. Do RYOBI trzeba dokupić szpulę oddzielnie. Też posłuży Ci na tyle długo, że Ci się znudzi.

Trzymałeś kiedyś metalową korbke w kołowrotku mokrą ręką w grudniu?Zresztą na co komu klon SPRO skoro można mieć orginał  RYOBI ZAUBER z 5lenią gwarancją.Żeby jeszcze tego SPRO była cena niższa to ok icon_rolleyes.gif .A szpula zapasowa jak sama nazwa mówi w razie zapasu ile razy jest potrzebna?

#5 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 392 postów

Napisano 25 luty 2019 - 07:46

(…) A szpula zapasowa jak sama nazwa mówi w razie zapasu ile razy jest potrzebna?

Zwłaszcza zimą. Zaczynam rano ze szpulą z żyłką, w południe temperatura wzrasta, wymieniam na szpulę z plecionką. Zaczynam w południe z plecionką, pod wieczór wymieniam na szpulę z żyłką.

Ostatnio używam wyłącznie zestawów castingowych i mam cały czas mokry kciuk od kontrolowania plecionki na multiplikatorze. Jakoś jeszcze nie odmroziłem i mi nie odpadł. Tym bardziej przy stałoszpulowcu, a poza tym jak często masz mokrą lewą (kręcącą) dłoń i od czego są rękawiczki.

"złej baletnicy..."

Użytkownik Sith edytował ten post 25 luty 2019 - 07:46

#6 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 739 postów

Napisano 25 luty 2019 - 16:13

Nie zmieniam szpulek bo zawsze na łodzi mam przynajmniej dwa całe zestawy(wędka+kręcioł) icon_mrgreen.gif .Ręka często mokra od podbieranych ryb icon_mrgreen.gif .Jak tobie odpowiada mało męski (kolor)  SPRO (klon-jak sam pisałeś)to OK.Ja wolę mieć 5lat gwarancji RYOBI zamiast dwuch w tym SPRO.pozdrawiam 

Użytkownik JG39 edytował ten post 25 luty 2019 - 16:14

#7 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 392 postów

Napisano 27 luty 2019 - 07:01

1. Wędkuję wyłącznie z brzegu (nie każdego stać na łódkę i jej dowożenie na łowisko), więc targanie dwóch zestawów nie wchodzi w rachubę, a wymiana szpuli to raptem 5 minut dla "Powolniaka".

2. Podbieram wyłącznie podbierakiem, mniej stresujące dla ryby, powoduje mniejsze zagrożenia zdrowotne dla ryb (otarcia śluzu, szok termiczny).

3. Dla mnie kolor nie ma najmniejszego znaczenia, nie łowię żeby prezentować sprzęt, a cenię sobie wygodę.

Jeszcze żadnym stałoszpulowcem nie łowiłem dłużej niż trzy sezony, nudzą mi się i wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania, a gwarancja nie interesuje mnie, jeszcze nie udało mi się skorzystać z żadnej, nawet przy użytkowaniu kołowrotków JAXONA. Po prostu nie było takiej potrzeby.

Z wyrazami szacunku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych