Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowanie spławików

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S

Marek S

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 11:38

Witam! Zająłem się malowaniem spławików. Pierwszy raz użyłem farb fluo .Efekt bardzo fajny. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych Kolegów .Czy na farby fluo można nakładać lakier?

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 18:30

Ja nakładałem i nie było problemów. 

Problem w tym że nie napisałeś jakie farby i jaki lakier - rozumiem że bezbarwny...

Proponuję zrobić próbę - pomaluj cokolwiek farbą fluo, daj wyschnąć i pomaluj lakierem. Jak się nie będzie gryzło, nie pomarszczy się, nie zmieni koloru itp to masz odpowiedni lakier do tej farby. 

#3 Marek S

Marek S

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 21:51

Użyłem farby fluo w spreyu firmy soppec fluoT.P.+12 na biały podkład . Wyszło super! Kolor był bardzo jaskrawy. Mam do zrobienia i pomalowania ok.50 szt.spławików.Taka zabawa na martwy sezon.Też wpadłem na to by polakierować jeden na próbę.Użyłem lakieru ftalowego [ olejny] -takiego używam od lat na zwykłe farby. Niestety mam wrażenie że po wyschnięciu lakieru barwa fluo straciła sporo jaskrawości. NIe bardzo wiem co dalej.Czy można puścić na wodę spławiki pomalowane farbą fluo bez lakierowania? Czy może próbować innego lakieru? A może innej farby? Z góry dzi ękuję za podpowiedż.

#4 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 22:01

Użyłem farby fluo w spreyu firmy soppec fluoT.P.+12 na biały podkład . Wyszło super! Kolor był bardzo jaskrawy. Mam do zrobienia i pomalowania ok.50 szt.spławików.Taka zabawa na martwy sezon.Też wpadłem na to by polakierować jeden na próbę.Użyłem lakieru ftalowego [ olejny] -takiego używam od lat na zwykłe farby. Niestety mam wrażenie że po wyschnięciu lakieru barwa fluo straciła sporo jaskrawości. NIe bardzo wiem co dalej.Czy można puścić na wodę spławiki pomalowane farbą fluo bez lakierowania? Czy może próbować innego lakieru? A może innej farby? Z góry dzi ękuję za podpowiedż.

A czy ta firma ma w ofercie lakier bezbarwny ? Jeśli tak to spróbuj .

Pytanie czy jest sens malować antenki spławików na tak żarówiaste kolory. Są sytuacje że najlepiej widać antenkę czarną....

#5 Marek S

Marek S

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 08:48

Zgadzam się całkowicie! Dlatego tylko cześć spławików będzie fluo. Dzięki za podpowiedż o machu ,Zostanę przy klasyku. Teraz rozglądam się za firmą .Podobno Włosi robią fajne odległościówki?

#6 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 09:42

Robią ale to już kosztuje i nie wiem czy zmieścisz się w swoim budżecie. Ale na pytanie o wędkach odpowiem w wątku o wędkach bo tutaj jest o malowaniu spławików i nie chcę robić bałaganu..

#7 Ultraboat

Ultraboat

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:03

Zależy o jaki lakier dokładnie chodzi, bo jeżeli o bezbarwny to moim zdaniem jak najbardziej możesz nakładać, sam tak robiłem i nie było problemów. Co do odległościówki to jaki budżet posiadasz na zakup?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych