Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wobblery - jaki wybrać?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Doherty

Doherty

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 31 maj 2017 - 09:09

Tak jak w temacie, jaki wobbler polecacie na początek? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 31 maj 2017 - 12:18

Nikt Ci dobrze nei doradzi jeśli nie sprecyzujesz swojego pytania i nie podasz kilku szczegółów. 

Ale na początek czego? Spinningowania, kolekcjonerstwa, czy chcesz zacząć sam robić ?

Żeby ktoś Ci doradził i żeby to było pomocne podaj:

- jakie ryby zamierzasz łowić;

- jaką wędką (długość, ciężar wyrzutu)

- jaki akwen ( jezioro, zbiornik zaporpowy, rzeka, jaki nurt, głębokość, roślinność, przejrzystość wody)

- czy zamierzasz łowić z brzegu czy łodzi. 

Im więcej szczegółów podasz tym lepszą i bardziej dopasowaną  dostaniesz odpowiedź. 

Możesz też podać ile sztuk na początek zamierzasz kupić i ile kasy na to chcesz przeznaczyć bo woblery bywają w różnych cenach. 

Użytkownik Fidelis edytował ten post 22 listopad 2017 - 12:36

#3 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 361 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 11 czerwiec 2017 - 06:16

Gdy już określisz w pierwszej kolejności swoje preferencje według wskazówek Okonhela, zainteresuj się woblerami KENARTA, doganiają SALMO a są znacznie tańsze.

#4 Doherty

Doherty

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 11:34

Faktycznie powinienem był bardziej sprecyzować swoje pytanie za pierwszym razem. Generalnie wracam do łowienia po długim czasie, wędkę już też mam starą także jak możecie doradzić coś nowszego to będę wdzięczny. Zapolować chcę na szczupaka, z brzegu. Przydałoby się coś uniwersalnego, jeżeli jest taka możliwość.

#5 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 361 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 18 lipiec 2017 - 12:25

(...) Generalnie wracam do łowienia po długim czasie, wędkę już też mam starą także jak możecie doradzić coś nowszego to będę wdzięczny. (...)

Z własnych doświadczeń polecam z czystym sumieniem 270cm/5-20g. Seria Ferox to jedna z nielicznych perełek w stajni JAXONA.

(...) Zapolować chcę na szczupaka, z brzegu. Przydałoby się coś uniwersalnego, jeżeli jest taka możliwość.

Jeśli faktycznie interesuje Cię coś "uniwersalnego" to polecam wahadłówki Alga, Kalewa lub Gnom. Dotychczas wszystkie moje szczupaki złowiłem na blaszki, jakoś nie miałem szczęścia z woblerami, natomiast jeśli chodzi o gumy, to czasami wyciągam z odgryzionym ogonem, lub kompletnie zdewastowane, ale bez dewastatora... :wink:

Użytkownik Fidelis edytował ten post 22 listopad 2017 - 12:36

#6 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 13:27

A ja na szczupaka pokecam coś o większym ciężarze wyrzutu. W/w wahadłówki występują w różnych rozmiarach w tym w rozmiarze nr 3 przekraczającym swoją masą górny ciężar wyrzutu w/w wędki, co grozi jej złamaniem w czasie zarzucania . Alga 3 i Gnom 3 ważą po 30 gr.
Ponadto zdarza się że po zacięciu delikatną wędką nie wbijemy dobrze kotwicy i szczupak spada. Straciłem przez to kilka dużych ryb. 

Dlatego na szczupaki polecam wędki o ciężarze wyrzutu min, 10-30 a najlepiej 10-40 gr., przynajmniej do wahadłówek. Przy przynętach zbrojonych pojedynczym hakiem  ten problem nie występuje. 

Z gum na początek proponuję popularne kopyta L-4 firmy Relax  długości 10 cm. Fajnie pracują w opadzie i mają na sumieniu wiele szczupaków. 

Użytkownik okonhel edytował ten post 18 lipiec 2017 - 13:29

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych