Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędzenie

Jak wędzić rybę

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kazikowe

kazikowe

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 10 maj 2017 - 16:35

Witam wszystkich  zainteresowaniem wędzeniem ryb > ile powinna być w solance ryba. oraz ile godzin wędzimy rybę w wędzarni ,jaka powinna być temperatura ,a co ważniejsze jakim drzewem powinno się wędzić rybę, jak ją  nadziać aby nie spadła. Czy jest ktoś zainteresowany tematem opisanym powyżej  proszę pisać jak wędzicie rybę itp.

Załączone miniatury

• Zdjęcie-0182.jpg
  • Zdjęcie-0181.jpg

#2 olek-fryc

olek-fryc

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:13

Witam,

ponad roku zacząłem przygodę z wędzeniem ryb. Metoda, którą opracowałem to tak naprawdę metoda prób i błędów oraz przeglądanie wszelakich stron o wędzeniu ryb. Osobiście preferuje wędzenie na zimno, związane z dłuższą trwałością produktu po uwędzeniu. Rybę przed uwędzeniem umieszczam w solance na minimum 3-6 godzin w zależności jak duża jest ryba. Wiele osób twierdzi, że najlepszymi gatunkami drewna do wędzenia są drzewa liściaste takie jak buk, brzoza czy jesion a także drzewa owocowe: jabłoń, grusza, wiśnia. Ja przeważnie używam brzozy i jabłoni a więc to co mam na wyciągnięcie ręki. Sam etap wędzenia zaczynam od osuszania ryb w temperaturze 19-20 stopni przez okres 50-55 minut rzadkim dymem. W kolejnym etapie dym jest nieco gęściejszy i trwa on co najmniej 12 godzin w temperaturze 16-25 stopni. Mam nadzieję, że moje rady się przydadzą:-)

#3 JoannaZa

JoannaZa

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 08:11

Uwielbiam wędzone ryby, ale powiem szczerze, że nie miałam jeszcze okazji zrobić jej samej. Moim postanowieniem na nowy rok jest właśnie, aby zacząć samej wędzić ryby. Mam działkę więc może coś pokombinuje:)

#4 Ultraboat

Ultraboat

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:40

Myślę, że to nic innego jak tylko kwestia doświadczenia i jeżeli nie posiadamy go z zakresu wędzenia ryb to lepiej uczyć się przy kimś, tak bay pokazał nam podstawowe czynności. Powyżej jest już kilka ciekawych rad z których warto skorzystać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych