Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przewóz wędzisk samolotem

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1283 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, siatkówka

Napisano 23 luty 2017 - 23:42

Witam ! 
Mam nadzieje, że wybrałem odpowiedni dział do tego typu tematu. Mam następujący problem, przez ostatni rok mieszkałem poza granicami naszego pięknego kraju i nadszedł czas na powrót. Problemem są wędki, z którymi muszę lecieć liniami lotniczymi WizzAir. Moje pytanie to czy zakup zwykłego biletu na sprzęt sportowy i odpowiedni pokrowiec załatwią sprawę? Jakie są wasze doświadczenia z transportem wędzisk właśnie samolotem. Niestety nadanie kurierem nie wchodzi w grę (niektóre wędziska przekraczają wymiary). Sam pokrowiec wykonany jest z plastiku i dość sztywno trzyma wędki, ale Bóg jeden wie co robią Panowie z torbami, kiedy zapychają luk bagażowy. 

z góry dziękuję za każdą cenną odpowiedź
Pozdrawiam 
cebula111

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 25 luty 2017 - 13:50

Leciałem Wizz Air do Szwecji i z powrotem 7 lat temu, Przejrzałem oferty tub wędkarskich na allegro, napisałem do jednego z wytwórców maila czy wykonałby podwójną tubę fi 10 cm, Wykonał podwójną tubę z rur PCV obszytych materiałem, z miękką wyściółką w środku, zamykanych z góry na suwaki. Pani przyjmująca bagaż na lotnisku powiedziała "Pierwszy któy porządnie zabezpieczył

wędki.." Moja podwójna tuba mieści łacznie 8 wędek. 

#3 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 25 luty 2017 - 23:19

Panowie bez przesady. Wysyłałem, czy też pakowałem do samolotu razem z moimi gośćmi sprzęt zapakowany w.... karton. Czy to Wizz czy Ryan, czy też inny przewoźnik, tak samo można zaliczyć demolkę towaru kiepsko zapakowanego, jak i tego zapakowanego w niby-pancerne pakunki. Najgorsze co mnie osobiście spotkało, to "zgubiona" walizka, która po zrobieniu konkretnej awantury szybko się znalazła, ale widać po niej było że ktoś po niej przejechał jakimś pojazdem magazynowym. Nie ma reguły i nie ma co popadać w paranoję. Wystarczy zwykła tuba z ABS-u, a jak nie wystarczy, to znaczy że tak było komuś pisane.

Вода это колыбель разумной жизни.

#4 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1283 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, siatkówka

Napisano 08 marzec 2017 - 14:08

Dla zainteresowanych, wędki dojechały, ale było nie było plastikowy pokrowiec został naruszony (lekkie uszczerbienie). 
Pozdrawiam 

Gold Series czy Top Secret oto jest pytanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych