Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwaśna woda a ryby?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 patryk1113mw

patryk1113mw

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:29

Witam wszystkich. Chciałbym poruszyć temat występowania ryb w kwaśnej wodzie. W mojej okolicy jest mnóstwo jeziorek. Są to jeziora powstałe z wydobycia torfi, dlatego jest tam kwaśna woda. Jeziora te są wielkości od małych stawików 20x20 m do większych 100x100 m po jeziora około 50 hektarów z kilkoma wysepkami. Prawie jak Mazury tylko prawdopodobnie nie ma tam ryb.

Ale czy na pewno??

Ostatnio taki starszy Pan (80 lat) lubiący dawniej wędkować zdradził mi, że wie i że łowił w tych jeziorach szczupaki. Nie chciał powiedzieć w którym.
Mówił też, że dawniej występowały tam też miętusy.

Sam z doświadczenia wiem, że szczupaki są w stanie wytrzymać w kwaśniejszej wodzie, a gdzieś na forum dotarłem do informacji, że ktoś też opisywał potorfowe wyrobiska i on z kolei pisał ze występują tam tylko i wyłącznie jazie. Poruszam ten temat bo szkoda mi że tak piękne jeziora, pośród natury, otoczone lasem, a nie można w nich wędkować. Byłbym w stanie wygospodarować środki finansowe i spróbować je zarybić. Tylko jaką rybą.

Szczupak, Jaź ?? - proszę o pomoc i wasze doświadczenia. Pozdrawiam.

#2 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 25 styczeń 2017 - 10:40

Po pierwsze jeśli wyrobisko nie należy do ciebie to zarybianie takiej wody jest nielegalne.

Druga sprawa. Czy łowiłeś tam ryby czy tylko filozofujesz co tam może być? Może najpierw spróbuj tam łowić a potem myśl dalej?

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#3 patryk1113mw

patryk1113mw

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:11

Witam jaguar56. Dzięki za podjęcie tematu. Wiem że na 100% nie ma tam ryb. Zarabianie jest legalne bo to prywatne działki należące również do mnie.

Proszę o podpowiedzi jaki gatunek ryby znosi kwaśne wody. A nie jak sprawdzić czy są ryby i czy zarabianie tego zbiornika jest legalne. To prywatny zbiornik. Ale nie jest to tematem postu. Więc proszę dobrze czytać wpisy.

#4 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:52

Witam jaguar56. Dzięki za podjęcie tematu. Wiem że na 100% nie ma tam ryb. Zarabianie jest legalne bo to prywatne działki należące również do mnie.

Proszę o podpowiedzi jaki gatunek ryby znosi kwaśne wody. A nie jak sprawdzić czy są ryby i czy zarabianie tego zbiornika jest legalne. To prywatny zbiornik. Ale nie jest to tematem postu. Więc proszę dobrze czytać wpisy.

Piszesz o jeziorach. A nawet jak część wody leży na twojej działce to musisz mieć zgodę pozostałych właścicieli.

Najpierw piszesz " prawdopodobnie nie ma tam ryb " a teraz "Wiem że na 100% nie ma tam ryb". Wnioskuję że nie wiesz czy są tam ryby.

Zresztą skoro dziadek tam łowił szczupaki to muszą być jakieś ryby- chyba że szczupak to nie ryba.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#5 patryk1113mw

patryk1113mw

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:19

Witam nowych forumowiczów. Z całym szacunkiem ale odbiegacie od tematu. Proszę o wypowiedzi forumowiczów z jakimiś doświadczeniami w tym temacie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych