Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy na dorsza z Darłowa 2017

45 odpowiedzi w tym temacie

#41 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 207 postów

Napisano 09 październik 2017 - 12:47

Witam!
Czy ryba pokazuje się poniżej 20m czy jeszcze wysoko. Jak ze śledziem?
Pozdrawiam
Artur

Jeszcze jest sztorm i nikt nie wie

#42 Pablo1970

Pablo1970

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 09 październik 2017 - 19:10

Czy ktoś ostatnio pływa regularnie Blancą?

Jak się spisuje Kamil?

#43 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 22 październik 2017 - 10:13

Witam.

Byliśmy wczoraj z kolegami na Capti. Start o 6, pierwsze moczenie pilkerów o 7.10. Niestety słabo:wyszły 3 dorsze. Zapowiadało się nieciekawie..........no i tak się zakończyło. Trafiało się sporo śledzi i diabłów, niektórzy mieli nawet po 6 sztuk (idealne na zupę rybną dla teściowej.) Trafiła się jedna mała flądra. Przez cały czas rejsu trafiały się pojedyncze małe dorsze.max 2kg. Z czasem tak zaczęło bujać,że nawet wilki morskie wisiały na burtach i........nęcili. Dwóch nawet nie rozłożyło wędek.

Jak pływam 10 lat to nie widziałem tylu "nęcących" na jednym rejsie. Głębokość łowienia 30-38metrów. Zaczepów brak.

Dorsz jak już chwycił to i na pilkera jak i na przywieszkę, kolory bez różnicy. Z racji tego,że mocno bujało i ryby nie chciały współpracować szyper zadecydował skrócić rejs o 2 godziny. Wyniki mizerne od 5 (na burtach) do 19 (na rufie lub dziobie). Sam złapałem 10 dorszy, 1 diabełka i dwa smaczne śledzie.

Na powrocie o 16 przed mostem było chyba większość jednostek z Darłówka. (może ktoś był i opisze rejs.) teraz czekamy na kolejny rejs 4 listopada. 

Użytkownik stukpuk edytował ten post 22 październik 2017 - 10:15

#44 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 20:05

Witam.

Najnowsze wieści z dzisiejszego rejsu na Capti. Generalnie lipa:wiało, bujało i ryby nie brały.

Znowu część nęciło, hehhehee I na naszą prośbę skróciliśmy rejs o 2 godziny (od 6 do 16).

Ilościowo to od zera do dwudziestu kilku. Sam udało mi się stać na dziobie i wydłubałem 15 dorszyków.

Były znów diabły i flądry, tym razem bez śledzi.

#45 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 12:34

Rejs 10h w sobotę 04.11.17, motorówka Leady Magdalene, szyper Jacek, start o 7.00, cena 200 zł. Przed wyjściem w morze losowanie miejsc (dla mnie nowość)i informacja, że będziemy pływać bliżej brzegu. Pogoda nie nastrajała więc myślimy, że może i lepiej (mniejsze fale). Po ok. 30 minutach pierwszy buczek i pilkiery do wody. Wychodzi pierwszy dorsz, myślimy będzie OK. Za chwilę na dziobie gość po dość długim holu wyjmuje dorsza ok. 3-4 kg, myślimy sobie - musi być OK. Niestety dalej jest jak pisał już kolega Stukpuk. Ryby rozproszone, żadnych ławic, pojedyncze sztuki pochowane w kamieniach. Bardzo silny dryf uniemożliwia precyzyjne namiary na pojedyncze stadka dorszy ukrytych na zboczach górek. Przez cały rejs pojedyncze dłubanie dorszy i dużo splątań. Trochę sprzętu zostało na starych siatkach (u mnie 2 pilkiery i zestaw na przynęty naturalne - tubis). Do południa więcej brań na pilkiera a po południu na przywieszki. Głębokość do 15 do 20 metrów. Wyniki od 4-5 do moich 18 - tu. Pocieszeniem był całkiem przyzwoity wymiar rybek. U mnie przynajmniej 8 przekroczyło magiczny kilogram. Dzięki za post kolegi Stukpuk, bo gdy widziałem jak za horyzontu wyłaniają się Capti, Sharon, Pilot czy Złota Rybka to zastanawialiśmy się czy Jacek dobrze zrobił zostając na płytki.

#46 freediver

freediver

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 12:07

Listopadowy (9.11) spontaniczny wypadzik.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych-wiatr w porywach 4B, z czego cieszył się tylko powiewajacy wesoło Jolly Roger-dalismy radę.Jak zwykle szybka akcja.Wyjście o 10.00, powrót o 12.00, co razem z dopłynięciem na łowisko dało nam 60 minut efektywnego łapania i rezultat 17 sztuk o łącznej wadze 35 kilo. Na zdjęciu okaz o wadze 3 kg.

23316555_490388018000974_330526568778586

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych