Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy na dorsza z Darłowa 2017

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 01 maj 2017 - 16:03

30. kwietnia byliśmy na rejsie 16 godzinnym, kuter Capti.  Wystartowaliśmy o 2 w nocy. Na łowisko płynęliśmy 4 godziny,ławica słupska. Zahaczyliśmy też na chwilę na kominy (potwierdziła się liczba zaczepów, każdy urwał kilka zestawów) Za to trafiały się dorsze o rudym zabarwianiu. Pierwszy raz takie widziałem.Łowiska płytkie około 12-15 metrów. Pilkery po 100g. Ryby przez cały czas ładnie brały i na pilkery i na przywieszki. Mieliśmy od 27(koleś co był pierwszy raz)-65(zawodowcy z rufy) sztuk.  Sam wydłubałem 52 dorsze.Niestety same kurduple. największy dorsz wyprawy 56cm.

Trafiło się kilka diabłów i jedna ładna stornia.

W sumie każdy zadowolony. W okolicy kręciło się jeszcze kilka kutrów.

Socjal ok, jest gdzie się schować przed wiatrem, lub kimnąć pod pokładem. Na śniadanie smalec chleb i ogóras. na obiad jakieś kiełbaski "z wody" Herbata i kawa do oporu.

Mamy zaklepany kolejny rejs na 4 maja, ale prawdopodobnie z powodu wiatrów odwołany.

Teraz trzeba zaczekać do jesieni.

A dziś zrobiłem drugą próbę z wędzeniem dorsza............pełen sukces!! polecam.

#22 sebek27

sebek27

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 04 maj 2017 - 18:58

Witam kolegów i koleżanki. Jako organizator grupy około 8 osobowej daje ktoś rabaty w Darłowie dla organizatora??

#23 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 05 maj 2017 - 04:27

Witam kolegów i koleżanki. Jako organizator grupy około 8 osobowej daje ktoś rabaty w Darłowie dla organizatora??

W Ustce tak

#24 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:42

Niestety wczorajszy nasz rejs został odwołany, teraz trzeba czekać do jesieni :evil:

#25 Urwis1409

Urwis1409

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 05 maj 2017 - 21:07

W Ustce tak

Pływasz na Sea Angler dość często, orientujesz się ilu trzeba zabrać żeby coś tam za organizatora dostać i jakiego rzędu? 

#26 pewniak01

pewniak01

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 05 maj 2017 - 22:09

Pływasz na Sea Angler dość często, orientujesz się ilu trzeba zabrać żeby coś tam za organizatora dostać i jakiego rzędu? 

Nie prościej zadzwonić i się porozmawiać z armatorem ? ( na FB też szybko odpisują)

#27 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 06 maj 2017 - 04:59

Jak się nie dowiedziałeś napisz priv to ci powiem

#28 Urwis1409

Urwis1409

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 06 maj 2017 - 07:41

Tak jestem ciekaw bo w czerwcu jedziemy w 8 osób a przy rezerwacji nie pomyślałem o tym zwłaszcza że rzadko sie to zdarza i przeważnie przy rezerwacji całej jednostki, zresztą ja nie mam natury by sie targować, ktoś mi mówi cenę akceptuje lub nie i tyle a nie jak czasami słyszę targi w sterowce Panie pięciu nas bylo chociaż 50zl Pan opuść bo i ryby słabo brały kawał drogi do domu bla bla bla - mi wtedy ręce opadają ale z drugiej strony skoro jedni korzystają to czemu pozostali by nie mieli

Użytkownik Urwis1409 edytował ten post 06 maj 2017 - 07:42

#29 Dor_sz

Dor_sz

Początkujący

• Members
  • 2 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, ryby, przyroda

Napisano 07 maj 2017 - 00:23

Tak jestem ciekaw bo w czerwcu jedziemy w 8 osób a przy rezerwacji nie pomyślałem o tym zwłaszcza że rzadko sie to zdarza i przeważnie przy rezerwacji całej jednostki, zresztą ja nie mam natury by sie targować, ktoś mi mówi cenę akceptuje lub nie i tyle a nie jak czasami słyszę targi w sterowce Panie pięciu nas bylo chociaż 50zl Pan opuść bo i ryby słabo brały kawał drogi do domu bla bla bla - mi wtedy ręce opadają ale z drugiej strony skoro jedni korzystają to czemu pozostali by nie mieli

Jestem tego samego zdania. Najwyżej jedno zdanie na temat ulgi, jeśli nie ma odzewu to biorę lub nie biorę. I koniec dyskusji, często żenującej dla dwóch stron

#30 sebek27

sebek27

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 16 maj 2017 - 17:46

Witam jak tam z rybą w Darłowie??? Chcem wyskoczyć w ten weekend pozdrawiam

#31 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 16 maj 2017 - 21:23

Witam jak tam z rybą w Darłowie??? Chcem wyskoczyć w ten weekend pozdrawiam

Były prezydent wszystkich polaków też mówił " nie chcem ale muszem " Czy tak trudno pisać po polsku ??? Nie wiem jak innych, ale mnie taka pisownia parzy w oczy.

#32 sebek27

sebek27

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 20 maj 2017 - 07:57

W niedzielę ktoś wychodzi w morze?? Bo z tego co widziałem to pogoda nie za specjalna ma być. Pozdrawiam

#33 kogut111

kogut111

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie, motoryzacja.

Napisano 29 maj 2017 - 09:17

27.05. - kolejny rejs na EMILIADZIE. Wypłynęliśmy z portu o 4. Adam informuje nas,że w piątek było słabo i proponuje nieco droższy rejs daleko na skałki, wszyscy jesteśmy ZA. Na łowisko dopłynęliśmy ok 6,30 i zaczęło się...Do portu zawitaliśmy o 18. Każdy zadowolony i zmęczony i nic dziwnego - wyniki od 37 do 76 ( srednio po ok 60 szt). Każdy miał kilka 2 i 3 , u mnie 65 szt, co dało na wadze ponad 30 kg tuszy bez głów. Kolejny rejs w czerwcu, oczywiście na skałkach. Pozdrawiam Adama i całe towarzystwo.

#34 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:55

Witam.

18.czerwca mieliśmy kolejny 16 godzinny rejs na Capti. Start o 2 w nocy.  Na łowisko płynęliśmy prawie 5 godzin. Potwierdziły się zapowiedzi szypra,że będziemy łowić "grubo". Głębokość łowiska 70-90m.Dryf od początku bardzo silny. Pilki 150 gr.nie bardzo dawały radę. Miałem jednego 180g. i jakoś szło. Ryby słabo reagowały i wyniki od 10-25 (malutkich bolków). największy dorsz 2,5kg.

Z upływem czasu fale coraz większe i nie dało się opuścić pilka do dna. Po wypuszczeniu 150 metrów plecionki nie czuliśmy gdzie akurat zanajduję się przynęta.Większość z nas przyzwyczajona do płytszego wędkowania. I brakowało pilków powyżej 200g.  I większość odpuściło sobie łowienie. Po prostu męczarnia. W okolicy były jeszcze dwie jednostki.

Na powrocie fale jeszcze większe,że ryby wypadały ze skrzynek a klamoty spadały z ławek (nie tylko klamoty bo kolega zasnął i zleciał z koja!) Większość dopadła choroba morska i "neciło".

Większość kolegów średnio zadowolonych z takiego długiego i głębokiego łowienia. Co innego gdyby dryf był słaby.

5godzinny powrót i o 18 byliśmy w porcie.

#35 Karol14

Karol14

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:38

14 czerwca Alisia 3,5 godz płynięcia głębokość ok 60m ja miałem 10 szt kolega 9 ale za to ładne rybki w granicach 1,5-2 kg dryf nie za duży ale prąd morski spory stąd i łowienie trudniejsze, następny wypływ 18 czerwca odległość ta sama tylko falka większa wyniki o połowę gorsze i piłki trzeba było używać cięższe. Przed południem zaczęło mocno dmuchać jedyny pilker jaki miałem na taką okoliczność 160g szybkoschodzący z ledwością dawał radę,jednym słowem po kilka szt dorsza na łebka i to niezbyt dużych,szyper dołożył od siebie po godzinie na każdy rejs, ale fakty są takie że dorsz jest na tarle a niedzielny powrót był dla niektórych gehenną. Teraz trzeba poczekać do połowy lipca może dorszyk już powróci

#36 Karol14

Karol14

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 16:51

Jakie wyniki w Darłówku? Jak głęboko trzeba łowić?

#37 Karol14

Karol14

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 09:09

Jakie wieści z Darłówka? Wrócił pomuchel czy jeszcze trzeba poczekać?

#38 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 16:28

W sobotę miałem zamówiony rejs na motorówce Emiljada III u Adama Filipka. Dzwonię w piątek ok. 10 aby potwierdzić czy jest wypłynięcie (według mnie pogoda Ok - wiatr 3 w skali boforta, fala 0,5 - 0,6 m). Szyper odpowiada, że decyzja będzie ok. 13 - tej (chyba pracował w polu). O 15 - tej mój kolejny telefon i informacja, że za chwilę odzwoni. Odwonił ok. 21 informując, że pogoda będzie OK ale rejs musi odwołać bo inni zrezygnowali !!!! Przy takim podejściu do sprawy nie ma co się dziwić, że zrezygnowali. O ile tak było !!! W związku z tym prośba do wędkujących w sobotę z Darłowa - czy na morzu nie spotkaliście czasem Emiljady??? Może ta cała zwłoka wynikała może z pełnego składu. Bardzo ceniłem wyjazdy z braćmi Filipek ale chyba p. Adamowi już podziękuję !!!

#39 pewniak01

pewniak01

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 16:50

Ja miałem podobną sytuację jakiś czas temu w Kołobrzegu - wystarczy telefon do bosmanatu portu, tam Ci powiedzą, czy jednostka wyszła w morze (przynajmniej w Kołobrzegu powiedzieli).

Akurat Emiliada to porządna firma, wątpię, żeby taki numer robił, chociaż faktycznie szkoda, że tak późno dał znać.

ps

Swoją drogą czekałeś do 21:00 w blokach startowych ?

#40 Spiderski

Spiderski

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 09 październik 2017 - 10:08

Witam!

Czy ryba pokazuje się poniżej 20m czy jeszcze wysoko. Jak ze śledziem?

Pozdrawiam

Artur

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych