Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy na dorsza z Darłowa 2017

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 kogut111

kogut111

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie, motoryzacja.

Napisano 21 styczeń 2017 - 19:41

Sezon 2017 rozpoczęty.
Rejs na EMILIADZIE uważam za udany, od 15 do 40 szt. Niestety wielkościowo bez szału- przewaga bolków ok wymiaru ochronnego.
Wiosenne terminy już zaklepane.
Pozdrawiam załogę i kompanów.

Użytkownik kogut111 edytował ten post 21 styczeń 2017 - 19:49

#2 licek79

licek79

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 08:36

Sezon 2017 rozpoczęty.
Rejs na EMILIADZIE uważam za udany, od 15 do 40 szt. Niestety wielkościowo bez szału- przewaga bolków ok wymiaru ochronnego.
Wiosenne terminy już zaklepane.
Pozdrawiam załogę i kompanów.

Witam serdecznie co tam słychać na darłowskich wodach łapie ktoś dorsze?

#3 Pablo1970

Pablo1970

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 16:44

Witam wszystkich tych którzy jadą na morze aby się odprężyć , a nie jadą po m.mum 100 sztuk dorsza.

Dwa opisy, a raczej jeden, drugi to opis klasy armatora.

27-01-2017 . Kuter Pilot 55 pełna obsada. Jakby inaczej! Pogoda zajefajna, dryf słaby. Co mi się podobało, wreszcie przyjechali ludzie nie trunkowi. To miły widok. Wyniki od powiedzmy 10 do 40 . Większość około 15. Najgorsze że rybki  tyci tyci. Podobnie było na Blance, ale dokładniej, niech opisze ten, kto z Kamilem płynął! 

Drugi opis krótko. 28-01-2017 . Miałem płynąć z Ustki . Kuter Amelia Bis. Armator odwołał z racji, że ryba nie żerowała i nie było sensu gonić ekipy z Radomia. Super podejście. Pozdrawiam. Sezon miło rozpoczęty. 

#4 pewniak01

pewniak01

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 05 luty 2017 - 16:03

Co taka bieda w Darłowie, że w niedzielę na 16:00 nikt do portu nie wchodzi ?

ad63ba84a46aee82med.jpg

#5 licek79

licek79

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 17 luty 2017 - 16:42

Co taka bieda w Darłowie, że w niedzielę na 16:00 nikt do portu nie wchodzi ?

ad63ba84a46aee82med.jpg

Witam serdecznie wypływa ktoś z was jutro z Darłowa ponoć zapowiadają jakieś załamanie pogody

#6 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 19 luty 2017 - 13:32

Witam.

Byliśmy wczoraj z kolegami (16 wariatów) na Capti. Socjal jak zawsze ok. załoga tym bardziej pomocna.

Potwierdziło się,że ryba jest tylko na dwóch głębszych  łowiskach 40-50m I tam łowiliśmy. W okolicy było jeszcze z 5 kutrów.

Ilościowo super (od 12 sztuk-kolega co był pierwszy raz.) do 60. Liczone razem z tymi niewymiarowymi. Tylko wielkościowo szału nie było.

Sam miałem 45 sztuk. największy bolek rejsu 66 cm.

Trafiały się liczne zaczepy. Napłyniecia na 2-5 rzutów. Wypłynęliśmy o 5 rano, powrót na 17. Generalnie każdy zadowolony. Tylko niektórzy  przesadzili z alkoholem i jeden drugiemu przy rzucie pilkerem ściągnął czapkę  z głowy i wylądowała w morzu!!!

Teraz kolejny rejs za dwa tyg, na tym samym kutrze.

A dziś odpaliłem z nudów wędzarnie i pierwszy raz wędziłem  na próbę kilka dorszy!!! Normalnie poezja smaku! tylko następnym razem dam więcej soli.

To nie to samo, co te wysuszone bolki ze sklepu.

#7 kogut111

kogut111

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie, motoryzacja.

Napisano 06 marzec 2017 - 22:44

04.03 - rejs na EMILIADZIE. Ryba daleko na głębokości 47-52 m. Wyniki od 15 do 40 szt. Sukcesem było agresywne prowadzenie przynęty. Kolejny udany rejs z Adamem. U brata - Tomka wyniki podobne. Bracia Filipek robią robotę :)

#8 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 19:16

I tak po krótce ja też opiszę co nieco z dzisiejszego rejsu.Wypływ o 6 rano.Pełna szpula i po 30 min pierwszy napływ na 32 i pojedyńcze bolki sama drobnica złapana na czerwono czarny twister.Dryf momentami mocny z 90 gr.przeniosłem się na 120 gr.Po krótkiej chwili decyzja płyniemy wyżej i głębiej z oddali widać Shannona i Pilota krążą w jednym miejscu.Prujemy obok bo jeszcze wyżej 3 kuferki pływają ale stoją w jednym miejscu.Podchodzimy bliżej głębokość 43 met.zrzut pilkerków i odziwo nic.Czekamy na takzwanego leniucha .Po ok.5 min jest kontakt dublet trafiony chwila przerwy i nic dryf trochę mocniejszy zakładam pilka 150 gr.bez kotwicy ściągam przywieszki a miałem dwie zakładam 2 szproty i wdół.No i zaczęło się.po lekkim podciąganiu tak na 2 meterki w górę potężne branie .Dublet rybki po dwa kilo każda aż miło się ciągnęło.Więc znowu szproty na haki i wdół.I znowu delikatnie do góry na naprężonej pletce i znowu uderzenie.jedno trafienie jeden ślepak.I tak tak aż do 12 godzin. Wsumie wyciągnęłam 21 szkoły kolega na te szproty dociągnąl też do 21 szt. i dwóch kolegów po 20 szt.Niestety miałem tylko 100 sztuka.szproty że sobą a i czasu też zabrakło ale było super.

Załączone miniatury

• IMG_20170312_173937.jpg
  • IMG_20170312_174039.jpg

Użytkownik el-gappa edytował ten post 12 marzec 2017 - 20:25

#9 Karol14

Karol14

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 19:49

To napisz jeszcze gdzie kupujesz te szproty?

#10 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 20:04

Żonka kupiła mi te szproty na rynku że 3 tygodnie temu akurat mieli i kiedyś jej wspomniałem ,bo rzadko są.We wtorek zapierniczam na bazarek może znowu będą kupię tak że 3 kg.zamroże po 25 sztuk lepiej jest kontrolować jak się zużyło .

Użytkownik el-gappa edytował ten post 12 marzec 2017 - 21:55

#11 Karol14

Karol14

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 07:25

Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi o szprota w Darłówku

#12 grabi20

grabi20

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 25 marzec 2017 - 18:10

witam serdecznie zapodam kilka zdań o naszym rejsie 24.03.2017r. Darłowo. Wypłynięcie 4.30 motorówka BARACUDA za sterami DANIEL!!!!!!(rewelacja) pierwsze napłynięcie po ok.2 godz.płynięcia pojedyncze sztuki ale każdy jak na początek zadowolony kilka napłynięć i coraz więcej dorszy ląduje w kastach (z wielkością szału nie ma) jedno napłynięcie eldorado później w kilkunastu miejscach też nie było źle. Ogólnie nie będę pisał o ilościach jaką każdy z nas miał ale uważam rejs za rewelacyjny (zaangażowanie szypra mimo niedyspozycji zdrowotnej to pełen podziw) mogę powiedzieć że wyleczyłem się (jak i moi koledzy z wędkowania na kutrze) Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!!!!!!

#13 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 09:23

Rejs 16 h, sobota 01.04.17, kuter Capti. Wypływamy o 2,00 i obieramy kurs na ławicę słupską. O 6,00 pierwszy postój na głębokości ok. 15 m. Po chwili jako pierwszy na kutrze wyjmuję dorsza kolorem przypominającego kijankę (prawie czarny). Kolejne podobne. W zasięgu wzroku jeszcze z 8 jednostek. Moja passa trwa z godzinę (miałem z 8 - 10 dorszy gdy koledzy po jednym lub wcale) i kończy z zerwaniem zestawu. kolejne napływy już słabsze a głębokość większa. Na 30 m szyper Grzesiu zdecydował się powrócić na płytsze wody i dorsze znowu zaczęły się pojawiać na pokładzie (czasami pomarańczowe jak papugi). Niestety ani razu nie udało się namierzyć ławicy, na które wszystkie kije by się ugięły pod ciężarem ryb. O 14,00 trzy buczki i do portu). Rano ryby brały na pikiera a koło południa bardziej na przywieszki, dryf prawie zerowy, morze spokojne, słonecznie ale chłodno. Ryby w okolicach 35 - 45 cm i bardzo chude (filety jak listki). Wyniki od kilku do 43. Nasza trójka to: 30 moje (drugi wynik na kutrze) i 22 oraz 18 u kolegów. Opowieści o Ławicy słupskiej sprawdziły się głównie w kwestii strat sprzętowych. Średnia to ok. 5 - ciu zestawów zostawionych na zaczepach a i 8 nie należało do rzadkości. Z rejsu jestem zadowolony ale kondycja dorsza każe się poważnie zastanowić, czy warto go w ogóle zabierać do skrzynki. Pozdrawiam i połamania kija (prędzej jednak chyba na zaczepach niż rybie)

#14 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 07:40

Witam.

Jednak szyper zaryzykował i udało się wczoraj wypłynąć Capti na wielkanocne święcenie jajek w słonej wodzie!.

W okolicy były tylko jeszcze dwa inne kutry:Złota Rybka i chyba Iskra?????

Rejs 10 godzin, Start o 5 rano. Pogoda fatalna, zimno, mokro i wietrznie, ale humory dopisywały i pilkery poszły do wody.

Łowiliśmy na około 30 metrach. Częste napłynięcia z których wychodziły pojedyncze małe boleczki i............................

............tak już zostało do końca. Socjal na kutrze jak zawsze ok. Załoga też, pływamy z nimi już kilka lat. Na powrocie dopadł nas spory deszcz. Trafiały się sporadyczne zaczepy. Dorsze jak już atakowały to i przywieszki i samego pilkera.

Nie padł żaden dorsz powyżej 1,5kg. A dla tych co się liczą tylko "limity i ilości" to od 10 do 17 (moich boleczków) czyli szału nie było....Każdy coś tam nadłubał na kolację i do wielkanocnego koszyka!

Ale,zawsze lepiej zmoknąć na kutrze (nawet nie wiecie jakie są gładkie jajka po moczeniu w słonej wodzie) z kolegami przy piwku niż suchym siedzieć z zoną i teściową w kościele z koszyczkiem!

Może ktoś napisze co nałapali na Złotej Rybce?

Teraz czekamy na kolejny rejs!!

I wszystkim wilkom wesołych świąt i połamania kija!

#15 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 20:34

Witam.

Wybiera się ktoś w ten weekend do Darłówka?

Mam zaklepane dwa rejsy: na niedzielę i na 4 maja. Byle pogoda dopisała Oba na Capti. Brat śmiga w niedzielę na Złotej Rybce będę mógł porównać wyniki z dwóch różnych kutrów z jednego dnia.

#16 Karol14

Karol14

Weteran

• Members
  • 231 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:38

Jadę w sobotę a 2-go płynę na Alisi jak się uda to u Grzesia też spróbuję

#17 licek79

licek79

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 17:35

Witam serdecznie byłem dzisiaj na rybkach w Darłówku na łodzi motorowej Darpol łapaliśmy na głębokości ok. 49 metrów i tak cały dzień zaznaczę że na tej miejscówce byliśmy sami nie było żadnej jednostki wyniki od 15 sztuk do 42 wymiarowych dorszy. Jeżeli chodzi o samą jednostkę to naprawdę godna polecenia i na pewno niedługo tam zawitam.

#18 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 583 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 19:22

Witam,rejs potwierdzony.

Jutro ruszamy o 2 w nocy, podobno na ławicę ..............

Dziś podobno byli bliżej brzegu i ładnie połapali.

#19 pewniak01

pewniak01

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:01

Witam serdecznie byłem dzisiaj na rybkach w Darłówku na łodzi motorowej Darpol łapaliśmy na głębokości ok. 49 metrów i tak cały dzień zaznaczę że na tej miejscówce byliśmy sami nie było żadnej jednostki wyniki od 15 sztuk do 42 wymiarowych dorszy. Jeżeli chodzi o samą jednostkę to naprawdę godna polecenia i na pewno niedługo tam zawitam.

Kolego kto szypruje teraz na Darpolu, czy może kuzyn właściciela powrócił na łajbę ?

#20 licek79

licek79

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 14:57

Kolego kto szypruje teraz na Darpolu, czy może kuzyn właściciela powrócił na łajbę ?

Szypruje taki starszy pan nie powiem Ci imienia ale gość zna się na rzeczy powiedział że będzie ryba i była.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych