Skocz do zawartości

Zdjęcie

nici do much

wetkarstwo muchowe

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzegorz64

grzegorz64

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 10:21

mam pytanie czy nici do robienia much maga byc ze sklepu pasmanteryjnego czy musz byc specyjalne

#2 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 14 listopad 2016 - 15:56

W zasadzie nie.

Nici do robienia much są syntetyczne odpowiednio cienkie mają odpowiedni splot. Takie nici kupuje się w wyspecjalizowanych sklepach wędkarskich.

Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#3 grzegorz64

grzegorz64

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 19:22

W zasadzie nie.

Nici do robienia much są syntetyczne odpowiednio cienkie mają odpowiedni splot. Takie nici kupuje się w wyspecjalizowanych sklepach wędkarskich.

dzieki bardzo sa na allegro jak bede mial pytania czy moge prosic o porade bardzo dziekuje

#4 grzegorz64

grzegorz64

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 19:24

dzieki bardzo sa na allegro jak bede mial pytania czy moge prosic o porade bardzo dziekuje

dostalem spszet od kuzyna caly wedka kolowrotek sznury i mam zamiar nauczyc sie wedkowac mieszkam w przemyslu wiec zeka san i wody gurskie

#5 grzegorz64

grzegorz64

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 10:32

mam pytanie czy lepiej muchy robic czy kupowac gotowe

#6 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 15 listopad 2016 - 17:54

Chłopie miej szacunek dla polskiej mowy, pisz poprawnie po polsku, to nie boli zwłaszcza że forum ma podłączony słownik i podkreśla na czerwono jak coś źle napiszesz.

Robienie much jest lepsze bo robisz dokładne takie jakie chcesz/potrzebujesz ale to nie jest prosta zabawa, koszt materiałów, narzędzia, imadełko itp. Samemu jest ciężko zaczynać. Zobacz czy nie poznasz/spotkasz jakiegoś muszkarza który zechce Ci pomóc.

Użytkownik A_post_oł edytował ten post 15 listopad 2016 - 17:55

Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#7 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 12 grudzień 2016 - 13:01

Dawno mnie nie było ale coś napiszę.

Nić można wykorzystać dowolną nawet z pasmanterii jeżeli będzie odpowiedniej grubości do wiązanej muchy.

Koszty hmm u mnie w mieście sprzedają muchy w wędkarskim koszt jednej muchy od 4 zł do nawet 12 zł.

Na start imadło koszt 80 zł; bobinka tania 8 zł; nawlekarka 6 zł; nożyczki 12 zł proste muszą być;  szelak 8zł sierści od paczki po 4 zł haki od 60 gr w górę; złote główki 9 zł 25 szt piórka kapki po 10.

Koszt zrobienia muszki np kiełża koszt kiełża w sklepie 4 zł

Hak 60 gr; sierść jakieś 10 gr żyłka 0,10 jakieś 5 gr, tułów 3 gr kilka promieni piórka 0,000001 grosza

czas robocizny max 10 min dla początkującego.

początki łowienia jakieś niech będzie 10 much zerwanych po 4 zł 40 zł zrobione samemu 9 zł

Satysfakcja ze złapanej ryby na własnoręcznie ukręconą muchę bezcenna :D powodzenia w łowieniu i kręceniu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych