Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tani dobry kołowrotek. Mój test. Zapraszam

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gandziorz

gandziorz

Weteran

• Members
  • 168 postów

Napisano 02 październik 2016 - 18:19

Witam,

Na początku roku kupiłem z ciekawości kołowrotek dość tani. Zrobiłem w końcu artykuł o nim.

Zapraszam do czytania.

http://www.wedkuje.p...irit-2000,91988

Uprzedzam. Nie mam sklepu wędkarskiego, kupiłem prywatnie i nikt mi za pisanie nie płaci.

Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia co do artykułu to czekam na sugestie :)

Pozdrawiam

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 02 październik 2016 - 19:21

Czy ten kołowrotek jest taki tani ? W tej cenie kupisz np Dragon Viper z 5-cio letnią gwarancją. Możesz też lekko dołożyć i masz Spro Passion

#3 gandziorz

gandziorz

Weteran

• Members
  • 168 postów

Napisano 02 październik 2016 - 21:13

Czy ten kołowrotek jest taki tani ? W tej cenie kupisz np Dragon Viper z 5-cio letnią gwarancją. Możesz też lekko dołożyć i masz Spro Passion

Biorąc pod uwagę parametry i wykonanie to uwierz mi że dragon viper się chowa. Rotor z grafitu, szpula z duralu, korbka nie dość dokładnie obrobiona a na koniec waga która w najprostszym modelu jest już większa (280g). Nawet nie ma danych odnośnie hamulca. Może producent nie chciał się chwalić (2-3kg?).

No i sorry ale nawijanie plecionki pozostawia wiele do życzenia.

Wierz mi że miałem różne kołowrotki z różnych półek cenowych. Bardziej bym go porównywał do kołowrotków 400+. 

Nie jestem wędkarzem od wczoraj. Różne kołowrotki miałem. Były i Okuma i Shimano. Dla mnie ten pozornie tani kołowrotek może rywalizować z dużo droższymi kołowrotkami.

Więc drogi kolego, jeżeli chcesz to pokaż mi sprzęt za tą kasę z takimi parametrami i jakością. Chętnie kupię.

Użytkownik gandziorz edytował ten post 02 październik 2016 - 21:17

#4 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 03 październik 2016 - 18:44

Parametry na papierze to jedno - czas pokaże co ten kołowrotek jest wart. Masz jakąś gwarancję na ten kołowrotek?
Dragona zaproponowałem ze względu na 5 lat gwarancji. Sam jednak wybrałbym Spro Passion.
A to że to chińskie cudo jest lżejsze to w tej klasie cenowej niestety przemawia na jego niekorzyść. Za mało stali i mosiądzu - za dużo "szajsmetalu".
A co do parametrów - że mu dali 10 łożysk? Tylko po co - kołowrotek tylu nie potrzebuje. Ciekaw też jestem tej deklarowanej mocy hamulca 6 kg - jakoś dużo droższe modele uznanych firm  nie oferują takich parametrów w tym rozmiarze kołowrotków (2000) - zazwyczaj dopiero w rozmiarze 4000.
Jak dla mnie ułożenie/nawinięcie plecionki przez ten kołowrotek dyskwalifikuje go i negatywnie o nim świadczy. Nie kupuję zbyt drogiego sprzętu ale nie mam w domu kołowrotka, który by tak słabo nawinął linkę (piszesz że cienką plecionkę).

Twoja kasa Twój wybór. Niech Ci służy jak najdłużej.

Użytkownik okonhel edytował ten post 03 październik 2016 - 18:48

#5 brysiek

brysiek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 06 październik 2016 - 12:18

witam panowie mam pytanie do doswiadczonych wedkarzy lowiacych dorsze z kutra mam do wyboru dwa krecioly i niewiem ktory wybrac jezdze do wladka

http://eldoradosklep...ca-6000-FD/2108

http://eldoradosklep...ca-5000-FD/2116

#6 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 06 październik 2016 - 15:18

Ryobi Arctica na dorsze jest ok, sam posiadam, niestety ciut duży 7000.
Myślę ze optymalny jest 6000 bo 5000 to trochę za mały.
. Wadą dla mnie jest metalowy knob korbki - trochę zimny przy niskich temperaturach.

#7 brysiek

brysiek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 07 październik 2016 - 11:08

witam wybralem ten teraz mam pytanko ile zrobic podkladu? chce nawinac pletke 16 300m

http://eldoradosklep...ca-5000-FD/2116

Użytkownik brysiek edytował ten post 07 październik 2016 - 11:11

#8 west000

west000

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 07 październik 2016 - 14:33

Jeśli ma dodatkową szpule, to nawijasz na nią plecionke, na to odpowiednia ilość podkladu i przewijasz na szpule główną.
Jesli nie, to troche więcej zabawy z przewijaniem ale podobnie.

#9 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 08 październik 2016 - 06:10

Plecionka zupełnie inaczej układa się na szpuli niż żyłka, więc żadne kalkulatory nie mają zastosowania. Najlepszy sposób wskazał Ci @west000, pamiętaj tylko o nawijaniu plecionki i na nią podkładu z odpowiednim naprężeniem, żeby po przewinięciu na szpulę główną zwoje nie były zbyt luźne, bo mogą się tworzyć gniazda.

Druga sprawa do zapamiętania, to plecionka powinna być przed nawijaniem dobrze nawilżona, ja przed nawijaniem moczę szpulę fabryczną w wodzie co najmniej przez noc.

Po trzecie, w związku z tym innym układaniem się plecionki i enigmatyczną średnicą (zależy też od jakości plecionki), jestem niemal pewien, że te 300m wypełni Ci szpulę w tym kołowrotku, ale nie ryzykuj i zastosuj się do rady @westa000.

#10 Rybka21

Rybka21

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 11:23

Witam,

Na początku roku kupiłem z ciekawości kołowrotek dość tani. Zrobiłem w końcu artykuł o nim.

Zapraszam do czytania.

http://www.wedkuje.p...irit-2000,91988

Uprzedzam. Nie mam sklepu wędkarskiego, kupiłem prywatnie i nikt mi za pisanie nie płaci.

Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia co do artykułu to czekam na sugestie :smile:

Pozdrawiam

Fajny artykuł :) wydaje mi się, że całkiem niezły zakup zrobiłeś. Czasami warto kupić coś nawet z Chin bo może się okazać perełką, a i trzeba przyznać że nie przepłaciłeś. Jak byś szukał czegoś jeszcze to tutaj podobno można coś znaleźć http://podarujkarte.pl/

#11 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 13 grudzień 2016 - 06:32

Jeśli mam być szczery, to wolałbym MAXIMA. Po pierwsze sprawdzona konstrukcja, po drugie tańszy, po trzecie lepsze parametry. Zachwalanie tego Storma, jest trochę na wyrost.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych