Skocz do zawartości

Zdjęcie

czego nie lubią ukleje?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 michaił

michaił

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 20:36

Witam

jak podczas łowienia na spławik czy grunt wyselekcjonować płoć z pośród uklei, w łowisku jest jej ogrom ale wiem ze są wśród nich plocie tylko nie mam pomysłu jak je skutecznie łapać , może jakaś zanęta , coś czego nie lubią ukleje?

#2 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 19 wrzesień 2016 - 07:29

Zmień hak na większy, spróbuj zastosować kukurydzę bonduelle w puszce (na hak). Wybierz większe ziarna tak by uleje nie dały rady jej połknąć. 

#3 Kretysław

Kretysław

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 13:32

Spróbuj do zanęty dodać konopie, gotowane lub prażone. Płoć je lubi.

#4 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 14:48

Ugotuj pszenicę, nęć gotowaną pszenicą na hak jedno ziarno , łów przy samym dnie, skup obciążenie by szybciej opadało do dna, wybieraj głębsze łowisko..

Tak jak koledzy piszą powyżej - próbuj z kukurydzą, jak duża płoć to z grochem, łubinem, konopiami.

Najgorsze co możesz zrobić to łowić na białe robaki i nęcić lekką zanętą.

#5 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 16:37

W sobotę łowiłem ukleje na zawodach, przegrałem, znaczy ukleje nie lubią mnie :sad:

A tak na marginesie - dodawanie do zanęty pracujących dodatków, np. prażone konopie czy słonecznik, to prosta droga do zwabienia tych małych, wrednych rybek. Czasami nie pozostaje nic innego, jak przerzucić się na przynętę roślinną niestety.

Michał, 79', Okręg Konin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych