Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ważne zawody.

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gaadaajek

Gaadaajek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 20:43

Witam kolegów po kiju :) Biorę udział w zawodach 10 września. Zbiornik jest piaszczysty. Wydobywane był piach żółty i teraz jest tam woda. Ryby jakie tam są : ploc, karp, lin, karas, wegorz, sum, leszcz, pstrąg,okon..
Zawody będa mieć 1 turę 4 godziny od 8 do 12. Głębokość zbiornika od 50 cm do 3 a nawet 4 m.
Moje pytanie jest następujące.
Jakiej metody użyć? Spławik czy method feeder?
Jaka zaneta? Jakie dodatki do zanety? Ogólnie całość na zawody.
Co na haczyk?
Myślę że Tyle :)
Kwota nie jest duża bo 40 lub 50 zł mogę wydać na zakupy. Pozdrawiam serdecznie.

#2 Płoć

Płoć

Weteran

• Members
  • 216 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 09:29

Skoro masz 50zł to kup sobie zanęte jakąś 2kg + ziemia 2kg + puszka kukurydzy i 0,5l grubego robaka, zanęć i czekaj, a nóż sie uda :)

www.pawlowice.pl/pzw

#3 KAM

KAM

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 10:38

Osobiście wybrałbym spławik delikatny zestaw, mały haczyk, trzy białe robaki i zobaczysz co się będzie działo. Co do zanęty to z tym budżetem nie kombinuj tylko kup uniwersalną na karpiowate (osobiście zwrócił bym uwagę aby zanęta była w miarę jasna gdyż w niektórych warunkach ryby boją się podejść do ciemnej zanęty na jasnym dnie). Jak przez dłuższy czas w zanęconym miejscu nie będziesz miał brań to możesz spróbować federa .Pozdrawiam i życzę połamania.

#4 Gaadaajek

Gaadaajek

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 18:09

A co z ochotka i jokersem?
Myślałem nad zaneta ciemna na ploc plus jokers.
Zanete wymieszać z glina rozpraszająca. Jokersa z ziemią. Najpierw rzucić jokersa a później zanete. Donecac zaneta co jakiś czas. A na haczyk ochotka i na grunt metrowy albo po gruncie . Co wy na to?

#5 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 08 wrzesień 2016 - 09:05

A co z ochotka i jokersem?
Myślałem nad zaneta ciemna na ploc plus jokers.
Zanete wymieszać z glina rozpraszająca. Jokersa z ziemią. Najpierw rzucić jokersa a później zanete. Donecac zaneta co jakiś czas. A na haczyk ochotka i na grunt metrowy albo po gruncie . Co wy na to?

Jak lubisz, ja bym nie sypał dużo zanęty na zawodach, ryby się najedzą. Wymieszaj duuuużo jockersa z małą ilością zanęty, dodaj pinkę, białe.... to tylko moje osobiste zdanie :smile:. Nic poza robactwem nie odciągnie ryb od zanęconych stanowisk obok Ciebie.

Użytkownik OLO edytował ten post 08 wrzesień 2016 - 09:06

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych