Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowienie na grunt początki

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maliniak97

Maliniak97

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 15:12

Cześć na forum nowy jak i w wedkarstwie w sumie również. Chcialem zapytac doświadczonych wędkarzy czy sa jakieś przeciwwskazania do łowienia metoodą gruntową wędką spiningowa? 
Łapałem ta wędką na spławik i na grunt. Kijek ma 2.7m długosci i wyrzut 10-30 g . Wyrzucam z niego ciężarki 10-20g na stawach i wodach stojących i 40g na rzekach. Narazie nie dostrzegłem raczej problemow ani z zacięciem ryby ani z wyczuciem brania. Jednak chciałem zapytać co myslicie o łowieniu wędką do spinningu na grunt ? 

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 18:20

Nie ma problemu bylebyś go nie przeciążał zbyt dużym koszykiem zanętowym. Ustaw na podpórkach, na wodzie stojącej podwieś bombkę i będziesz widział każde branie. Na rzece gorzej ale na upartego da się.

Użytkownik okonhel edytował ten post 27 sierpień 2016 - 18:21

#3 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:22

Jest taka metoda łowienia nazywa się DS (drgająca szczytówka), bardzo czuła zwłaszcza na wodach stojących. Nie będę opisywał bo w sieci jest pełno informacji. Poczytaj, pomyśl, pokombinuj.

Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#4 mateuszgorcynski

mateuszgorcynski

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 17:50

Początki zawsze są najgorsze :) 

Undercarp.pl - firmowy sklepik karpiowy kumpla.

#5 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 17 listopad 2016 - 07:29

czy sa jakieś przeciwwskazania do łowienia metoodą gruntową wędką spiningowa? 

Oczywiście są takowe. Przede wszystkim CW, zazwyczaj spiningi mają małe gdyż łowi się lekkimi przynętami. Ty masz spining do 30g więc jest do bardzo silny kij, aż mi ciężko wyobrazić sobie łowienie na spining 30g przynętą.

"Z gruntu" łowi się stosując różne koszyki zanętowe wypełnione zanętą. Taki pełny kosz waży często więcej niż 30g więc kij może się zwyczajnie przy rzucaniu złamać oraz nie wyrzuci dobrze, odległość będzie mała. Ale wydaje mi się po Twoim opisie, że Ty łowisz z samym tylko ciężarkiem przelotowym (też tak łowiłem dawno temu), troszkę utrudniasz sobie zadanie ale w takim przypadku faktycznie kij się nie złamie, ciężarek mieści się w cw więc i wyrzut będzie prawidłowy.

Użytkownik OLO edytował ten post 17 listopad 2016 - 07:30

#6 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 16:49

Oczywiście są takowe. Przede wszystkim CW, zazwyczaj spiningi mają małe gdyż łowi się lekkimi przynętami. Ty masz spining do 30g więc jest do bardzo silny kij, aż mi ciężko wyobrazić sobie łowienie na spining 30g przynętą.

.

Spinningiści łowiący szczupaki łowią nawet 100 gr przynętami...

#7 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 23 listopad 2016 - 13:09

Spinningiści łowiący szczupaki łowią nawet 100 gr przynętami...

True, to prawda, jak widać jestem spławikowcem :), dla mnie 30g to bardzo dużo :)

#8 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 17:12

Dla spławikowca 30 gr to faktycznie bardzo dużo. Łowiąc (rzadko ) na spławik używam 1-2 gr na bacik i 1,5-3 gr do odległościówki jeśli łowię na płytkim gruncie stałym spławikiem lub 4-5 gr jeśli łowię wagglerem. Ale jak kiedyś łowiłem na spławik w morzu to niestety zestawy rzadko miały mniej niż 10 gr ołowiu ....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych