Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szęste spinania karpi

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 NibyNikt

NibyNikt

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:31

Może ktoś pomoże rozwiązać problem ?

Chodzi o częste spinanie się karpi . Karp zacięty i w czasie holu spina . Zestaw to hak TB super heavy nr.2 delikatnie odgięty w bok,  kulka 18 mm , kulka od kolanka haka 2-3 mm , przypon - plecionka w otulinie fox cortex , otulina ściągnięta około 3 cm od haka , cały przypon 27cm

#2 mateuszgorcynski

mateuszgorcynski

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 17:51

Polecam zastosować pozycjoner haczyka :) Ja osobiście używam pozycjonerów firmy Undercarp i jestem zadowolony a też kiedyś mi się spinały karpie :P 

Undercarp.pl - firmowy sklepik karpiowy kumpla.

#3 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 17 listopad 2016 - 14:09

Ja jestem przekonany, że haczyk jest zwyczajnie tępy i za słabo się wbija. Spróbuj stosować zawsze, na każdym wyjściu fabrycznie nowy haczyk przechowywany w woreczku (nie w plastikowym pudełku gdzie się tępi). Gdy zacząłem zawsze montować nowy zestaw nad wodą stosując zawsze nowy haczyk moje wyniki się poprawiły (mam na myśli ilość "spinów")

Użytkownik OLO edytował ten post 17 listopad 2016 - 14:09

#4 mirusiko

mirusiko

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 00:14

Szajbus - jeżeli chodzi o haczyki to u mnie się super sprawdzają Titanium robinsona, hmm czy tępi się w plastikowym woreczku myślisz, że aż tak?

#5 Płoć

Płoć

Weteran

• Members
  • 216 postów

Napisano 03 luty 2017 - 12:19

Zmień hak na inny kształt, rozmiar. odsuń dalej kulke od haka, generalnie nie ma recepty, spinki się zawsze zdarzają, jeżeli za często kombinuj. Moim zdaniem pozycjoner haka to mit.

www.pawlowice.pl/pzw

#6 Ultraboat

Ultraboat

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:36

To samo chciałem napisać, być może to właśnie w haczyku tkwi problem i wato go zmienić w sensie rozmiaru czy też wspomnianego kształtu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych