Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karaś - spławik

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 darekbiskup

darekbiskup

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:17

Witam.

Od razu zaznaczę, przeglądałem zasoby forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Pytanie otóż takie.

Staw, 1k m2, płytki, do 1,5 metra. Woda lekko brudna, dno nieregularne, raczej muł.

Interesuje mnie kwestia teoretyczna: Jak zbudować zestaw - jeden spławik, aby osiągnąć maksymalne wyniki - w zasadzie opieramy się na karasiach w rozmiarze 7-20 cm + płoć oczywiście.

Zweryfikujcie proszę moje założenia:

Wędka - nie chcę kupować dla jednych zawodów wędki, więc tak - 3,4m teleskop lub 5m bat (niestety starej daty, i ciężki). Lub co polecacie na takie maluszki?

Żyłka 0,18 + 0.12 przypon? Czy przypon z 0.10 plecionki? Zauważyłem, że ogólnie karasie słabiej biorą na przypon z plecionki (nie tylko na tym łowisku, jakie są Wasze obserwacje)?  Poświęcić większe ryby dla częstszych brań? Muliste dno czyli ciemny przypon?

Haczyk - 14 do 10?

Przynęta - ze względu na haczyk - białe + pinki + czerwony nr2?

Spławik - stały 0,7?

Dwa ciężarki - jak mocujecie przy połowach drobnicy? Środek przyponu  i za agrafką?

Zanęta - tutaj wiemy, totalnie od łowiska trzeba celować, jednak co sądzicie o karmelizowanych konopiach  z pęczakiem podsypane pellletem 2mm truskawkowym, polanym dipem karmelowym? Chodzi mi tu nie o zanętę na moje łowisko, bo wiem, że tutaj karasie lubią słodkie. Bardziej interesuje mnie, czy i czym mieszacie takie smaki? Może dipa halibutowego, aby to "ożywić"? Z czym mieszać słodkie bazy.

Dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi i porady. Pozdrawiam.

Użytkownik darekbiskup edytował ten post 13 lipiec 2016 - 08:24

#2 Janusz1111

Janusz1111

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:47

Karasie jedzą gówno.

#3 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 13:02

Pytanie jak daleko musisz lub będziesz musiał zarzucać i nie wiem co to za teleskop chcesz użyć bo spławikiem 0,7 gr daleko się nie zarzuci, chyba że odległościówka - płytko jest to można spławik na stałe mocować do niej. Do odległościówki żyłka 0,16 ​, przypon 0,12 i możesz leszcze holować ewentualnie 0,14/010 - odległościówka zamortyzuje wygłupy ryb w czasie holu. Przypon z plecionki zostaw sobie na karpie...

"Spławik - stały 0,7?Dwa ciężarki - jak mocujecie przy połowach drobnicy? Środek przyponu  i za agrafką?" - gdzie tam chcesz jeszcze agrafkę wcisnąć skoro spławik stały?
Pellet na drobnicę ? Odradzam.... Chyba że chcesz je nakarmić . 

Jako przynętę użyłbym czerone (najlepiej gnojaczki) na karasia (płoć też lubi) a jak będzie przewaga płoci to biały i pinka, chyba ze masz dostęp do ochotki.

#4 Ultraboat

Ultraboat

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:00

Tutaj również jestem zdania, że pellet nie do końca się sprawdzi, obojętnie jaki dip do niego dasz. Spróbuj jak mowa powyżej, na karasie gnojaczki będą najlepsze. Co do sprzętu to przypon 0,12 spokojnie tutaj wystarczy.

#5 marekdrill777

marekdrill777

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 18:41

Muszę tak spróbować

#6 Sklep-pontony

Sklep-pontony

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 12:18

W takim razie daj znać czy się udało jak zaczniesz łowić wraz z nowym sezonem który zbliża się przecież wielkimi krokami będziemy czekać na Twoją relację i chętnie pomożemy podczas wyboru sprzętu, akcesoriów :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych