Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karaś - spławik

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 darekbiskup

darekbiskup

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:17

Witam.

Od razu zaznaczę, przeglądałem zasoby forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Pytanie otóż takie.

Staw, 1k m2, płytki, do 1,5 metra. Woda lekko brudna, dno nieregularne, raczej muł.

Interesuje mnie kwestia teoretyczna: Jak zbudować zestaw - jeden spławik, aby osiągnąć maksymalne wyniki - w zasadzie opieramy się na karasiach w rozmiarze 7-20 cm + płoć oczywiście.

Zweryfikujcie proszę moje założenia:

Wędka - nie chcę kupować dla jednych zawodów wędki, więc tak - 3,4m teleskop lub 5m bat (niestety starej daty, i ciężki). Lub co polecacie na takie maluszki?

Żyłka 0,18 + 0.12 przypon? Czy przypon z 0.10 plecionki? Zauważyłem, że ogólnie karasie słabiej biorą na przypon z plecionki (nie tylko na tym łowisku, jakie są Wasze obserwacje)?  Poświęcić większe ryby dla częstszych brań? Muliste dno czyli ciemny przypon?

Haczyk - 14 do 10?

Przynęta - ze względu na haczyk - białe + pinki + czerwony nr2?

Spławik - stały 0,7?

Dwa ciężarki - jak mocujecie przy połowach drobnicy? Środek przyponu  i za agrafką?

Zanęta - tutaj wiemy, totalnie od łowiska trzeba celować, jednak co sądzicie o karmelizowanych konopiach  z pęczakiem podsypane pellletem 2mm truskawkowym, polanym dipem karmelowym? Chodzi mi tu nie o zanętę na moje łowisko, bo wiem, że tutaj karasie lubią słodkie. Bardziej interesuje mnie, czy i czym mieszacie takie smaki? Może dipa halibutowego, aby to "ożywić"? Z czym mieszać słodkie bazy.

Dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi i porady. Pozdrawiam.

Użytkownik darekbiskup edytował ten post 13 lipiec 2016 - 08:24

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych