Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okonie pod wodą.

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 joszko

joszko

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:06

Mój film na którym pokazane są zachowania okoni podczas słabego żerowania w słoneczny dzień, agresja jest w nich cały czas lecz nie chwytają one za przynętę, która w innych warunkach pogodowych jest niezastąpiona.

Użytkownik joszko edytował ten post 02 lipiec 2016 - 11:44

#2 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 02 lipiec 2016 - 09:00

Świetny film, bardzo interesujące doświadczenie.

Widać jednak zainteresowanie przynętą, niektóre ryby nawet próbują ją chwycić. Na moje oko zastosowałbym nieco lżejszą główkę, żeby spowolnić opad i zmniejszyłbym dynamikę podrywania przynęty. Odnoszę wrażenie, że wówczas połów byłby skuteczny, ale mogę się mylić.

#3 joszko

joszko

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 11:39

Świetny film, bardzo interesujące doświadczenie.

Widać jednak zainteresowanie przynętą, niektóre ryby nawet próbują ją chwycić. Na moje oko zastosowałbym nieco lżejszą główkę, żeby spowolnić opad i zmniejszyłbym dynamikę podrywania przynęty. Odnoszę wrażenie, że wówczas połów byłby skuteczny, ale mogę się mylić.

Tego dnia nie miałem szansy już nagrać lżejszych główek, ale zapewniam że nie dało to efektu, agresywne zachowanie wynikało chyba tylko z powodu terytorializmu, ponieważ zauważyłem, że każda ryba, która się do nich zbliżyła była przepędzana. Brania zaczęły się godzinę przed zachodem słońca. Dziękuję za miłe słowa :smile:

#4 joszko

joszko

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 11:43

Na tym filmie trochę większy okoń próbuje znaleźć wśród żerujących uklei słabszą sztukę, niestety nie podjął ataku na żadną z nich, jedynie cierpliwie wyczekiwał momentu i obserwował z zaciekawieniem czerwone światełko na kamerze. Niestety troszeczkę brudniejsza woda z powodu kąpiących się turystów.

Użytkownik joszko edytował ten post 02 lipiec 2016 - 11:46

#5 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 12:19

W takiej ławicy uklei, to on był tak nażarty, że skuszenie go chyba graniczyłoby z cudem.

Ps

Kręć filmiki, kręć, są na prawdę bardzo interesujące. Później nad wodą łatwiej sobie wyobrazić co się tam dzieje. :wink:

#6 joszko

joszko

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 22:36

Kolejny film, chwilowe opuszczenie kamery okazało się wzbudzać niezwykłe zainteresowanie wśród okoni i płoci.

#7 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 12:08

Zapewne wabiło je światełko.

#8 Danio

Danio

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:31

Brakuje tylko kojącego głosu Krystyny Czubówny! Super filmiki ;)

#9 awel

awel

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:08

Jako ciekawostka wrzucam bo temat okoniowy :)takiego raczka wyciagnalem z pyska okonia ktorego zlowilem jeszcze dobrze go nie polknal a juz szarpnal przynete

Załączone miniatury

• 20160613_123916.jpg

#10 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:33

Żarłoczny był... :wink:

#11 joszko

joszko

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:17

Dzięki za miłe słowa  :mrgreen: Cieszę się że podobają się Wam moje filmy. Dla zainteresowanych w dziale wędkarstwo gruntowe dodałem film na którym są uchwycone żerujące w zanęcie płocie i klenie  :wink:

#12 joszko

joszko

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:32

Okonie i płocie zainteresowane światełkiem z kamery podpływają bez użycia zanęty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych