Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw spiningowy.

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Huberto

Huberto

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 15:41

Cześć.

Przygede z wędkowaniem zacząłem 3 lata temu. łowiłem aby na spławik. chciałbym popróbować teraz o wędkowaniu drapieżników metodom spiningowom. Na początku muszę kupić zestaw. Wędzisko już mam z jaxona i chcę do tego dokupić kołowrotek. Zastanawiam sie nad dwoma kołowrotkami jaxonem i okumą. Może mi coś polecicie. z góry dziękuję. Zaznacze że chcę wydać na kołowrotek do 60 zł.

http://www.wedkarski...y-fd-okuma.html

http://www.wedkarski...-jtm-jaxon.html

Napewno kupie jeden z tych do mojego spiningu. Jeszcze chciałbym was sie poradzić czy taki zestawik byłby też dobry do metody spławikowej. a mianowicie ten kij i ten kołowrotek co podam w linkach poniżej.

http://www.wedkarski...trip-jaxon.html

http://www.wedkarski...e-fd-okuma.html

Proszę doradzcie mi co wybrać. I proszę jeszcze dopisywać jakie dla was są najlepsze kołowrotki jaxon czy okuma czy konger.

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 16:31

Jeśli chcesz spinningować to musisz szukać mocniejszych kołowrotków. Najtańsze "plastiki" szybko się rozlecą i będziesz kupował dwa razy.

#3 Huberto

Huberto

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 19:29

Narazie zaczynam i myślę że ten z okumy za 58 zł mi wystarczy. A co powiecie o wędce spławikowej co jest w powyższym linku.

#4 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 20:17

Tylko po co kupować za kilka miesięcy następny  albo męczyć się z tym i udawać że wszystko ok? Nie lepiej kupić jeden na kilka lat ?

#5 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 27 kwiecień 2016 - 04:50

Huberto, posłuchaj Okonhela, On ma 100% racji. Te kołowrotki z Twoich linków to koszmarna tandeta, nawet ich nie dotykaj. Wyrzucone pieniądze.

Rozumiem, że nie stać Cię na Penna, Spro lub Ryobi, mnie też, dla tego od półtora sezonu używam model KJ-ARM300M i mimo stosunkowo niskiej ceny uważam, że jest godny polecenia. Moja Pani używa identycznego i jak na razie obydwa są bezawaryjne. Ja mojego niechcący "utopiłem" w ubiegłym roku w Bałtyku, mimo to chodzi nadal bez zastrzeżeń.

Ps

Zdradź tajemnicę jakie masz wędzisko (model, długość, CW), bo od tego też zależy dobór kołowrotka.

Użytkownik Sith edytował ten post 27 kwiecień 2016 - 04:55

#6 Huberto

Huberto

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:56

Mam wędkę z jaxona ale nie pisze na nim dokładnie model aby pisze: Jxon Jele Spin CW 5-35g   długość 2,4 m

#7 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 05:37

Chyba "tele spin", ale mniejsza z tym. Jestem fanem i użytkownikiem wędzisk JAXON-a od ponad 20-tu lat, ale ich teleskopy omijam wielkim łukiem (zresztą wszystkie teleskopy, zwłaszcza spinningowe). Poza tym ten szeroki przedział CW budzi szczególne wątpliwości. To wędzisko długo Ci nie posłuży, osobiście zostawiłbym jako zapasowe i przymierzył się do zakupu przyzwoitszego, na przykład model WJ-FUS27020, to jedna z lepszych serii JAXON-owskich, wędzisko w miarę uniwersalne, połowisz nim zarówno szczupaki, jak i okonie, a i boleniowi da radę. W zestawie z tym kołowrotkiem, do którego dałem wcześniej link, będzie dobrze współpracować. Do tego na główną szpulę plecionka 0,10, na zapasową żyłka 0,20 i można startować.

#8 Huberto

Huberto

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 19:35

Dziękuję ci Sith ale na początku kupuję oto taki zestaw.

http://www.wedkarski...y-fd-okuma.html

http://www.wedkarski...trip-jaxon.html

To będzie zestaw spławikowy. Do tego żyłka 0,16 przypon 0,14. Co o nim myślicie? Nada sie do amatorskiego połowu metodą spławikową?

Na wakacje planuje kupić jakis spining i wydam około 200 zł. Ale narazie to podpowiedzcie co myślicie o mojej przyszłej spławikówce/

#9 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 04 maj 2016 - 08:06

Ten kołowrotek wystarczy na płoteczki i karaski ale rozleci się pod pierwszym większym obciążeniem.

Wędzisko obleci, używa go mój zięć i jest zadowolony.

Użytkownik Sith edytował ten post 04 maj 2016 - 08:07

#10 Copino

Copino

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 06 maj 2016 - 07:51

Skoro decyzja już zapadła to chociaż daj znać jak sprawuje się nowy zestaw jak tylko go wypróbujesz,mam nadzieję że spełni Twej oczekiwania,chociaż faktycznie sam kołowrotek dałbym tutaj mocniejszy.

#11 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 10 maj 2016 - 11:59

Witam temat znam kasy mało a łowić by się chciało :wink: Sam jeszcze jakiś czas temu się z tym borykałem.Jak słyszę teleskop a zwłaszcza tele spin to zawszę odradzam bo to zły pomysł.Kołowrotek spiningowy za 60zł i wracają koszmary  :cry: Teraz nie mam serca by polecić komuś coś innego jak zauber ,red arc czy team dragon 900 wiem że nie każdego stać ale mnie nie stać na tanie kołowrotki bo kupując np.zaubera za 200zł jestem pewien że będzie prawidłowo działał przez 4 lata lub więcej w tym czasię zajechał bym pewnie 8 kołowrotków za 50-60zł co daje nam kwotę 480zł + brak komfortu z łowienia (ciężka praca kołowrotka ,mało precyzyjny hamulec,luzy  itp).Więc temat warty przemyślenia nawet warto kupić używany teraz używanego zauberka można nabyć nawet za 120zł.

Użytkownik simon123 edytował ten post 10 maj 2016 - 12:00

#12 wiking.hurc

wiking.hurc

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:54

No tez zaczynałem na paru plastikach, w sumie pewnie w końcu więcej wydałem na nie niz na 1 porządny no ale chyba każdy to przechodzi. Ostatnio śmigam na Robinson Dual MG 257 i jestem zajarany tym jak fajnie to chodzi. Jest trochę droższy od tych z Twojego przykładu ale dla mnie warto zdecydowanie

#13 mirusiko

mirusiko

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 14:36

Czytam, że " przekładnia z mosiądzu i duralu, łożyska mają pokrycie ceramiczne." Wydaję się porządny - Przełożenie 6,7:1 i 4,7:1 - nie wiele powyżej 200 zeta. Coś właśnie jeszcze poluje na jesień 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych