Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka wędka na spławik ? Rzeka

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrianjaga55

adrianjaga55

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 17:39

Witam,

Chciałbym zacząć przygodę z wędkowaniem na rzece i potrzebuję pomocy. Czy może mi ktoś doradzić jaką wędkę kupić do łowienia na spławik? Mam zamiar łowić na Narwi ( http://www.ciekawepo..._na_rzece_narew). Czy bolonka 4-5m by się nadała? Czy lepiej bat albo matchówka? 

Użytkownik adrianjaga55 edytował ten post 22 kwiecień 2016 - 17:43

#2 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 08:07

Jeżeli wybierasz między tymi typami wędek, o których napisałeś, to najlepsza będzie bolonka. Bat nadałby się, o ile łowił byś na minimalnych uciągach, inaczej zamachasz się na śmierć przerzucając zestaw. Bolonka na dużych uciągach też będzie łowiło się tak sobie, ale przepływanka na uciągu średnim wyjdzie Ci już całkiem fajnie. Nie wiem, jakie są warunki w miejscu, w którym planujesz łowić, więc nie będę się do nich konkretnie odnosił.

Co do długości bolonki - moim zdaniem 4 metry to za mało, nawet 5 nie wszędzie okaże się wystarczające. Jednak łowiąc na niewielkich rzekach może to w zupełności wystarczyć. Przy wyborze długości bierz pod uwagę ciężar wędki! Bolonkę trzymasz w rękach, więc zbyt ciężkie albo "lecące na ryj" wędzisko skutecznie może Cię zniechęcić do tej metody. Niestety, dobra i długa bolonka dużo kosztuje.

Użytkownik mikeus edytował ten post 27 kwiecień 2016 - 08:53

Michał, 79', Okręg Konin

#3 adrianjaga55

adrianjaga55

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 12:00

A co myślisz o wędce Match? 4,20m nadaje się na rzekę czy raczej nie? rzeka nie jest duza, widać to na zdjęciach w linku który dodałem.

#4 Copino

Copino

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 06 maj 2016 - 07:23

Link nie chce mi się otworzyć,więc ciężko stwierdzić co do kwestii samej rzeki,natomiast moim zdaniem w tym przypadku bolonka będzie po  prostu wygodniejsza niż Match,poza tym kwestia długości 4,20m to zdecydowanie za mało,wybierz 5 m lub nawet dłuższą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych