Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym zarybić staw?

jakimi rybami?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymon200

szymon200

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 14:45

Mam staw 17x8 i nie wiem co wpuścić staw jest cały pełny w lato jest 1-1,5 metra wody ale nie wiem co wpuścić?

dajcie jakieś rady

DZIĘKUJE

#2 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 215 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 17:26

Byleby nie karpia bo szybko zabrudzi wodę i będziesz miał brunatny ściek

#3 andrzej05152

andrzej05152

Wędkarz

• Members
  • 52 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 21:08

Proponuję płoć leszcz lin szczupak i okoń. Jak karaś to tylko pospolity w żadnym wypadku srebrzysty.

#4 Copino

Copino

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 06 maj 2016 - 07:08

Również odradzam karpia,poza tym staw jest dla niego za płytki,a po drugie faktycznie dosyć szybko zabrudzi cały zbiornik. Karaś pospolity i okoń to moje propozycje na zarybienie stawu. To Twoje pierwsze podejście czy masz z tym jakieś doświadczenia?

Użytkownik Copino edytował ten post 06 maj 2016 - 07:09

#5 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 07 maj 2016 - 01:11

Z karpiem to jest faktycznie śliski temat. Nie będzie miał tam wcale źle, ale tak mały zbiornik momentalnie zmieni z oligotroficznego w saprotroficzny.

Tak jak w ogóle jestem przeciwnikiem zarybiania naszych wód tym obcym i szkodliwym gatunkiem, to w przypadku tak małego stawu nawet aspekt czysto wędkarski nie ma sensu, no bo co to za wyzwanie złowić dużego karpia w bajorku gdzie nawet nie ma gdzie uciec?

W swoim stawie miałem sporo karpi ze względów hodowlanych, a teraz mam dół z mułem i odrobiną wody. 100 m. dalej jest staw dwa razy starszy, a mułu tam nie ma wcale i woda jest klarowna. Pewnie dlatego że żyły tam głównie karasie, szczupaki i amury. Karpie rezydowały tylko przez 2 lata.

Вода это колыбель разумной жизни.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych