Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zarybianie Starego I Młodego Stawu

zarybianiestawamur karaś ryby lin tołpyga płoć szczupak rekreacja

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 avenger23

avenger23

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 21:05

Witam. 
Potrzebuję porad na temat zarybiania stawów. Nie jestem zapalonym wędkarzem lecz mam do dyspozycji dwa małe zbiorniki, które chciałbym zarybić w celu raczej rekreacyjnym, żeby cieszyły oczy swoim wyglądem.
Pierwszy staw (fot. 2) ma wymiary 10 m x 30 m, głębokość od 1 m do 3 m przy niskim poziomie wód gruntowych. Jest to staw wykopany prawie 10 lat temu. W ciągu tego czasu strasznie zarósł różną roślinnością m.in. rzęsa, trzcina i wiele innych których nazw nie znam. Jesienią został trochę oczyszczony (mała koparka dała radę sięgnąć tylko z jednej strony). Podejrzewam, że roślinność nadal będzie utrapieniem. Przed czyszczeniem wpuściłem tam kilka karasi złapanych w rowie melioracyjnym (niski poziom wody sprawił że pojawiły się zastoiska z rybami).
Moje pytanie co radzicie wpuścić i w jakiej ilości, wieku do takiego stawu, żeby panowałą równowaga i żeby trochę oczyścić go z roślin ale żeby go nie ogołocić całkiem. Słyszałem o amurze, że to pogromca zieleni - wszystko pasuje ale nie chce żeby ze stawu wyjadł wszystko co zielone. Jakie drapieżniki będą najbardziej odpowiednie dla takiego stawku? Proszę o porady :smile:
Drugi staw jest nieco większy (fot. 1) ma 30 m x 30 m, przy niskim poziomie wody głębokość na środku to prawie 5 m (im bliżej brzegu tym płycej). Został wykopany jesienią 2015 r. Nie ma na nim jeszcze żadnej roślinności a woda jest naprawdę czysta. Proszę o poradę, najlepiej krok po kroku czym mogę go zarybić i w jakich ilościach. Czy jest jeszcze za wcześnie? 
Ryby mają żyć sobie w stawie i "dbać w nim o kulturę". Nie będę ich dokarmiał tylko chce aby były samowystarczalne. Może w przyszłości zacznę wędkować jednak teraz nie mam na to czasu. 

Proszę o porady i z góry dziękuję. 

Załączone miniatury

• Staw.jpg

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zarybianiestawamur, karaś, ryby, lin, tołpyga, płoć, szczupak, rekreacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych